SKŁAD NA NAJBLIŻSZY TERMIN WYNIKI LIGOWE RANKING ZASADY PARTNERZY

Aktualna edycja jest przedłużeniem o 3 miesiące Ligi Wiosennej i (oczywiście) nosi nazwę Ligowa Wakacyjna.
w każdą środę, 19-23) w stołecznym Squash City.

1. Układ ligowy.
Liga składa się z 5 poziomów. Gradacja jest następująca:
Jedna grupa A (19.00 – gra 7 osób, spadek do 3 zawodników),
Jedna grupa B (19.00 – gra 7 osób, awans 2, spadek 4 zawodników),
Dwie grupy C (19.00 – po 7 osób, awans po 2 zawodników, spadek do 3 zawodników),
Dwie grupy D (21.00 – po 7 lub 8 osób, awans po 2 zawodników, spadek do 4 zawodników),
Dwie grupy E (21.00 – po 7 lub 8 osób, awans po 2 zawodników, pozostali utrzymanie lub zamrażarka w zależności od ilości zgłoszeń zaliczonych na następny tydzień ).

2. Zgłoszenia
Udział w kolejnej lidze musi być zgłoszony przed startem danej ligi (tydzień wcześniej), co pozwoli ustalić ilość osób utrzymujących się w grupach D, E i F oraz pojemność zamrażarki w danych rozgrywkach.
Zgłoszenia należy przesyłać mailem na adres liga@squashmasters.pl lub SMS-em na numer 501 160 522.
Nowi zawodnicy rozpoczynają rozgrywki w grupach  E lub ew. D chyba,że ich poziom sportowy (oraz wolne miejsce) uzasadnia wyższe rozstawienie.

3. Zasady udziału.
Udział w lidze jest płatny z góry. Jednorazowa gra kosztuje 55 zł.
W przypadku płatności z góry cena jednej gry spada do 50 zł.
Potwierdzeniem udziału jest wpłata na konto ligowe kwoty 50/100/150 zł (jeden/dwa/trzy udziały) lub wielokrotności z zaznaczeniem – za które środy jest to płatność.
Uczestnicy grup pościgowych (E1,E2) muszą mieć świadomość, że brak awansu do grupy wyższej grozi przymusową, tygodniową przerwą w rozgrywkach.
Brak wpłaty za kolejne rozgrywki (po wykorzystanym, opłaconym pakiecie) może skutkować przesunięciem zawodnika (który nie potwierdził udziału w kolejnych seriach rozgrywek) do “zamrażarki” ligowej czyli listy oczekujących.

4. Nieobecności.
a. W przypadku nieobecności usprawiedliwionej zawodnik może liczyć na grę w kolejnym tygodniu w tej samej grupie lub o jeden poziom niższej, o ile inny zawodnik zwolni miejsce w grupie na odpowiednim poziomie. Jeśli takie extra miejsce się nie zwolni – zawodnik może rozpocząć rozgrywki od gry w grupach E1/E2.
b. W przypadku, gdy zwalnia się miejsce w grupach A i/lub B i/lub C a nie ma oczekującego zawodnika (zgłaszającego wcześniej nieobecność) do gry zostanie zaproszony kolejny zawodnik z grup niższych (z najlepszym bilansem setów a następnie punktów zdobytych lub straconych), gość lub zawodnik z rezerwy o ile pojawi się na rozgrywkach do 19:30 w dniu rozgrywek gotowy do startu.
c.
Wprowadzam pojęcie AVATARA. Chodzi o to, że zawodnik, który ma zamiar nie pojawić się na kolejnych rozgrywkach – może swoje miejsce utrzymać, o ile na jego miejsce przyjdzie zastępca, na takim poziomie sportowym, że utrzyma   miejsce zastępowanego lub nawet je polepszy awansując wyżej. Warunkiem wprowadzenia Avatara do obiegu jest opłacenie jego udziału w grze z góry. Jest to także możliwość uzyskania awansu do wyższej kategorii o ile ktoś bardzo tego pragnie. Choć awans uzyskany samodzielnie smakuje o niebo lepiej :-).

5. Jak i o co gramy.

A. W każdej grupie startuje nie więcej niż 8 i nie mniej niż 5 osób. W ciągu 2 godzin każda grupa rozgrywa mecze dwusetowe każdy z każdym. Zawodnik wchodzący na kort powinien być przygotowany do gry (rozgrzany). Dłuższa rozgrzewka (do 3 minut na dwóch zawodników) dotyczy wyłącznie pierwszych meczy lub przypadku zmiany (pęknięcia, utkwienie pod sufitem) piłeczki.
Mecze rozgrywane są do dziewięciu (grupa A, B i C) lub jedenastu punktów z nagłą śmiercią (dziewiąty lub jedenasty punkt wygrywa set).
Przerwy w grze. Przerwa pomiędzy setami może trwać nie więcej niż 30 sekund. Podczas przerwy między setami zawodnicy nie powinni opuszczać kortu. Opuszczenie kortu może być traktowane jako poddanie kolejnego seta.
Rozgrywane są zawsze dwa sety (możliwy wynik to remis, wygrana, przegrana), wyniki powinny być zapisane w tabeli ligowej natychmiast po rozegraniu meczu.
Inne zasady obowiązują w przypadku, gdy nie ma pełnej obsady – ustala je za każdym razem organizator.
Nie prowadzi się zapisu poszczególnych meczy (na protokołach), punkty liczą sami zawodnicy. W szczególnych przypadkach, mecz może być sędziowany przez obserwatora (innego zawodnika), który rozstrzyga sytuacje sporne. Decyzje obserwatora są ostateczne.

B.
Uwaga:
a. Uczestnik rozgrywek ligowych zobowiązany jest do zgłębienia przepisów gry w squash. W szczególności tępione będą metodami adminstracyjnymi zachowania niebezpieczne dla innych uczestników ligi.
b. Uczestnik wnosząc opłatę startową nabywa prawo do rozegrania wszystkich meczy w ramach odpowiedniej grupy ligowej, ale nie oznacza to prawa do wykorzystywania całego czasu rozgrywek na potrzeby zawodników. Wyłącznym dysponentem czasu wykupionego na potrzeby ligi jest ORGANIZATOR LIGI. Rozegranie dodatkowych meczy w czasie trwania ligi wymaga uzyskania zgody organizatora. Dodatkowe mecze mogą być rozgrywane (poza kortami wykupionymi przez organizatora ligi) w dodatkowym czasie wykupionym przez potencjalnych uczestników takich meczy.
c. Czas trwania rozgrywek rozpoczynających się o godzinie 19 może być wydłużony w celu dogrania zaległych meczy. W takich przypadkach (przedłużenie rozgrywek) organizator może zmienić kolejność rozgrywek grup oczekujących.
d. Skład grup ligowych ustala organizator na podstawie zgłoszeń oraz przyjętych opłat za udział. Pierwszeństwo udziału mają osoby, które po uzgodnieniu z organizatorem opłacą udział z góry przelewem.

C.
Rozgrywki danej edycji trwają 3 miesiące i stawką w nich jest tytuł Mistrza Ligi danej edycji. W przypadku aktualnej ligi jest to tytuł Mistrza Wakacji. Kolejne, trzymiesięczne edycje będą utrzymywały ciągłość spadków i awansów. Skład pierwszej edycji zostanie ustalony na podstawie rankingu ostatniej oraz poprzednich edycji.