2010 03 05/06 ●Warszawa
● ● Turniej A+ ● ERAKIETY.COM Kahuna Cup

Najpierw niedzielna wstawka z Gorzowa….

W niedzielę 7 marca w gorzowskim Centrum Rekreacji odbył się Turniej Rankingowy PFS C.

Na zawody dojechali zawodnicy z Poznania co dało ciekawe rezultaty (drabinka poniżej).
Wygrał triumfator historycznie pierwszego turnieju rozgrywanego w klubie – Arek Sawczyn pokonując w finale 3/1 walecznego (jak zwykle) Tigera Sowę. Trzecie miejsce trafiło do Maćka Stacha z Poznania który wygrał z Adamem Wasikiem (Gorzów). Dopiero piąty był teoretyczny faworyt – Damian Kędziora.

Kolejny turniej już za miesiąc –  w niedzielę 21 marca.

ERAKIETY.COM KAHUNA CUP kat. A+

2010 03 05. Piątek. Eliminacje do OPEN.
Po perturbacjach związanych z losowaniem doszło wreszcie do rozstrzygnięć na korcie. Z moich typów zawiódł mnie tylko Łukasz Stachowski, który przegrał z Tomkiem Banasiakiem nie wchodząc do turnieju głównego OPEN.
Poza tym wszyscy moi faworyci awansowali.
W Turnieju Pocieszenia rozegranym natychmiast po rundzie eliminacyjnej miejsce 33 zdobył wyżej wymieniony Łukasz a 49 – Sławek Nowisz. Wszystkie wyniki można obejrzeć poniżej.

2010 03 06. Sobota.
Turniej Główny OPEN.

Tak jak można się było tego spodziewać, do finału dostali się Marcin Karwowski i Wojtek Nowisz. Dla wielu jedyną niewiadomą w turnieju był wynik właśnie finału. Tym razem lepszy był Wojtek (“podładowany” dwutygodniowym pobytem w Bristolu) wygrał w 4 setach [-8,7,10,10]. Chociaż patrząc się na wyniki ostatnich turniejów można było się spodziewać dalszej dominacji Marcina – oznaczonego teraz dodatkowym logo na koszulce (nowego sponsora – firmę TSL LOGOS reprezentuje Tomek Kawecki). Obaj kandydaci na Indywidualnego Mistrza Polski Seniorów mają przed sobą tylko trzy możliwości startu przed IMP – za tydzień Turniej Gwiazd z międzynarodową obsadą, potem turniej Super A w Warszawie i dość niezręcznie usytuowany terminowo Wielkanocny Turniej A w Atlanticu.

Wiecej fotek jest na facebooku – tam się lepiej otwierają. Ci co mają tam konto, mogą je zobaczyć na stronie http://www.facebook.com/album.php?aid=2031618&id=1379808480&l=55efac22b1.

Przebieg zawodów jest widoczny na diagramach poniżej.
Nic nie zastąpi atmosfery zawodów. Jesli ktoś nie był jeszcze na turnieju, niech żałuje.
Następna okazja – aby zobaczyć zawody na wysokim poziomie i w dodatku z doborową międzynarodową obsadą – to Turniej Gwiazd i Afrodyta Squash Cup w Blue City. Zapraszam w sobotę 13 marca do Warszawy. Poza tym, w ten weekend  odbędą się lokalne turnieje w Bielsku (Modelarnia), Gdyni (Baltic Oasis) i Poznaniu (NIKU). Ten ostatni turniej to nie lada gratka dla zwycięzcy tego turnieju i jego kalki w kolejnym tygodniu, bo otrzyma w nagrodę 2000 PLN. Ale zwycięzca może być tylko jeden a najlepszych kusi zapewne turniej Super A rozgrywany 20 marca.
Sporo osób może pojawić się w Warszawie 14 marca. Z jednej strony odbędą się finały wymienionego wcześniej turnieju w Squash City. Z drugiej – jak wszyscy członkowie PFS wiedzą – w niedzielę odbędzie się wymuszone decyzjami Sądu Rejestrowego Walne Zebranie PFS.
Jest w czym wybierać.

Turniej Damski.
Panie prawie bez niespodzianek. Wygrała będąca na fali Dominika Witkowska przed Anią Jurkun. Obie bez straty seta do finału. Trzecie miejsce zajęła Magda Ryczko (częściowo dzięki rozkładowi lotów który wygonił dwie poznanianki – Ewę i Kasię a częściowo dzięki bardzo dobremu losowaniu). Dramatyczne chwile w turnieju przeżywała Paulina Krzywicka, której w meczu ćwierćfinałowym puściły nerwy. Reszta na diagramach poniżej.

Turnieje Juniorskie.
U19 wygrał Janek Gajl przed Nikosem i Pauliną.
W U13 najlepszy był Max Kierszka przed Jankami: Walczukiem i Rodakiem.

Turniej OPEN i Damski: 140zł (w tym 10zł na PFS),
członkowie PFS z opłaconą składką na 2010 rok 120zł (w tym 10zł na PFS)
Turniej Juniorski: 50 zł po sugestiach Tomasa Hrazskego 30 zł

pozdr/wk

Pełna informacja Organizatorów o Turnieju (w tym listy startowe oraz informacje o opłatach) jest na stronie klubowej.