————————–
Wielka Brytania
————————–
Karina Tyma zajęła 5-te miejsce podczas Mistrzostw Anglii poniżej lat 11.
Impreza (w tej kategorii wiekowej) rozgrywana była po raz pierwszy a Karinie do półfinału zabrakło naprawdę niewiele. Piąte miejsce w stawce 20 dziewczynek to spory sukces.
Zawody rozegrano w National Squash Centre w Manchester.

Podgląd drabinki GU11 jest pod adresem http://ww w.squashsite.co.uk/2009/2011pics/GirlsUnder11.pdf

Info nadesłała Mama Kariny – Rosanna
————————–
SOBOTA
————————–
W Lublinie PRINCE SQUASH WEEKEND zorganizowany przez Jarka Dudę i Tomka Kuźmę w SportsPARKU.
Kurs sędziowski (Arek Saliński i Tomek Banasiak) + Turniej B + Imprezka Urodzinowa Rafała Kozłowskiego + Camp z Maćkiem Klisiem – więcej – poniżej….
————————–
Drugi urodzinowy tort pękł w Gdańsku, gdzie w Good Luck’u celebrował urodziny Piotrek Stachura. W 24-osobowej stawce najlepsi byli – prawie jak zwykle – 1. Piotrek Pakuła, 2. Darek Korzeniewski, 3. Mirek Orzoł. Solenizant był siódmy a wystartowało 24 chętnych.
Piotrze! Wszystkiego najlepszego!

Wyniki turnieju poniżej.
————————–
W krakowskim klubie RACQUET w turnieju pod patronatem DECATHLONU wygrał Przemek Atras 3/2 [-9,8,5,-10,4] przed Tomkiem Bolechałą i Bartkiem Gilem który wygrał z Grześkiem Sławińskim 3/1 [-12,7,8,10].
Zagrało 25 uczestników, ale dla kilku z nich to nie był koniec, bo następnego dnia wybrali się do Zakopanego……
————————–
W Zielonej Górze rozegrano Ostatnią turę Polskiej Ligi Squasha.
Zespół gospodarzy zapewnił sobie II miejsce w tabeli co daje im handicap w finałowych rozgrywkach DMP.
Squash Up przedziela pierwszą i drugą ekipę ze SquashParku (Fachowiec I i II). Mieszane (juniorsko-seniorskie) zespoły Damiana Malińskiego (MySquash MAX i FUTURE) zajęły ostatecznie czwarte i piąte miejsce.
————————–
NIEDZIELA
————————–
W Zielonej Górze ciąg dalszy rozgrywek PFS czyli turniej B pod nazwą Zielonagora24.tv SQUASH CUP.
Zawody OPEN (16 zawodników) wygrał Tiger przed Karolem Maciejewskim i Adamem Wasikiem – który pokonał Michała Łuczaka. Wśród 7 pań najlepsza była Dagmara Kublik przed Magdą Zgańską i Iwoną Kordek
————————–
W Zakopanem Kuba Wirowski zorganizował I Mistrzostwa Zakopanego [poza PFS].
Mistrzem stolicy Tatr w stawce 23 uczestników został Przemek Atras, który wygrał z Kubą Wirowskim. W meczu o 3 miejsce Tomek Bolechała wygrał z Robertem Grochowskim. Piąty był zakopiańczyk Piotr Leja. Wśród 7 pań najlepsza była Karlina Centkowska.
————————–
W szczecińskim Squash Clubie turniej B – Power Balance Cup – wygrał Arek Sawczyn przed Tomkiem Peukertem i Grześkiem GAjewskim któy wygrał z holenderskim zawodnikiem Zolą.
————————–
We Wrocławiu bogaty program przygotował Adam Ciempka, który dysponuje już 7 kortami we Wrocław Squash Clubie. Przede wszystkim gościem specjalnym Rozwojowego Weekendu Squasha był Hadrian Stiff oraz jego podopieczny z ELITESQUASH – Ben Rodgers. W turnieju wygrał nienotowany na światowych listach – Ben Rodgers a drugie miejsce zajął (po podróży z Lublina) Rafał Rykowski, który w drugim secie finału skreczował z powodu urazu stopy. Trzecie miejsce zajął Jarek Terlecki. Czwarty był Michał Świąder a piąty Marek Wojnarski. Miejsce siedemnaste zajęła Magda Kamińska. Zagrało 34 zawodników i zawodniczek.

Lubelski Turniej SportsPARK OPEN.

W półfinale spotkała się czwórka Pawel (Ostrawa), Wojtek (Kahuna), Jakub (Ostrawa) oraz Maciek [Łodygowice]. Pierwszych trzech wymienionych zawodników łączy przynależność klubowa, reprezentują czeski klub HKC Ostrava. Maciek Kliś współpracuje z Pawlem Sladeckiem i sprawuje nadzór nad polskimi zawodnikami reprezentującymi kraj na zawodach międzynarodowych. Jedyną niewiadomą była rywalizacja między Wojtkiem Nowiszem a Jakubem Sichnarkiem. Wojtek wygrywając w półfinale 3/1 potwierdził, że jego miejsce w czeskim rankingu (133 CZE) jest stanowczo zbyt niskie wobec pozycji (30 CZE) Jakuba. Co do miejsca Pawla (8 CZE) nikt przy zdrowych zmysłach nie oczekiwałby jego przegranej w turnieju, czy to w finale, czy to na jakimkolwiek innym etapie.
Rafał Rykowski zajął piąte miejsce, a z półfinałów “wyprosił” go w trzech setach Jakub. Jak powiedział Rafał gra była zbyt szybka a nie udało mu się znaleźć recepty na jej zwolnienie. Dla Rafała turniej i tak zakończył się sukcesem. Po sześciu turniejach jest na pierwszym miejscu klasyfikacji ASB. Jak zapowiedział pomysłodawca cyklu – Wojtek Kosow – ostatni turniej będzie turniejem PFS C klasyfikowanym jako PSA Closed. Tak więc wszyscy powinni być zadowoleni (przynajmniej zawodnicy z polskim obywatelstwem).
Turniej zgromadził ponad czterdziestkę uczestników. Impreza rozegrała się sprawnie przez trzy dni. W piątek lokalne eliminacje, w sobotę turniej główny a nominalnie w niedzielę (godzina 00:02) kończyły się mecze turnieju pocieszenia  miejsce 33. Klub – SportsPARK – był świetnie przygotowany do imprezy a dzięki wsparciu Polskiej Fundacji Promocji Sportu organizatorów można tylko chwalić. Niech żałują ci co ich nie było do końca.
Wracając do wyników –  dziewiąty był Janek Gajl, siedemnasty Wojtek Skublewski a 33-ci Krzysiek Lepionka. Startujące dziewczyny zajęły miejsca: jedenaste – Anka Jurkun, czternaste – Paulina Krzywicka i czterdzieste trzecie Magda Daniel.

Poza turniejem głównym w sobotę wieczorem odbyła się pocieszka a w piątek elimki.

No i jeszcze warto wspomnieć finałową galę – podczas której laureatem nagrody numer jeden – wyjazdu do SPA – został Jarek Duda (niesklasyfikowany w turnieju), a nagrody numer dwa – weekendowego mercedesa – (trzynasty, to dobry numerek) Tomek Banasiak. Jest godzina 23:38 – wcinam urodzinowy tort Rafała Kozłowskiego (sto lat!!!!) a doookoła odbywają się różne takie z % i nie tylko. Zrobiłem kilka fotek, a na zdjęcia z turnieju oraz parę smaczków imprezowych – zapraszam na mój profil na facebooku.

Na samym dole strony kompletne wyniki turnieju głównego, a na stronie poświęconej ASB – nowy ranking uwzględniający wszystkie dotychczasowe rezultaty.
Jak widać – do tej pory zagrało 120 chętnych. Liderem rankingu jest Rafał Rykowski przed Krzyśkiem Pieńkowskim i Jackiem Kalinowskim. Czwarty jest Janek Gajl (brawo!!!), piąty Michał Grzybowski a dopiero na szóstym miejscu Wojtek Nowisz.
Jak (oficjalnie już) powiedział Wojtek Kosow (reprezentującyw Polsce firmę ASB i fundator mitycznej nagrody głównej cyklu – samochodu osobowego) finałowy turniej odbędzie się jednak w Katowicach w nowym klubie Wojtka – jak go wybuduje. Czyli we wrześniu. Do tego czasu pozostaje nam się skupić na turniejach z cyklu ASB a odbędzie się ich kilka (z pewnością na niezłym poziomie). Zapewne będą to (niekoniecznie w tej kolejności) Kraków (Zabierzów), Wrocław, Gdańsk, Poznań, i kilka innych miast gdzie powstają lub powstaną korty ASB.