2010 02 27 Wyniki
● 3 x Warszawa, Poznań, Białystok, Kraków, Olsztyn

SOBOTA 27 LUTEGO 2010
ZESTAWIENIE REZULTATÓW IMPREZ TURNIEJOWYCH

W (już) miniony weekend odbyło się kilka turniejów które może nie zatrzęsły rankingiem ale miały swój wydźwięk ilościowy. Z pewnością najbardziej atrakcyjnym z punktu zbliżających się IMP był turniej w krakowskim Racquet. Ilość i jakość zawodników połączona z podwyższeniem kategorii zaowocowała 250 punktami za 1 miejsce. A po te punkty trafiły w pierwszej kolejności – i w to chyba nikt nie wątpił – do Wacka Staszkiewicza. Tak naprawdę to Wacek nie powinien był grać w tym turnieju. Wystarczyłoby, gdyby się dwukrotnie nie spóźnił i byłby notowany w pierwszej szesnastce co wyklucza start w turnieju B. Raz – ze zgłoszeniem do turnieju Super A w Kahunie. Dwa – z dojazdem na turniej A+ w Squash4You. Drugie miejsce zajął – aktualnie najmocniejszy po Marcinie Koziku) zawodnik ze Śląska – Grzesiek Gigoń, trzecie miejsce trafiło do Tomka Bolechały.
W Olsztynie ośmio-osobową rywalizację wygrał Piotrek Pakuła przed Krzyśkiem Stalewskim i Piotrkiem Kanią.
W piaseczyńskim Tuanie wśród 12 uczestników najlepszy był Michał Dobrowolski przed Tomkiem Kulikiem i Jankiem Cyronkiem. Turnieje Michała (czy to w Tuanie, czy w Silvie) rozgrywane na dwóch kortach miałyby o niebo lepszą frekwencję, gdyby były organizowane w piątkowe wieczory. Wtedy wszyscy chętni mogliby powalczyć o punkty bez presji wywieranej na zawodników przez narzekające rodziny. W Białymstoku tym razem nie nie było mocnych “spadochroniarzy”. Wygrał Piotrek Zimnoch przed Michałem Borowskim i Krzyśkiem Dzieduszowem.  Zagrało 21 chętnych.
W warszawskm Squash City rozegrano:

ORAZ turniej OPEN dla 16 chętnych w którym triumfował Marcin Ratigowski (zapowiedział, że w IMP wystartuje jako zawodnik rozstawiony) przed Markiem Jankowskim i Kubą Jaworskim. Najwyższe miejsce z przyjezdnych poznaniaków zajął (5) Adam Michańków. Zawiódł Piotrek Samborski a jego spektakularny pogromca zajął miejsce czwarte. Rozegrano aż trzy turnieje juniorskie (U11, U13 i U19), które zasilili uczestnicy campu juniorskiego Dominiki Witkowskiej i Tomasa Hrazskiego oraz podopieczni szkółki Squash City. Zagrało w sumie osiemnastu adeptów squasha co natychmiast zaowocowało propozycjami uczestników turnieju OPEN by podwyższyć jego kategorię. Niestety, takie podwyższenie nie było wcześniej zgłoszone do PFS i sprawa pozostanie bez dalszego ciągu. Turniej juniorski w Squash City przebiły rozgrywki zorganizowane w poznańskim MySquashu. Wg relacji na stronie klubowej zagrało tam aż prawie czterdziestu młodocianych adeptów squasha (15 zaawansowanych i 24 początkujących)!!!!!  W pozostałych miastach, w których odbywały się rozgrywki  juniorzy nie dopisali.

Za tydzień turniej A+ w Kahunie
. Będzie ciekawie. Sprawa pierwszego miejsca jest dyskusyjna. W meczu o piąte miejsce w turnieju indywidualnym ELITE Wojtek Nowisz wygrał z Marcinem Karwowskim 2/1. Czy dwutygodniowy pobyt Wojtka w Bristolu dał już oczekiwane efekty? Czy szczyt formy planowany jest dopiero na połowę kwietnia? Przekonamy się jaka jest dyspozycja obydwu, najważniejszych w tej chwili pretendentów do tytułu mistrzowskiego. A może pogodzi ich powracający z ciepłych krajów Andrzej Wierzba? A może będzie to Konrad Tyma? A może inny zawodnik, który (jak to ładnie określił Piotr Samborski) będzie miał nadzwyczajnie niski procent błędów własnych.
Jak dla mnie to IMP mogłyby być rozegrane w ramach tej trójki (MARCIN,WOJTEK, KONRAD). Pozostali mogliby powalczyć o tytuł Mistrza Polski Amatorów. 🙂
cdn.

pozdr/wk

KRAKÓW. RACQUET
WYNIKI ROZGRYWEK Rockwool Pold Plast Open 2010 edycja 1 B+.OLSZTYN. OSW
WYNIKI ROZGRYWEK OLSZTYN CLASSIC B.

BIAŁYSTOK. MAGIC GYM
WYNIKI ROZGRYWEK DWÓR CZARNECKIEGO CUP B.

PIASECZNO. TUAN
WYNIKI ROZGRYWEK NUTREND CUP B.

źródło strona ligasquasha.pl oraz relacja uczestników


WARSZAWA. SQUASH CITY
WYNIKI ROZGRYWEK PREMIUM B.

OPEN

JUNIORZY U19

JUNIORZY U13


JUNIORZY U11


===============================================================================

W nadchodzący weekend wydarzenia podzielą się na kilka ośrodków. I na kilka dni. Piątek, sobota i niedziela to przede wszystkim squashowy meeting POLSKA/UKRAINA w warszawskim Squash City. Pierwszego dnia wspólny camp, drugiego turniej drużynowy a trzeciego turniej indywidualny w trzech kategoriach [seniorzy, panie i weterani] – to atrakcje które czekają na widzów ale i uczestników!!! Bo uczestników turniejów indywidualnych pań i weteranów jeszcze poszukujemy. Kryterium jest dość proste – trzeba się tylko zgłosić na adres mailowy squashmasters@squashmasters.pl deklarując chęć udziału w turnieju indywidualnym (drabinka 16) który odbędzie się w niedzielę 28 lutego w Squash City. Równolegle do turnieju drużynowego – w sobotę (27 lutego) odbędzie się turniej Premium B (w którym zagra tylko 16 zawodników, zgodnie z posiadanym rankingiem) oraz odbędzie się Turniej Juniorski. Ten ostatni odbywać się będzie jako podsumowanie campu juniorskiego a sponsorem jest Szkółka Juniorska Squash City. Zgłoszenia i listy startowe zainteresowani udziałem znajdą poniżej.
Poza tym w Warszawie odbędzie się jeszcze jeden turniej B. W Tuanie (bliżej Piaseczna) odbędzie się Nutrend Cup [O-12 P-0 J-0] – turniej organizowany przez Michała Dobrowolskiego do udziału w którym bardzo wszystkich zachęcam. Poza tym:
● jak zwykle klubowy turniej w MySquash – to bez punktów PFS, oraz zawody:
● w Białymstoku – turniej B pod patronatem Dworku Czarnieckiego [O-20 P-0 J-0]
● Classic Squash także B w olsztyńskim OSW [O-44 P-10 J-2]. [O-9 P-0 J-0]
● Zawodnicy ze Śląska i Małopolski będą mieli turniej B+ pod nazwą Rockwool Pold Plast Open 2010 edycja 1 rozgrywany w krakowskim klubie Racquet. [O-49 P-10 J-0] ==============================================
Warszawa CH Blue City SQUASH CITY sobota 27 lutego 2010

=================

Turniej Premium B [6NYT] Zapraszam na szósty w tym roku Efektywny Turniej Squasha, który odbędzie się w sobotę 27 lutego w Squash City. Idea jest prosta – na czterech kortach zagra nie więcej niż 16 zawodników. Pojemność turnieju określa odbywający się równolegle turniej drużynowy Polska – UKRAINA. Turniej szesnastki powinien zająć maksimum 4 godziny o ile na jeden mecz przeznaczyć 30 minut. Reasumując – impreza ma odbyć się szybko i sprawnie. Start OPEN o 12. Zakończenie o 15.
Zgłoszenia.
Chętni mogą zgłaszać się drogą mailową (na adres: turnieje@squashmasters.pl) lub SMS-ową (na numer 501 160 522). W zgłoszeniu proszę o podanie nazwiska i aktualnego rankingu zawodnika – ta liczba jest kluczowa. W przypadku juniorów ważna jest dokładna data urodzenia, bo ta kwalifikuje juniora do odpowieddniej kategorii wiekowej.
W turnieju głównym OPEN zagra nie więcej niż 16 najwyżej sklasyfikowanych spośród zgłoszonych zawodników.

Turniej OPEN – LOSOWANIE
przeniesione na sobotę na godzinę 10:00 w związku z międzynarodowymi trudnościami obiektywnymi

sobota 27.02

  • godzina 10:30 – otwarcie recepcji zawodów
  • godzina 11:00 – start turnieju PREMIUM na 4 kortach [5,6,7,8]
  • godzina 16:30 – planowane zakończenie OPEN

Listy startowe akt. 2010 02 27 godzina 08:08

Turniej JUNIORSKI Start 16:00 2 korty

U9 Filip Woziwodzki [Squash City – Dominika Witkowska] Kuba Woziwodzki [Squash City – Dominika Witkowska] U11 Olga Lutik Julia Grzybowska [Squash City – Michał Stanosz] Natalia Wasielewska [Squash City – Michał Stanosz] U13 Maciek Kowalski [Squash City – Maciek Górski] Julian Berej [Squash City – Maciek Górski] Mikołaj Kordalewski [Squash City – Maciek Górski] Ola Podziewska [opiekun Dominika Witkowska] Cezary Strus [Squash City – Maciek Górski] Kacper Kurzelewski Janek Walczuk [opiekun Mateusz Morgiewicz] [] U15 Ola Krawczyk [Squash City – Dominika Witkowska] [] U17 Nikos Karampotis Tomasz Zawistowski [Squash City – Wojciech Kaźmierowski] Katarzyna Zawistowska [Squash City – Wojciech Kaźmierowski] Michał Kuźmiński [opiekun Grzegorz Leśniański] [] U19 Jan Gajl [Squash City Dominika Witkowska] []

Turniej OPEN Start 11:00 4 korty

{1/2} [027][V] Marek Jankowski [030][V] Piotr Samborski – Poznań {3/4} [033][V] Kuba Jaworski [040][W] Marcin Ratigowski {5/8} [043][V] Adam Michańków – Poznań [054][V] Wojtek Karwowski [062][V] Jacek Wasiela – Poznań [064][V] Robert Łuniewski {9/16} [072][V] Robert Grygiel [085][W] Karol Maciejewski – Poznań [109][V] Janek Gajl [126][V] Arek Podziewski [142][W] Piotr Suchecki – Olsztyn [290][V] Piotr Szwarc [329][V] Michał Wrodarczyk [565][V] Rafał Kozłowski —————- rezerwa [093][W] Waldek Kobus

Opłata startowa: 100 PLN (OPEN w tym 10 zł na ranking PFS) 0 (zero) PLN (Turniej Juniorski) Wpłata na konto nr: inteligo 50 1020 5558 1111 1409 3980 0073 m2000 Waldemar Kobus, Włodarzewska 57e, 02-384 Warszawa Wpłata na konto jest jednoznaczną weryfikacją turniejową. Nagrody: Zawodnicy startujący w Turnieju jak zwykle będą premiowani: – dawką sportowych emocji (to dla wszystkich), – punktami PFS (też dla każdego), – sportową atmosferą rywalizacji w duchu Fair Play. Organizatora Turnieju wspiera: PROTENIS – wyłączny importer marki TECNIFIBRE na teren Polski , ponadto tym razem bez OSHEE ale z GATORADE (c) wk

  • OPEN – 32, Damski – 10, juniorski – 1

zapraszam pozdr/wk

  1. kategoria U9, tego nie ma nawet na międzynarodowych turniejach Junior Open (: słodziaki

    Comment by Lola — 2010/02/26 @ 19:27

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).