2010 06 11/12
Wyniki imprez rozegranych
Nocny Turniej Squasha w Squash City
TOYA I’MFIT SAXON Squash CUP
Klubowo w NIKU i MYSQUASH

Piątek 11 czerwca 2010. Warszawa
Pierwszy Handicapowy, Nocny Turniej Squasha w Squash City wygrał Kuba Jaworski przed Markiem Jankowskim i Wojtkiem Kaźmierowskim. Zagrało 20 uczestników. Rozpoczęli o 20 a zakończyli o 0:30.  Jakimi drogami zwycięzcy dochodzili do podium, jaka była dramaturgia tych spotkań, które miejsce zajął Maciek Lubiak a które Piotrek Puchalski czy Marcin Mastykarz – to można obejrzeć na diagramach poniżej.
A sam turniej to wielki eksperyment, bo zaczęło się od ustalania, czy gramy od stanu zerowego, minusowego czy od różnicy. Prosta sprawa a są trzy możliwości. Ostatecznie wybraliśmy wariant różnicowy, co oznaczało, że zaczynając mecz z  Kubą (5) przy moim statusie 4  miałem na starcie każdego seta wynik 1/0. I ta mała zaliczka  okazała się wystarczająca by wygrać pierwszego seta, czego normalnie bym nie przewidywał. Prawdziwa niespodzianka to przegrana w grupie Maćka Lubiaka z Grześkiem Multanem a potem w pierwszej rundzie finałów z Markiem Jankowskim. Podobnie przepadł w półfinale Wojtek Kaźmierowski z Markiem Jankowskim. Sukcesem turnieju było zachęcenie do sportowej rywalizacji zupełnie nowych adeptów squasha. Eksperyment będzie kontynuowany ale w poprawionej formule. O ile znajdzie się chętny inwestor, piątkowe turnieje mogą mieć charakter oficjalny i wchodzić do klasyfikacji ogólnopolskiej. To oznaczałoby proces unifikacji z czeskimi turniejami klubowymi. Tam turnieje klubowe rozgrywane są przede wszystkim w piątki.

Sobota 12 czerwca. 2xPoznań + Łódź.
W sobotę w Poznaniu odbywały się klubowe rozgrywki a na konfrontacje PFS trzeba było wybrać się do Łodzi.
W NIKU – tam rywalizację OPEN wygrał Rafał Nuckowski przed Mariuszem Nosalskim i Maciejem Szymańskim a wśród dziewczyn triumfowała Magda Skąpska przed Ewą Nowak i Pauliną Nuckowską. Zagrało pięć kobiet i siedemnastu mężczyzn. Kolejny turniej NST już za dwa tygodnie.
W Mysquash jak co tydzień organizowany jest STK. Tym razem w stawce 16 uczestników najlepszy był Grzegorz Hauska przed Damianem Malińskim i Łukaszem Stachowskim Finał B (9 miejsce) wygrała Ewa Buczkowska – jedyna dziewczyna w gronie startujących.
W Łodzi wielki zlot (bo prawie 60 chętnych) fanów squasha.  W pierwszym peefesowskim turnieju TOYA Squash CUP SAXON & I’MFIT wygrał Piotrek Kijewicz przed Danielem Jaworowiczem i Piotrem Wałkiem. Wśród dziewczyn najlepsza była Magda Kamińska przed Edytą Kowalską i Justyną Cielecką.
Jak to się dzieje, że 60 osób zbiera się w centrum Polski po to by pograć na 4 kortach Krzyśka Salwacha? Co się będzie działo, jeśli w Łodzi zbudowany zostanie jeszcze większy ośrodek?
Wygląda na to, że dobry termin – bez konkurencji innych turniejów PFS), solidne zaplecze finansowe (nagrody na poziomie 600/300/200 i 300/200/100) i obiekt w centralnej Polsce  – są w stanie zwabić dużą grupę chętnych do rywalizacji. Do tego dochodzą atrakcje programowe jakie dorzucili organizatorzy, czyli mecz pokazowy Svec/Hrazsky. Spektakl – jaki zafundowali zawodnicy czescy to wizualna uczta dla obserwujących to spotkanie licznie zgromadzonych widzów, i choć (jak każde pokazowe widowisko) było ono w pewnym sensie wyreżyserowane – to wzbudzało wśród mniej zaawansowanych fanów squasha na przemian entuzjazm a na przemian podziw dla ekwilibrystycznych wyczynów a także kondycji Tomasa i Romana. Warto dodać, ze Roman Svec to Mistrz Czech do lat 19 i aktualnie rakieta numer 10. Zapowiedział udział w turnieju A w przyszłym tygodniu w Warszawie. Czy ktokolwiek w Polsce jest w stanie urwać mu choćby seta? Chyba nikt. Ale mam nadzieję, że zapowiadana obecność Romana nie wystraszy chętnych do sportowej rywalizacji tak jak to było podczas marcowego Turnieju Gwiazd i Afrodyta Cup.  Na pewno zawodnicy z polskiej czołówki zostaną przetestowani o ile podejmą sportowe wyzwanie. Z drugiej strony Mistrzostwa Polski już były – więc turniej A będzie przede wszystkim okazją do podreperowania konta punktowego dla outsiderów, którzy nie zgłosili się na IMP w normalnym terminie a potem było za późno.
A wracając do łódzkiego turnieju. Już od ósmej rano rozgrywane były eliminacje do głównej (32) drabinki. Pozytywną niespodzianką był awans Justyny Cieleckiej do Turnieju Głównego. Bezlitośnie pokonała gospodarza turnieju co umożliwiło mu spokojne prowadzenie turnieju choć nie zaspokoiło jego sportowych ambicji.
Turniej miał sześciu potencjalnych faworytów (JAWOROWICZ, WAŁEK, KIJEWICZ, HIBNER, PIEŃKOWSKI i BAREŃSKI). I to oni a także Tomek Banasiak i Giovanni Strazzacappa rozegrali między sobą mecze ćwierćfinałowe.
Pozostałe miejsca premiowane zajmowali – w finałach Turniejów Pocieszenia – 33 była Magda Kamińska przed Michałem Skorupskim i Markiem; – a 41 był Radek Łopata przed Piotrkiem Florczykiem i Michałem Teichertem.
W turnieju głównym miejsce 9 wywalczył Tomek Krzyżaniak przed Marcinem Ciszewskim i Andrzejem Borkowskim, a 17 zajął Tomek Winiarski przed Kubą Krysickim i Robertem Gogłuską.
Ze względu na sporą ilość zawodników mecze do trzech wygranych zaplanowane były dopiero od półfinałów. Dlatego można było odnieść wrażenie, że gdyby późniejszy zwycięzca musiał się bardziej wysilić w pierwszej fazie turnieju może jednak doszłoby do niespodzianki i wygranej Daniela. Ale i tak widzowie finałowych meczy powinni być zadowoleni. Pomimo trochę powolnych ruchów Piotra – zaprezentował on cały arsenał pokazowych, precyzyjnych boastów, podziw (jak zwykle) wzbudzały crossy i dropy grane do tyłu – na pamięć. Aż dziw, że momentami prawie czołgający się Daniel (ale nie dlatego że był zmęczony – o nie, tylko dlatego, że postanowił wykorzystać swoją aerodynamikę) nie doprowadził do piątego seta. Niestety, mecz finałowy nie został zarejestrowany, ale kilka fotek można zobaczyć na moim koncie facebookowym. Aby tam dotrzeć trzeba się niestety zarejestrować ale raczej na pewno warto to zrobić.
Warto też pochwalić nowy obiekt – czyli I’MFIT. Z jednej strony jest położony w centrum Łodzi, dogodnym dla wszystkich przybywających, z drugiej (a to się czuje na zewnątrz) jest też usytuowany wśród przybytków imprezowych  Sam klub jest dobrze skonstruowany. Ma podobny do krakowskiego Atlantika układ kortów, z tym, że przed kortami 1 i 2 znajduje się duża przestrzeń – częściowo wykorzystana na siłownię, co umożliwiało rozgrzewanie się na jednym z wielu profesjonalnych urządzeń startującym zawodnikom. Może układ drzwi wewnątrz szatni był trochę mylący (trzy razy udało mi się zabłądzić w tym raz w przerwie meczu) ale to jedyny mankament, jaki zauważyłem. Same korty (SAXON) też trzeba pochwalić. Po SNG i Verze może być tylko lepiej – a widać, że wykonawcy wykazali się starannością przy wykańczaniu kortów. Sufit jest na przepisowej wysokości a oświetlenie bardzo dobre. Brakuje jeszcze siatek wyłapujących piłki wypadające z klatek a ja dodałbym też siatkę nad wejściem do klubu – bo znajduje się ono (ewenement) przed kortem numer dwa i wpadające w ten “kanał ” piłki znikają na zbyt długo.

Niedziela 13 czerwca. Poznań
Wydawać by się mogło, że to już koniec a tymczasem wcale nie. W ramach programu juniorskiego a właściwie dziecięcego w MySquashu 24-ka dzieciaków rozegrała turniej, w którym nie wzięły udziału młode gwiazdy MySquasha – czyli Piotr (startował w sobotę) i Max (może zagra w Warszawie).
Program juniorski koordynuje z wielkim zaangażowaniem Grzegorz Hauska a sponsorem jest LENOVO.
Kolejność końcowa na końcu strony z wynikami….

A poniżej wyniki – czyli drabinki oraz kolejności końcowe z Warszawy, Poznania i Łodzi.
Jak wspomniałem wyżej fotki na koncie facebookowym..

Warszawa Squash City NOCNY TURNIEJ
Kolejność końcowa OPEN (w nawiasie wagi handicapowe)
1.     Kuba Jaworski [5]
2.     Marek Jankowski [5]
3.     Wojtek Kaźmierowski [6]
4.     Grzegorz Multan [5]
5.     Jurek Szyszak [4]
6.     Waldek Kobus [4]
7.     Adam Kowalik [5]
8.     Maciek Lubiak [7]
9.     Marcin Mastykarz [3]
10.     Marcin Rzeszutko [0]
11.     Przemek Jakubowski [2]
12.     Maciej Sawicki [3]
13.     Krzysiek Matowski [3]
14.     Michał Szostek [1]
15.     Piotr Puchalski [1]
16.     Wojtek Skublewski [4]
17.     Mikołaj Modrzewski [1]
18.     Jarosław Slota [0]
19.     Sebastian Sobociński [0]
20.     Tomasz Wojtkowski [0]


Łódź ImFIT TOYA SAXON SQUASH CUP

Kolejność końcowa OPEN
1. Piotr Kijewicz
2. Daniel Jaworowicz
3. PIOTR Wałek
4. Jacek Hibner
5. Krzysztof Pieńkowski
6. Piotr Bareński
7. Tomasz Banasiak
8. Giovanni Strazzacappa
9. Tomasz Krzyżaniak
10. Marcin Ciszewski
11. Andrzej Borkowski
12. Waldemar Kobus
13. Adam Wasik
14. Damian Kędziora
15. Jacek Domański
16. Marek Godula
17. Tomasz Winiarski
18. Jakub Krysicki
19. Robert Gogłuska
20. Michał Post
21. Maciej Stach
22. Witold Żaczek
23. Nikos Karampotis
24. Tomasz Peukert
25. Krzysztof Bronikowski
26. Krzysztof Simiński
27. Justyna Cielecka
28. Rafał Drygalski
29. Tomasz Krysicki
30. Piotr Szymborski
31. Piotr Czerniejewski
32. Adam Przedborski
33. Magda Kamińska
34. Michał Skorupski
35. Marek Czubiński
36. Marcin Dałek
37. Jacek Szulc
38. Igor Sławiński
39. Krzysztof Salwach
40. Dawid Tomporowski
41. Radosław Łopata
42. Piotr Florczyk
43. Michał Teichert
44. Przemysław Szczepanik
45. Tomasz Szaran
46. Andrzej Woszczyk
47. Monika Świerczyńska
48. Paweł Józwik
49. Stefan Brzeziński
50. Karol Drobnik
51. Łukasz Popko
52. Michal Winiarski
53. Rafał Nikiel
54. Bartłomiej Kazuń

Kolejność końcowa Damski
1. Magda Kamińska
2. Edyta Kowalska
3. Justyna Cielecka
4. Monika Świerczyńska
5. Małgorzata Kociołek
6. Ola Hac

Poznań NIKU NST

Kolejność końcowa Damski
1. Magdalena Skąpska
2. Ewa Nowak
3. Paulina Nuckowska
4. Karolina Madajczyk
5. Izabela Krzemińska
Kolejność końcowa OPEN
1. Rafał Nuckowski
2. Mariusz Nosalski
3. Maciej Szymański
4. Mariusz Cepeniuk
5. Bartosz Walkowiak
6. Piotr Górnik
7. Bartłomiej Skąpski
8. Marcin Jankowiak
9. Dariusz Izydor
10. Grzegorz Sęczyk
11. Rafał Czekała
12. Paweł Czubak
13. Tomasz Bartkowiak
14. Mateusz Szymkowiak
15. Aleksander Szymkowiak
16. Piotr Bartoszak
17. Maciej Olszanowski

Poznań MySquash STK (sobota)

Kolejność końcowa OPEN
1. Grzegorz Hauska
2. Damian Maliński
3. Łukasz Stachowski
4. Alik Sieczkowski
5. Krzysztof Olkiewicz
6. Paweł Jabłoński
7. Piotr Piecharków
8. Marek Matukiewicz
9. Ewa Buczkowska
10. Piotr Czyżak
11. Wesołowski
12. Paweł Adamczak
13. Piasecki
14. Piotr Hemerling
15. Filip Morawski
16. Kuba Czarnecki

Poznań MySquash JSTK (niedziela)

Kolejność końcowa Juniorski
1. Janek Musiałkiewicz
2. Paweł Musiałkiewicz
3. Kuba Czarnecki
4. Julia Chudzicka
5. Michał Prałat
6. Ernest Sieczkowski
7. Kuba Marchwiak
8. Kacper Prałat
9. Joanna Szczeszak
10. Karolina Gardyza
11. Franiu Połencki
12. Kacper Gielnik
13. Adrian Korek
14. Nicole Różańska
15. Daria Napierała
16. Adam Steczkowski
17. Monika Dybionka
18. Zosia Kalemba
19. Antek Pawłowski
20. Maja Różańska
21. Piotr Stelmaszyk
22. Konrad Kempa
23. Ola Kubacka
24. Szymon Nowicki

Dla mnie osobiście był to bardzo pracowity weekend, żeby nie powiedzieć wyczerpujący, bo sportowo rozpoczął się w piątek o godzinie dwudziestej w Squash City – gdzie rozegrałem cztery mecze w fazie grupowej i dwa w pucharowej (zajmując ostatecznie 6 miejsce) a zakończył w sobotę około dziewiętnastej w łódzkim IMFICIE gdzie zagrałem pięć meczy – kończąc turniej na dwunastej pozycji. A wszystko to w 24 godziny.
MÓJ BILANS DNIA:
Jaworski 1/2; Puchalski 2/0; Mastykarz 2/1; Sobociński 2/0; Kaźmierowski 0/3; Lubiak V/0; Szyszak 1/2; Peukert 2/0; Banasiak 0/2; Domański 2/1; Ciszewski 0/2; Borkowski 1/2.
Ledwie żyję……

pozdr/wk

===============================================
Pierwszy, Piątkowy Turniej Handicapowy w Squash City
===============================================
Do udziału w zawodach zapraszam wszystkich – spragnionych sportowej rywalizacji – którzy wiedzą już, jak wygląda sportowa rywalizacja, a także tych, którzy chcą sprawdzić jaki jest ich sportowy poziom.
System rozgrywek zostanie dostosowany do ilości i poziomu zawodników. Możliwe, że będzie to system handicapowy lub połączenie rozgrywek grupowych i pucharowych. O tym organizator zadecyduje na podstawie liczby i jakości 🙂 zgłoszeń. Zawodnicy będą mieli zagwarantowane rozegranie trzech lub więcej meczy turniejowych. Minimum niezbędne do organizacji turnieju – to 12 uczestników lub uczestniczek.
O końcowym rozstawieniu w zawodach zadecydują: aktualny ranking PFS, udokumentowane miejsca zajmowane w ligowych rozgrywkach oraz los szczęścia w losowaniu.

Waldek Kobus

Zgłoszenia
można nadsyłać do godziny 22:00 w czwartek 10 czerwca
mailem: turnieje@m2000.pl
lub SMS-em na numer: 501 160 522
w zgłoszeniu proszę podać: imię, nazwisko oraz dane kontaktowe zawodnika (w szczególności numer GSM!!)

Koszt udziału w turnieju:
40 zł płatne w recepcji klubowej

Wstępny Harmonogram Zawodów

Czwartek
godzina 22:00 – deadline na zgłoszenia – ustalenie pojemności i zasad rozgrywania zawodów
Piątek
godzina 19:30 – Losowanie turnieju
godzina 20:00 – Start rozgrywek na 4 kortach

LISTA STARTOWA [akt. 2010 06 11 godzina 15:10]

{1/2}
[009] Maciek Lubiak [waga 7]
[024] Wojtek Kaźmierowski [waga 6]
{3/4}
[030] Marek Jankowski [waga 5]
[037] Kuba Jaworski [waga 5]
{5/8}
[045] Grzegorz Multan [waga 5]
[069] Waldek Kobus [waga 4]
[081] Adam Kowalik [waga 5]
[087] Wojtek Skublewski [waga 4]
{9/16}
[112] Marcin Mastykarz [waga 3]
[156] Jurek Szyszak [waga 4]
[291] Przemek Jakubowski [waga 2]
[300] Maciej Sawicki [waga 3]

[328] Krzysiek Matowski [waga 3]
[xxx] Piotr Puchalski [waga 1]
[xxx] Michał Szostek [waga 1]
[xxx] Mikołaj Modrzewski [waga 1]

[xxx] Sebastian Sobociński [waga 0]
[xxx] Jarosław Slota [waga 0]
[xxx] Tomasz Wojtkowski [waga 0]
[xxx] Marcin Rzeszutko [waga 0]


Zasady rozgrywek
Zawody zostaną rozegrane w systemie mieszanym – połaczona zostanie formuła Premium z systemem handicapowym. Powyżej każdy zawodnik ma przyznane wagi odpowiadające jego sile gry. Rozgrywamy drabinkę 16 o każde miejsce (każdy ma zagwarantowane 4 mecze do trzech wygranych setów. Każdy mecz rozpoczynany jest od wyniku wynikającego z wagi zawodnika. NP. każdy set meczu Kaźmierowski/Jakubowski zaczyna się od wyniku 2/6 na korzyść Jakubowskiego. Ewentualne reklamacje dotyczące systemu wag proszę zgłaszać do mnie mailowo lub telefonicznie przed losowaniem.

Nagrody
Wszyscy startujący otrzymają dawkę sportowych emocji. Poza adrenaliną przewidujemy symboliczne trofea sportowe, a jeśli pojawią się spragnieni splendoru sponsorzy – to ich wkład zostanie podzielony między najlepszych zawodników.

pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).