2010 11 11/13 Wyniki Turniejowe
Tychy
Poznań
Zielona Góra
Kraków
Gorzów
Warszawa – ASB POLISH SQUASH TOUR

Przegląd wyników turniejowych z tygodnia 8-14 listopada

Tydzień rozpoczął się w czwartek w Tychach, gdzie U Przewoźnika rozegrano turniej B. Zagrało 17-stu uczestników co dawało bezpieczną poduszkę na wypadek nieprzewidzianych nieobecności co skutkowałoby nieuznaniem turnieju za B. Wygrał (jak zwykle) Szymon Wolek przed Robertem Grochowskim i Krzysztofem Milerem.
Kolejne turnieje to już sobota 13 listopada.
I tak w Krakowie w turnieju Squash4 You pod patronatem firmy HEAD w stawce 22 uczestników najlepszy był Wacek Staszkiewicz przed Łukaszem NitkąPrzemkiem Atrasem. Na pudło medalistów nie załapali się m.inn.: Sławek Połeć (4), Mateusz Kotra (8), Piotrek Pach (9) i Maciek Kondziołka (13) z Robertem Grochowskim (11).
W poznańskim NIKU rozegrano Otwarty (OPEN) turniej Dworu Elizy. Tu również skład był na styku zaliczenia w poczet zawodów B. Piotr Wałek pokonał w finale Rafała Karolczaka a trzeci był Karol Andrzejczak.
W Zielonej Górze też była szesnastka ale bardzo “składana”.  Po wygraną wybrał się Jacek Hibner z Łodzi. W walce o podium pokonał Tigera Sowę (3) i Kubę Zjawina (2).  W tym samym czasie w Gorzowie w Klubowym  turnieju C zagrało 7 uczestników co w zasadzie nie zalicza rozgrywek do rankingu PFS. Tam wygrał Artur Cegielski przed Krzyśkiem Dobrzeleckim pseudo BUBELOS i Pawłem Rynkiewiczem.
W Warszawie (Squash City) zagrała najliczniejsza obsada w ten weekend. Aż 28 zawodników oraz jedna zawodniczka (Paulina) zagrali o obiecany przez Wojtka Kosowa samochód osobowy. Trzeci turniej ASB wygrał Łukasz Stachowski przed Jackiem Kalinowskim – obaj uzyskali tym samym bezwzględną kwalifikację do turnieju finałowego gdzie wygraną będzie wspomniane auto. Trzeci był Michał Wróbel a czwarty Marcin Wiśniewski. Ten ostatni jest obecnie numerem dwa rankingu ASB, który decyduje o rozstawieniu w turnieju finałowym. Liderem jest Jacek Kalinowski a aktualny mistrz Polski – Wojtek Nowisz jest dopiero siódmy. A pierwszą szesnastkę zamykają Marcin Karwowski, Maciek Lubiak i Piotrek Pach. Maciek – gdyby zagrał –  miałby na 99% pierwsze miejsce, ale zrezygnował ze startu, bo zdemotywował go nowy system punktowy rankingu PFS. A jak nie gra Maciek Lubiak to i Grześka Leśniańskiego nie uświadczysz. W ten sposób turniej spadł do poziomu B3, ale nie zabrało to dobrego humoru uczestnikom, którzy w efektywnym czasie mieli maksimum satysfakcji z gry. A poza nagrodami gotówkowymi były też nagrody rzeczowe. Bo tak mówią aktualne przepisy.
Następny turniej ASB to 11 grudnia w Kahunie – jednocześnie Siódma Edycja Otwartych Mistrzostw Warszawy
. Sam jestem ciekaw jak będzie wyglądał ranking ASB po tym Turnieju. A kolejne imprezy ASB to styczeń (15.01 Squash na Rampie) i luty (5.02 w SquashParku). Kolejne terminy zostaną ustalone do końca roku. Wszystko zależy od ekip technicznych ASB Wojtka Kosowa. A kolejne korty powstają w Lublinie, Gdańsku i Katowicach.
W niedzielę rozgrywano turnieje łódzkiego Squash Challengu. Jacek Hibner konsekwentnie prowadzi poza peefesowe rozgrywki w których (z jednej strony) zawodnicy z Łodzi mają okazję się sprawdzić na korcie, ale z drugiej są jak w getcie -rozegrane turnieje nie mają wpływu na ogólnopolską rywalizację.
W Moskwie rozegrano najliczniejszy turniej squasha w Rosji (prawie 150uczestników). W turnieju MULTISPORT OPEN 2010 startowali znajomi – reprezentacja Ukrainy, która odwiedzi Polskę 27/28 listopada z okazji startu w turnieju Urodzinowego Squash City (PFS A).
A w najbliższy weekend zawodnicy zagrają o punkty PFS w Warszawie (piątek – DESKI), oraz w sobotę w Poznaniu (MySquash), Krakowie (Atlantic) i Zielonej Górze (Squash Up). W niedzielę Adria zaprasza do Koszalina.
W sobotę krakowski Squash 4You i ja osobiście zapraszamy na VIII Mistrzostwa SquashMasters. Tym razem w stolicy Małopolski najdojrzalsi zawodnicy spotkają się by powalczyć o prymat w poszczególnych grupach wiekowych.
Podstawowym warunkiem startu jest właściwy rocznik urodzin – w tym roku “zbieramy” tych z 1975 i starszych.
Warto spróbować swoich sił. Jeszcze raz zapraszam!

Waldek Kobus

====================

A poniżej zebrane wyniki turniejowych meczy…..

Tychy. U Przewoźnika

Poznań. NIKU


Kraków. Squash4You

(c) wk

==========================================

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).