2011 07 03 Wyniki turniejowe
Turniej malinowy w Mysquash

Początek lipca to początek sezonu wakacyjnego i czas podsumowań sezonu regularnego.

W pierwszy wakacyjny weekend rozegrano turnieje:
w Gliwicach (oficjalny Finał Super Ligi Marcina Kozika) – poza  PFS,
w Poznaniu (nieoficjalne podsumowanie ligi MySquash) – PFS B
w Zielonej Górze (pierwsza rocznica Squash Up – Kuby Zjawina) – PFS B+.
W turnieju Pioneer – niemieckim Junior Open ESF – zagrali Max Kierszka (jako reprezentant Niemiec) i Natalka Ryfa.
W środę (29.06) zakończyła się Liga Wiosenna Squashmasters. Pierwsze miejsce w klasyfikacji ogólnej zajął Grzesiek Kwiatkowski (Poznań) przed Krzyśkiem Pieńkowskim i Kubą Jaworskim. Przez trzy miesiące (kwiecień, maj, czerwiec) zagrało 96 zawodników (w tym 4 panie). Co tydzień na 8 kortach od 19 do 23 rozgrywane były mecze w grupach każdy z każdym, w których wszyscy uczestnicy walczyli o awans utrzymanie lub bronili się przed spadkiem. Ciąg dalszy rozgrywek to zachowująca ciągłość awansów i spadków Liga Wakacyjna. Start już w środę 6 lipca a w związku z licznymi pytaniami odpowiadam, że możliwy jest udział zawodników gościnnych – czyli atrakcyjnych (sportowo) gości z innych miast Polski. Jedynym elementem kwalifikacji  jest poziom potencjalnego uczestnika.
Nowy Zarząd PFS w oficjalnym komunikacie poinformował o rozpoczętej działalności i po raz pierwszy (choć w niepełnym składzie) zebrała się Komisja Rewizyjna.  Informacje są obiecujące.
Intensywne prace trwają w wielu miejscach w Polsce. Trwa squashowy boom budowlany i kolejne obiekty są oddawane do eksploatacji. Osobiście wizytowałem prace wykończeniowe w gdańskim 3City (Załogowa 17). Cztery korty do squasha (Saxon) i jeden do ricocheta zbudowano będą do dyspozycji zawodników już w lipcu. I jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem można już ogłosić atrakcyjne otwarcie/testowanie nowych kortów jeszcze w tym miesiącu.

A teraz bardziej szczegółowo.

W gliwickiej SquashManii wygrał Piotrek Pach przed Tomkiem Bosakowskim i Tomkiem Rusinowskim.
Na finałowe zmagania (3/0 dla Piotra w setach [9,3,2] ) miał wpływ wcześniejszy maraton jaki rozegrała para Bosy/Kasperek. W pięciu setach rozgrywanych przez 45 minut padły akumulatory obu zawodników. 12/10, 10/12, 7/11, 11/9 i 22/20 to dość morderczy maraton. Także dzięki temu Michał Kasperek nie powalczył z Tomkiem Rusinowskim 0/3 [7,8,9] o trzecie miejsce. Bo półfinał PAch/Kasperek to tylko cztery sety [-9,3,3,7].
Piąty był Grzesiek Romanów, dziewiąty Artur Smoleń a siedemnasty Maciek Łukawski. Warto wspomnieć o wysokim – jedenastym – miejscu Agnieszki Gołębiowskiej, które zawdzięcza bohaterskiej postawie na kortach. Bohaterskiej, bo Agnieszka zdobyła sety w przegranych meczach z takimi tuzami śląskiego squasha jak Tomek Rusinowski 2/3 [5,9,-8,-12,6],  Artur Smoleń 1/3 [8,6,-9,7] a wreszcie wygrała z Mandrakiem 3/2 [5,-9,6,-9,6]. Na kortach zabrakło Kuby Wasilewskiego, który figurował na  liście startowej, ale na turniej nie dojechał. Jego start z pozycji 5/8 z pewnością sporo by namieszał.
Turniej w zielonogórskim Squash Up’ie wygrał promotor turnieju – Kuba Zjawin w finale pokonując Michała Świądra z Wrocławia. Ale prawdziwą niespodzianką (a może to żadna niespodzianka?) jest trzecie miejsce Magdy Kamińskiej, która w drodze po medal pokonała Chomickiego, Tigera i na koniec Przytułę. Brawo Magda i oby tak dalej. Piąty był Marcin Grabowski (Wrocław) szósty Tiger, który po drodze po raz pierwszy wygrał z Matuszykiem. Siódmy – Staniszewski. Dziewiąte miejsce trafił Mariusz Kłobucki  Relacja telewizyjna poszła w lokalnej telewizji.
W poznańskim MySquash, w finale zagrali Piotr Wałek z Damianem Malińskim. W nierównym wagowo pojedynku (95/85) wygrał Piotrek ale Damian miał duże szanse na sukces. Trzecie miejsce zajął Hubert Czmil, który wygrał z Tomkiem Peukertem. Piąte miejsce trafiło do Kłobuckiego, dziewiąte do Bronikowskiego a siedemnaste zajął Frieske. W turnieju zagrało 30 zawodników.

W turnieju Pioneer [Kolonia] dwa polskie akcenty to Max i Natalka. Turniej trwa i oboje jeszcze dzisiaj grają ostatni mecz turnieju o końcową pozycję w klasyfikacji.
Do kategorii BU13 zgłosiło się 55 zawodników. Max w pierwszej rundzie wygrał 3/0 [3,0,4] z rozstawionym [25/32] Flavio Meyerem [SUI]. W drugiej rundzie przegrał [5,3,4] z Davidem Zemanem [CZE], W trzeciej przegrał 3/2 [-8,9,8,-10,9] z Tylerem Carneyem [USA]; w czwartej rundzie pokonał go w 5 setach Chorwat Roko Vancina [-9,6,-10,7,4]. Piąta runda to wygrana z Francuzem [25/32] Valentinem Alberti [5,4,5]. Ostatni mecz – o 29 miejsce z Francuzem Manuelem Paquemar [17/24] – Max wygrał 3/2 [8,-8,-8,9,3].
Do kategorii GU17 zgłosiły się 63 zawodniczki. Natalka w pierwszej rundzie wygrała w czterech setach [-8,10,1,4] z amerykanką Gayatri Nangia, w  drugiej rundzie przegrała z Holenderką (rozstawioną w turnieju z piątką) Tessą Ter Sluis [1,1,0]; by w trzeciej ulec Węgierce Gabriella Csokasi [6,6,4]; w czwartej przegrała z Francuzką Charlotte Demange [4,6,7] by w piątej rundzie pokonać Nataszę Burret z Anglii [9,8,6] a ostatni mecz z Francuzką Lucie Brocard o 29 miejsce wygrała 3/1 [-2,7,10,6].
A teraz najciekawsze – czyli PFS. Na ten temat trochę więcej bo to temat, który jest istotniejszy niż wyrywkowe wyniki turniejów. Od działalności PFS zależy dalszy ciąg losów ruchu squashowego w Polsce.
Zarząd ogłosił plan działalności i jest to plan obiecujący, jednocześnie zostały powołane komisje pomocnicze, które (razem z Zarządem) będą realizować nowy program.  Dość istotne jest w tym momencie spojrzenie w przeszłość.
tekst w trakcie edycji. tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji. tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.
Komisja Rewizyjna też zebrała się po raz pierwszy.
tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji. tekst w trakcie edycji.tekst w trakcie edycji.

pozdrawiam
waldek kobus

Wszystkich zainteresowanych rozgrywkami ligowymi, informuję że 30 lipca w Trójmieście odbędą się po raz drugi Mistrzostwa (Polski Amatorskich) Lig Squasha. Turniej na 99% w Gdańsku a AfterParty w Grubej Rybie w Sopocie.

Zapraszam
pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).