2008 12 06 Zakopane/Zgierz/Warszawa/Opava

  2008-12-06 16:10:24

Witam i przedstawiam kolejny przegląd wydarzeń turniejowych. To czwarta wersja i chyba ostateczna. Przejedziemy się przez sześć miast: dwie stolice (państwowa i Polskich Tatr), centralną i północną Polskę oraz Czechy i Egipt. Ale teraz do sedna czyli do rzeczy. 
   Najbardziej oczywista oczywistość to wyniki z Zakopanego. W Belvedere pierwszy “musiał” być Pawel Sladeczek – etatowy zwycięzca polskich turniejów. Drugi (też bez niespodzianek) Rafał Rykowski a trzeci – w zasadzie bez niespodzianek, lokalny faworyt dokonale obeznany z mechaniką miejscowych kortów – Kuba Wirowski. Wśród pań pierwsza była Magda Ryczko przed Olą Wajman i Lucyną Kręcichwost. Można się zastanawiać, dlaczego w turnieju z tak bogatą tradycją zagrało zaledwie 14 uczestników open (a w tym 3 dziewczyny). A była to kolejna (jedna z nielicznych okazji) aby zagrać z Pavlem Sladeckiem lub Rafałem Rykowskim. Aby jednak obaj ci zawodnicy mogli zagrać – musiała być obniżona ranga turnieju do C a to (chyba, czyżby?) nie skusiło i “wywiało” zawodników ze Śląska i Małopolski do Zgierza na turniej B+ gdzie punkty (brawo Dominik za sformułowanie) rozdawano wiadrami.
   Kolejna impreza to Kołobrzeg. Nowe (aż) trzy korty ASB w klubie PAJAMAD gościły pięciu miejscowych chętnych do rywalizacji. Do lokalnego składu dojechali: Leszek Borys (Choszczno) i Krzysiek Tyma (Gorzów). Obaj chcieli zobaczyć, jak wygląda nowy obiekt i czy warto tam zaglądać częściej. Obaj zgodnie stwierdzili, i tu cytat: “Jak już wcześniej napisałeś wybraliśmy się wspólnie z Leszkiem Borysem do nowego klubu, było to z ciekawosci i chęci oczywiscie pogrania w squasha .Zresztą nie pałamy jakąś straszną chęcią cykania punkcików do rankingu PFS-u więc wybraliśmy się do Kołobrzegu. Jest to nowy klub, klatki jak najbardziej ok. ( według mojej wiedzy to najlepsze klatki od Wrocławia na północ Polski), niestety ceny ma jak w Warszawie lub Poznaniu – taniej jest w Niemczech ale trudno. Koledzy z Kołobrzega zaczynają dopiero zabawę w squasha i to było niestety widać skoro mi udało się tak wysoko zajść w turnieju ale w końcu pojechaliśmy dla przyjemnosci. Fajnie że pojawiło nowe miejsce na północy kraju, ale potrzeba im trochę czasu i sensownego doradztwa jak powinien wyglądać i funkcjonować klub (na pewno należ zacząć od ceny i godzin funkcjonowania), klub musi wychować zapaleńców a wtedy to rozwinie się w fantastyczny sposób.” Po rozegraniu ligowej rywalizacji w pokonanym polu pozostawili dotychczasowego lidera Darka Rezulaka. A także Piotra i Olka (junior) Adamców, Marcina Grzegorzewskiego i Arka Tyszeckiego. Klub zapowiada aktywny marketing (i kolejne turnieje w 2009 roku tym razem w ramach ogólnopolskiego rankingu) po to by zachęcić do przyjazdu chętnych do rywalizacji zawodników. A zawodnicy zapowiadają szybkie postępy.
   Sztandarowy przykład tłoku na korcie to Stacja Nowa Gdynia, gdzie też na trzech kortach w ciągu jednego dnia  (!!!) kotłowało się prawie sześćdziesięciu zawodników i szesnaście dziewczyn. Turniej pod znakiem SNG /TOYA wygrał Wojtek Pawliszewski przed Piotrem Kijewiczem i Mateuszem Kotrą, kolejne kluczowe miejsca zajęli: czwarte – Marcin Ciszewski, piąte – Adam Karp, dziewiąte – Robert Łuniewski, siedemnaste – Kuba Krysicki. Wśród dziewczyn najlepsza była Anka Sikorska przed Edytą Kowalską i Kingą Rybczyńską (czwarte miejsce zajęła rewelacyjna ostatnio Ewa Polak a dziewiąte Ola Hac).
   W Akademickim Turnieju rozegranym w warszawskiej Kahunie odbyły się dwie rywalizacje. Wśród studentek najlepsza była Ania Firek. Wśród studentów rywalizacja była bardziej skomplikowana. Pierwsze miejsce zajął po zaciętym meczu z Kamilem DominiakiemWojtek Nowisz. W piątym secie Wojtek prowadził już 10/5, gdy Kamil zaczął odrabiać straty, niestety, przy stanie 10/9 niespodziewanie prosty kiks zakończył mecz, który już się zapowiadał bardzo ciekawie. Wszyscy zgromadzeni kibice byli zawiedzeni, tym, ze przypadkowe, złe ustawienie rakiety zadecydowało o wyniku meczu, tym bardziej, że dzień wcześniej obaj finaliści rozegrali tradycyjny sparring i lepszy był Kamil. W efekcie na podium stanąl faworyt czyli Wojtek Nowisz. Na trzecim miejscu zakończył turniej Tomek Abramowski przed Tomkiem Gałeckim. Wieczorem uczestnicy turnieju relaksowali się w Melodii….
   Po krajowym podwórku pora na zagraniczne areny. W Egipcie (Kair) rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet w Squashu. Niekoniecznie dlatego, że gospodarzom pomagają nawet ściany ale dlatego, że nadszedł już na to czas Turniej wygrały Egipcjanki przed Angielkami i Malezyjkami. W sumie zagrało 19 reprezentacji narodowych i raczej nie startowały drużyny kompozytowe. To bardzo ciekawe wydarzenie uświadomiło mi, że nie było tam polskiej kadry. a w Mistrzostwach Europy byliśmy reprezentowani. Szybkie śledztwo wykazało, że jedna z polskich reprezentantek (Sikorka) grała w turnieju w Zgierzu. A pozostałe dwie (Anka z Dominiką) zebrały się w sobie i odwiedziły urocze miasteczko Opava, by w klubie AB Centrum zmierzyć się z naszymi południowymi sąsiadkami podczas 4. mistrovský’emu turnaju žen czyli damskiego turnieju A. I tak Dominika Witkowska zajęła miejsce 10 po meczach: wygranym 3/2 z Adélą Unzeitigovą (39), przegranym 1/3 z Veroniką Jirkovą (9), 2/0 z Martiną Bajerovą (66), 2/0 z Janą Rindošovą (23) i 0/2 z Zuzaną Kubáňovą (50). A Anka Jurkun zajęła miejsce 13 po meczach: 3/0 z Marie Štoffovą (35), 0/3 z Denisą Tichą (7), 1/2 z Denisą Peleškovą (26), 2/0 z Evą Havelkovą (61) i 2/0 z Veroniką Haluzovą (40). Zawody wygrała Olga Ertlova – aktualny numer 4 czeskiego rankingu pań przed Lucie Fialová (1) i Klárą Janoškovą (10). To doświadczenia, które zaoowocują w następnej edycji MŚ. A fotki pstrykał Denis Łopatin.   Jednocześnie chciałem przypomnieć (w ramach remanentów), że jak co miesiąc ogłoszona została kolejna europejska lista rankingowa juniorów. Nasz eksportowy junior – Konrad Tyma wykonał swój plan minimum. Jest na miejscu 52-gim listy BU17 Europejskiej Federacji Squasha.  Wydawać by się mogło, że to tylko pięćdziesiąte drugie miejsce, ale to jednocześnie przepustka dla Konrada do startu w zaplanowanym na początek stycznia turnieju pod skromną nazwą British Junior Open (gra najlepszych 64 zawodników). British Junior Open jest to tzw. Gold event, czyli najwyżej punktowany turniej w rankingu europejskim juniorów i mówi sie o nim jak o nieoficjalnych mistrzostwach świata juniorów, bo zjeżdża się towarzystwo juniorskie ze wszystkich krajów świata. Jak wcześniej obiecałem Krzyśkowi – dumnemu z osiągnięc syna ojcu Konrada – portal Squashmasters.pl przekaże Konradowi specjalną limitowaną koszulkę z logo POLSKA w celu promocji narodowych barw na jednym z najważniejszych na świecie turniejów squasha. Trzeba też przypomnieć, że  na listach ESF są też notowani Marcin Karwowski (130) i Mateusz Kotra (238) – obaj na liście BU19. 

=========================
2008 12 06. Warszawa. Kahuna.
2008-12-06. Warszawa.  Akademickie Mistrzostwa Squasha

Turniej rozegrano metodą mieszaną, bez specjalnych wstrząsów. Pierwszy etap to grupowe eliminacje. Drugi to trzy finałowe rozgrywki. A i B pucharowe o miejsca 1-8 i 9-16 oraz grupa pocieszenia o miejsca 17-20. Turniej prowadziła Kasia Dangiel. Brawurowo przeprowadzona dekoracja zwycięzców to popis jej zdolności organizacyjnych. Ci ci byli – widzieli. Szkoda, że impreza nie zebrała większej ilości uczestników a szczególnie uczestniczek. Ale najważniejsze, że się odbyła po raz pierwszy w Warszawie i już teraz wiemy, że uczestnicy mają szczery zamiar rozpropagować jej rezultaty wśród akademickich braci i sióstr.

WYNIKI

Diagramy Turniejowe


Kolejności końcowe
Studentki
1. Anna Firek Warszawa
2. Anna Łupińska SGGW Warszawa   
3. Izabela Wojtaszek WSFiZ Warszawa 
Studenci + jeden wykładowca
1. Wojtek Nowisz AWF Warszawa
2. Kamil Dominiak WSEI Warszawa
3. Tomasz Abramowski AWF Poznań
4. Tomasz Gałecki ASP Poznań
5. Daniel Jaworowicz UAM Poznań
6. Marek Jankowski  PW Warszawa
7. Adam Michańków  AE Poznań
8. Kacper Wiśniewski WAT Warszawa
9. Adam Wardecki UW Warszawa
10. Kuba Jaworski WSFiZ Warszawa
11. Igor Grzeszczuk AWF Warszawa
12. Paweł Ziemkiewicz PW Warszawa
13. Marek Kuryłowicz SWPS Warszawa
14. Paweł Fedyna ALK Warszawa
15. Adam Sułowski ALK Warszawa
16. Wacek Hołowko WUM Warszawa
17. Michał Drabik ASP Warszawa
18. Barnaba Perek AWF Poznań
19. Maciej Biegański  AWF Poznań
20. Piotr Gołębiowski APS Warszawa
=========================
2008 12 06. Zgierz. Stacja Nowa Gdynia 
Mikołajkowy SNG-TOYA SQUASH CUP.
Turniej B+

2008-12-06. Zgierz.  Turniej B+ SNG TOYA Cup

Ta impreza to niesamowita liczba startujących tylko na 3 kortach. Zainteresowanie potencjalnych uczestników całkowicie zaskoczyło organizatorów. A w chwili, gdy wiadomo już było, że chętnych jest po prostu za dużo – nie było możliwości dobudowania dodatkowych kortów, co zaowocowało rygorystycznym regulaminem rozgrywek. Na szczęście wszyscy trzymali się okreslonego z góry planu i turniej udało się zakończyć w terminie.   

Na diagramach poniżej – drabinka 16 dziewczyn, którą wygrała Ania Sikorska, a potem drabinka 32 OPEN – wygrana przez Michała Pawliszewskiego oraz eliminacje.

Zdjęcia – dzięki uprzejmości Dominika Heftowicza – więcej na stronie http://moya.toya.net.pl/site_squash.php?ide=33

PANIEOPEN

ELIMINACJEKolejności końcowe

PANIE
1. Ania Sikorska
2. Edyta Kowalska
3. Kinga Rybczyńska
4. Ewa Polak
5. Karolina Kamińska
6. Ewa Chojecka
8. Aldona Dworakowska, Magdalena Rycaj
9. Ola Hac
10. Małgorzata Babul
12. Anna Supera, Justyna Cielecka
13. Katarzyna Michnowska
14. Małgorzata Kociołek
15. Iwona Załęcka
16. Agnieszka Jurek

OPEN
1. Wojciech Pawliszewski – Łódź  
2. Piotr Kijewicz – Łódź    
3. Mateusz Kotra – Rzeszów     
4. Marcin Ciszewski   
5. Adam Karp
6. Paweł Przyłuski
8. Piotr Wałek
8. Tomek Rusinowski
9. Robert Łuniewski
10. Piotr Chocholski
11. Marek Szymanowski
12. Jurek Szyszak
13. Rafał Drygalski
14. Mariusz Szymkowiak
15. Sławek Jurek, Jarek Kubiak
17. Kuba Krysicki
18. Tomek Kopiec
19. Maciek Górski
20. Michał Walicki
21. Michał Kasperek
22. Grzegorz Gigoń
23. Sebastian Polis
23. Paweł Florczyk
25. Damian Kędziora
26. Wojtek Karwowski
28. Artur Smoleń
28. Daniel Czajczyński
29. Maciek Wieczorek, Artur Łukasiewicz, Piotr Florczyk, Tomek Mikielewicz
33.
Robert Majsik, Sylwester Majewski, Piotr Jóźwiak, Jacek Szulc, Włodek Grzelczak, Sebastian Lalka, Tomek Krzyżaniak, Hubert Czmil
41.
Alek Łaszniewski, Michał Milbrandt, Marcin Nobis, Mateusz Sarnowski, Tomek Krysicki, Jerzy Wałek, Igor Sławiński, Maciek Mastykarz, Paweł Bonkiewicz, Łukasz Felsztukier, Marcin Janik, Adam Przedborski, Witold Żaczek, Marcin Stępnik
55.
Piotr Mikuła, Jacek Pastusiak, Maciej Winiarski, Wiesław Krelski, Michał Post

=========================
2008 12 06. Zakopane. Hotel Belvedere
6 Mikołakowy Turniej Squasha
Turniej C

2008-12-06. Zakopane/Belvedere. VI Turniej Mikołajkowy C

Diagramy turniejowe

PANIE

OPEN

Kolejności końcowe
PANIE
1. Magda Ryczko – Bielsko-Biała
2. Ola Wajman – Kraków
3. Lucyna Kręcichwost – Bielsko-Biała
5. Aga Rapacz – Kraków
4. Gosia Buksa – Tychy
6. Kasia Seidl – Kraków
7. Karina Karwańska  – Rzeszów
8. Katarzyna Zarazka – Kraków
OPEN
1. Pavel Sladecek – Ostrava
2. Rafał Rykowski – Wrocław
3. Kuba Wirowski – Zakopane
4. Tomasz Banasiak – Warszawa
5. Krzysztof Karwański – Rzeszów
6. Piotr Samborski – Kraków
7. Jakub Rybicki – Kraków
8. Lucyna Kręcichwost – Bielsko-Biała
9. Tomasz Bosakowski – Gliwice
10. Bartosz Wysocki – Kraków
11. Magda Ryczko – Bielsko Biała
12. Ola Wajman – Kraków
13. Łukasz Szumilas – Kraków
14. Wojtek Kryjak – Kraków

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).