2011 08 27 Wyniki Turniejowe.
ASB Olimpik Park OPEN [PFS B] i nie tylko

Marki koło Warszawy. Mickiewicza 41
OLIMPIK PARK
sobota, 27 sierpnia 2011

Turniej z cyklu ASB POLISH SQUASH TOUR
ASB OLIMPIK PARK OPEN [PFS B]

Kolejny Turniej ASB mamy za sobą. Tym razem na dwóch nowych kortach ASB w Markach spotkało się 16 chętnych. Spośród nich 11 gra lub grało wcześniej w środowej lidze Squashmasters i aktualny rozkład grup ligowych pokazał, że jest bardziej wiarygodny niż ranking PFS. Czyli Ratig bez straty seta wygrał Turniej – co widać na obrazkach poniżej.
W efekcie dołączył do szesnastki pozostałych finalistów turniejów ASB. oraz szesnastki która zdobyła najwięcej punktów w rankingu. Ranking   ASB to ciekawostka sama w sobie. Tworzą go (ranking ASB) uczestnicy turniejów rozgrywanych na obiektach ASB. Jest ich już 171, na pierwszym miejscu umocnił się Robert Gogłuska, drugi jest Rafał Rykowski, a na trzecim miejscu ku własnemu zaskoczeniu jestem ja, co wynika przede wszystkim z częstego udziału w turniejach. I z ogromną ochotą wezmę udział w Turnieju Finałowym, by zobaczyć auto ufundowane przez Wojtka Kosowa. Drugie moje zaskoczenie to miejsce poza finałem Marcina Karwowskiego, który zagrał tylko w pierwszym turnieju w Deskach ale nie wszedł wtedy do finału. Kto jak kto, ale właśnie on (wraz z Wojtkiem Nowiszem) jest kandydatem do zgarnięcia głównej nagrody w Finale.
Kolejny Turniej ASB organizuje 25 września  Rafał Rykowski w nowym obiekcie Jupiter Sport we Wrocławiu. Czy odbędą się kolejne turnieje? To zależy od właścicieli obiektów ASB i ich pozytywnego podejścia do tematu.

A tymczasem w Krakowie i Zielonej Górze odbyły się kolejne turnieje PFS B.
W Atlanticu najlepszy w stawce 34 zawodników był niezawodny Przemek Atras, przed Krzyśkiem Pietrasem i Grześkiem Sławińskim.  W pięciu meczach Przemek nie stracił żadnego seta seta. Turniej Damski  wygrała Magda Ryczko a Juniorski Adrian Marszał.
W Squash Up’ie najlepszy był Piotr Chomicki przed Krzyśkiem Tymą i Damianem Kędziorą. W turnieju damskim Karina Tyma rozgoniła pozostałe uczestniczki a było ich razem aż 9.
W NIKU (poza PFS) rozegrano dwa turnieje NIKU Saturday Squash w których najlepsi byli (wśród panów) Darek Filipowski – czekamy na występ w Warszawie, oraz Joanna Małyszka (wśród pań).

I to by było na tyle…………….
zapraszam na mój profil facebooka – jest tam parę zdjęć z Marek a niedługo ciekawe zdjęcia z przeszłości (Dzięki Damianowi).

pozdr/wk

Wyniki Turnieju w Markach

Polecam zainteresowanym spektakularny występ Arka Salińskiego. Jak niektórzy potrafią dodawać przymiotniki ceniony, tak i ja napiszę – Arek jest cenionym sędzią, zawodnikiem (z którym wcześniej nigdy nie wygrałem), wydawcą (Squash Life) a także przedsiębiorcą (korty4u.pl). Wylosowane spotkanie pierwszego stopnia w pierwszej rundzie turnieju potraktowałem jako błąd opatrzności, która chciała mnie ukarać za wszystkie moje winy. Ale na szczęście udało się i po 4 setach mogłem powiedzieć – jestem lepszy (oczywiście tylko w tym) meczu, a bo w kolejnych rundach do poziomu  przywoływali mnie Ratig i Wojtek Karwowski. Arek ostatecznie wygrał finał B czyli miejsce dziewiąte, Po drodze musiał powalczyć z Mikołajem (3/2) i Łukaszem (3/1).

Niezaprzeczalnie największym wygranym turnieju w Olimpik Parku jest sam Klub. Zbudowany został w maju. Budynek ma dwie kondygnacje. Na dole jest siłownia i fitness a na górze najdująsię dwa korty ASB, szatnie i miejsce na dwa kolejne korty lub sale do fitnessu. Bardzo dobrze zaaranżowane wnętrza przypominają trochę klub Kahuna (wykładina przed kortami). Przebywanie tam to przyjemność, a wysoka jakość  kortów zachęca do grania. Na pewno przydałaby się siatka przed kortem oraz poprawienie nawiewu klimatyzacji na korty. Wielu zawodników z okolic Marek było zdziwionych istnieniem obiektu co oznacza, że niedługo będzie tam trudniej o rezerwacje. Właściciel (Grzegorz Dubanik) zapowiada, że po wakacjach klub zwiększy aktywność i z pewnością będziemy o tym informować. Zainteresowanych zapraszam na stronę klubową – www.olimpikpark.pl

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).