2011 09 03 Wyniki Turniejowe
Turniej Premium B Classic & Poznań & Gliwice

Warszawa. Squash City
sobota, 3 września 2011

Turniej Premium B LUKA Classic

W pierwszym turnieju w sezonie 2011/2012 rozegranym w formule Premium – zagrało 22 chętnych. To druga z rzędu okazja (po Bardzo Intensywnym Squash Ligowym Challeng’u który odbył się w ostatnią środę sierpnia) by w stolicy zdobyć punkty do rankingu PFS przed turniejem w Kahunie.
Jeszcze jesteśmy w stanie zawieszenia i jeśli Komisja Techniczna (Maciantowicz, Kozik, Wroniecki, Świerczyński, Karwowski senior) się nie zmityguje – Turniej A w Kahunie i kolejne będą “zamknięte”. Aktualne przepisy mówią dość jasno – IMP to turniej dla 64 zawodników bez eliminacji rozgrywany przez 3 dni; Turnieje A różnią się tylko tym, że mają być rozgrywane przez 2 dni. A jeśli IMP są zamknięte i jedyna droga do nich prowadzi przez turnieje A (bo tam efektywnie zdobywa się punkty PFS) to turnieje A powinny być otwarte czyli z eliminacjami!!!
Na razie Komisja Techniczna pracuje i konsultuje zmiany w w regulaminie, które zatwierdzi Zarząd – jednak apeluję o umożliwienie rozgrywania eliminacji do turniejów A; co istotne będzie w miastach, gdzie potencjalnych chętnych do startu może być więcej niż 64.
Wracając do porzuconego wątku – Ostatni Turniej B PFS w Warszawie przed turniejem A w Kahunie to LIZARD SQUASH CUP (sobota 10.09.2011). Jeśli ktoś myśli, że na pierwszy turniej A w sezonie nie będzie 64 chętnych – będzie zdziwiony frekwencją.

A tymczasem my rozegraliśmy kameralny turniej w Squash City, w którym sporo osób postanowiło powtórzyć środowe sukcesy  (BIS) lub dorzucić kilka punktów PFS do ogólnego rozrachunku.
Tym razem najlepszy był Grzegorz Leśniański, który pokonał Maćka Lubiaka w 4 setach. Trzecie miejsce zdobył w 5 setach Ratig i dla niego będzie to największy awans w rankingu PFS. Marcin wygrał z Piotrkiem Bareńskim. A piąte miejsce trafiło do najlepszej aktualnie polskiej zawodniczki, która pokonała Grześka Multana. Dominika jak zwykle świetnie prezentuje się na zdjęciach – a te znajdziecie na moim profilu na facebooku. Warto jeszcze wspomnieć jeszcze występ Arka Salińskiego, który tym razem trafił w pierwszej rundzie na późniejszego zwycięzcę, ale walczył do końca i ostatecznie wygrał finał B (9 miejsce). Finał Pocieszenia – C – wygrał Piotrek Misiło.
Pełne wyniki zawodów widnieją poniżej.
W innych turniejach – w Poznaniu turniej NIKU OPEN (spora obsada, +32) wygrał rezydent MYSQUASH Club – Domagoj Spoljar przed Łukaszem Stachowskim i Tomkiem Gałeckim. Domagoj – startując bez rozstawienia (choć mógł mieć status faworyta z aktualnym miejscem 168 PSA) wyciął po drodze Kamila Dominiaka, który był potencjalnym zwycięzcą. W Turnieju damskim najlepsza była Zuza Sobierajewicz przed Dorotą Grzechowiak i Karoliną Adamczak.
W Gliwicach (Squashmania – prawie 32 grających) najlepszy był Marek Wojnarski przed Kubą Wasilewskim i Michałem Świądrem. Turniej Damski wygrała Małgosia Buksa.
W krakowskim Zabierzowie nie odbył się turniej na kortach ASB, chętnych było zbyt mało. Oby kolejne podejście było bardziej udane. Ta sytuacja trochę przypomina wakacyjny turniej na Okęciu – też odwołany – chyba też z braku chętnych.

Wyniki Turnieju warszawskiego – SQUASH CITY


Wyniki Turnieju gliwickiego – SQUASHMANIAWyniki Turnieju poznańskiego – NIKUpozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).