2011 09 17 Wyniki turniejowe
WARSZAWA ● KARAKAL KAHUNA CUP [PFS A]


WYNIKI PROGNOZYGALERIA


W ubiegły weekend – 17/18 września – rozegrano 4 turnieje. W Krakowie odbył się klubowy Turniej w Squash4You. W stawce 22 uczestników wygrał Krzysiek Bąk (Racquet) przed Pawłem Winiarczykiem i Grzegorzem Brożkiem. Więcej w tym wyniki – na stronie klubowej. W Tychach U Przewoźnika  turniej C+ wygrał (jak zwykle) Szymon Wolek przed Maćkiem Kondziołką i Robertem Olejniczakiem. Piąte miejsce zajął Rafał Przewoźnik. Z kolei w Zielonej Górze odbył się klubowy Turniej o Puchar MOSIR’u. Wygrał Piotr Gałęski przed Rafałem Bulczyńskim i Janem Krawczykiem.
Turniej numer 4 a właściwie 4 turnieje A OPEN, Damski, U15 i U19 to Kahuna Karakal Cup.


Turniej w Kahunie zakończył się dość wcześnie bo o 17 w niedzielę. Pierwsze zmagania pod znaczkiem “A” PFS-u to jednocześnie premiera nowych przepisów PFS. Ja dostałem  maila informującego o nowych zasadach w sobotę o godzinie 9:45. Kosztowało mnie to 10 zł – okazało się, że nie obowiązuje już zniżka dla członków PFS w turnieju A i musiałem dopłacić. To drobiazg. Są nowe przepisy i aby się zorientować co w trawie piszczy – trzeba przelecieć 12-stronicowy dokument oraz załączniki i porównać z poprzednią wersją. A w następnym tygodniu planowanych jest 6 turniejów. Cytuję maila wprowadzającego  zasady:”Informujemy, że Regulamin rozgrywek indywidualnych (RRI) na sezon 2011-12 jest już dostępny – link. Nowe zasady obowiązują od dnia 17.09.2011r. PFS“. Jedno zdanie – 20 słów. No więc zabieram się do czytania. Zawodnikom też się to przyda. Polecam.
Turnieje w Kahunie rozegrano w 4 kategoriach. OPEN wygrał Dan West, przed Wojtkiem Nowiszem i Maćkiem Maciantowiczem. Na czwartym miejscu był wyznaczony przez PFS na faworyta gość z Izraela – Nadav. Poddał mecz o 3 miejsce po wyczerpującym spotkaniu z Wojtkiem. Piąte miejsce – Łukasz Stachowski, szóste – Przemek Atras. Dziewiąty Waldek Paturej (LIGA SQUASHMASTERS). Siedemnasty Michał Grzybowski (także LSM). 33-cie miejsce – Maciek Kliś – czołowy zwolennik rozgrywania 3 meczy dziennie. Ta prosta sprawa (jak grać, czy 3 czy 6 meczy jednego dnia) choć rozstrzygnięta przez przepisy miała reperkusje w sporej ilości walkowerów (łącznie było ich 35!!!). Z pewnością konieczna jest większa konsekwencja organizatorów i dbałość o deklarowane słowo pisane na turniejowej stronie. Bo praktycznie jakie mieli organizatorzy możliwości by dostosować się do nowych przepisów? 75 minut na przeczytanie nowej wykładni? Do walkowerów należałoby zaliczyć także nieobecność 3 uczestników którzy na turniej nie dotarli a daje to dodatkowe 18 osobo-meczy, jakie się planowo nie odbyły. Turniej Damski – bez niespodzianek. Dominika, Anka, Paulina a czwarta Zuza. Piąta była – Uwaga! Uwaga! – przedstawicielka w/w LSM – Agnieszka Honkisz. Nasza perełka rozprawiła się – w drodze po życiowy sukces – z poznaniankami Ewą i Kasią. Dziewiąte miejsce zajęła podopieczna programu MySquash Lejdis – Dorota Grzechowiak. Wystartowało 14 zawodniczek.

Turnieje juniorskie rozgrywane były metodą uproszczoną. Po eliminacjach w dwóch grupach o miejsca końcowe rozgrywano jeden mecz.
W kategorii U15 najlepszy był Piotr Hemmerling. W kategorii U19 – Michał Kotra.

Poniżej wyniki turniejów OPEN i Damskiego – były wprowadzane online i jak mówią mi statystyki Google przez dwa dni oglądali je użytkownicy z 36 miejscowości w Polsce oraz Wielkiej Brytanii (Edinburgh, Widness, Northampton, Lambeth), Czech (Praga, Ostrawa, Brno), Turcji (Izmir), Niemiec (Wolsfburg, Paderborn, Duisburg) i Hiszpanii (Elche).
Na zdjęcia zapraszam na moje konto na facebooku – wystarczy poszukać -> waldek kobus – i zostać moim znajomym – zapraszam. System prezentacji w ramach FB jest najlepszy i najprostszy i dlatego będę tam nadal prezentował większość fotek. Poza moimi fotami świetne są ujęcia Pawła Muraka – na jego profil też zapraszam.

WYNIKI TURNIEJÓW

Turniej juniorski U15

Kolejność końcowa
1. Piotr Hemmerling
2. Bartek Handshuh
3. Janek Walczuk
4. Filip Woziwodzki
5. Janek Rodak
6. Gaspar Rybaczewski
7. Maciek Kowalski
8. Kuba Woziwodzki


Turniej juniorski U19

Kolejność końcowa
1. Michał Kotra
2. Paulina Krzywicka
3. Adrian Marszał
4. Kuba Czarnecki
5. Michał Jachimowicz
6. Adam Pełczyński
7. Artur Machno
8. Maciek Słowiński


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).