Saxon Cup &Ian Robinson &Sardar Khan w Polsce

  2008-10-24 16:35:26

Saxon Squash Cup B+

Kolejny turniej organizowany przez Andrzeja Gołębiowskiego na terenie Polski północnej tym razem rozegrano w Baltic Oasis w Gdyni. W turnieju zagrało 20 uczestników z Trójmiasta, Krakowa, Poznania i Warszawy. Zawody (pod nieobecność na korcie Andrzeja Gołębiowskiego) wygrał autochton Artur Gałka przed poznaniakami – Danielem Jaworowiczem (odkrycie Tomka Abramowskiego) i Grześkiem Kwiatkowskim (ostatnio na wysokiej fali!!!). Czwarte miejsce zajął Marcin Wiśniewski z Warszawy a piąte – znów przedstawiciel gospodarzy – Piotr Stachura. Turniej cieszył się sporym powodzeniem, tym bardziej, że były to jedyne zawody rozgrywane w Polsce w ten weekend. Eliminacje ruszyły już o godzinie 16 a przecież to był piątek!!!

Drugim wydarzeniem weekendu
, ale nie turniejowym, jest krakowski McWIL Squash Camp z udziałem Iana Robinsona odbywający się przez cały weekend w klubie Atlantic. Odbywały się tam trzy rodzaje zajęć przeznaczone dla: – instruktorów, – zawodników zaliczających się do kadry Polski; oraz – amatorów squasha – klubowiczów Atlantica. 
Wydarzenie animowane przez Maćka Maciantowicza firmowały McWil/Atlantic, PFS oraz firma Head. Przez dwa dni przez klub Atlantic przewinął kwiat polskiego squasha. Przede wszystkim były to reprezentacyjne reprezentantki – AnkiJurkun i Sikorska oraz wszechstronna Dominika Witkowska. Poza dziewczynami na zajęcia dojechali z Warszawy m.inn. Michał Dobrowolski, Maciek Chądzyński, Wojtek Nowisz, Jacek Kalinowski i Kamil Dominiak. Stawkę uzupełnili też Marcin Kozik, Sławek Połeć, Łukasz Nitka i oczywiście Maciek Maciantowicz.
Zdaniem sporej części uczestników nie był to czas stracony i warto było przejechać się do Krakowa na jeden lub dwa dni. Ekspressowy (ale tylko dwudniowy) camp potwierdza, że w kraju brakuje nadal międzynarodowych wzorców, które przekazywałyby nam swoją wiedzę w squashu w sposób ciągły.
Ian Robinson jest kolejną osobą, która posiadając ogromne doświadczenie zdecydował się na krótki przyjazd i oby takich przyjazdów (ale koniecznie dłuższych) było jak najwięcej, bo tylko wtedy mamy szansę na podniesienie poziomu sportowego polskiego squasha. Chris Stahl, Paul Lake, Neil Harvey czy Michael Khan to osoby, które pojawiając się na polskim rynku wiele wniosły w jego rozwój.
A niedługo będą następni. 
I są następni, bo gdy wykręciłem numer do wymienionego wyżej animatora squasha z regionu pomorskiego – aby zapytać, czy w Polsce przebywał znany mi z opowieści Sardar Khan – usłyszałem po drugiej stronie stwierdzenie, że owszem, właśnie prowadzi kolejny trening w Baltic Oasis. Tak więc do naszego pięknego kraju trafił kolejny międzynarodowy autorytet. Być może jest to wytłumaczenie postępów które ostatnio czynią zawodnicy znad polskiego morza. Warsztaty squashowe, które prowadzi Sardar Ali Khan w gdyńskim Baltic Oasis na zaproszenie Andrzeja Gołębiowskiego, cieszą się ogromnym wzięciem. A Sardar odwiedził także Olsztyn. Uświetnił także swoją obecnością ww turniej Saxon Cup. Zajęcia prowadzone przez niego potrwają już tylko do piątku. Sardar znalazł czas na odwiedzenie Polski – po powrocie z Ameryki Południowej – gdzie prowadził zajęcia z drużynami narodowymi Kolumbii, Meksyku i Ekwadoru. Import kolejnych autorytetów chcących podzielić się wiedzą zapowiadają także warszawskie kluby oraz środowiska z samego południa Polski. 

   Kolejny weekend to raczej czas na sprawy rodzinne wszystkich polskich zawodników. Ale już 7 listopada znowu w Baltic Oasis odbędzie się turniej B+ tym razem Rewolucyjny. A sobota (8.11) to zawody do koloru i do wyboru….. I tak: Warszawa (2xB), Kraków (B), Poznań (Racketlon) i Zgierz (B). Jest w czym wybierać. A więcej informacji o tym można znaleźć na stronie Informacji Imprezowej.

Poniżej diagramy turniejowe (w trakcie uzupełniania) i kolejność końcowa turnieju Saxon Cup.

 

Eliminacje
E1 – BIERNACKI – SZEWCZAK
E2 – SUCHECKI – PILLATH
E3 – GRELA – TOM
E4 – BARYŻEWSKI – DOWGIAŁŁO

 

Kolejność końcowa
1. Artur Gałka
2. Daniel Jaworowicz
3. Grzesiek Kwiatkowski
4. Marcin Wiśniewski
5. Piotr Stachura
6. Tomek Zielazek
7. Darek Korzeniewski
8. Marcin Giżewski
9. Piotr Baryżewski
10. Piotr Kania
11. Robert Grochowski
12. Paweł Szewczak
13. Marek Szymanowski
14. Wojtek Karwowski
15. Piotr Suchecki
16. Mariusz Grela
17. Grzesiek Tom
17. Jacek Biernacki
17. Darek Pillath
17. Marcin Dowgiałło

zdjęcia – (c) Piotr Stachura, (c) Maciej Maciejewski, (c) Michał Dobrowolski 
wyniki – Andrzej Gołębiowski

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).