2012 03 03 Wyniki Turniejowe
Energym – inauguracja turniejowa Laid Back OPEN

Poniżej tylko jedna drabinka turnieju w Łodzi.

Inauguracja 2 kortów w Energymie przebiegła sprawnie. W 16-osobowej rywalizacji wygrał krajowy globtrotter Zeeshan Khan. W 4 meczach za każdym razem tracił po secie. Drugie miejsce zajął Adam Karp a trzeci był Tomek Winiarski. Czwarte miejsce trafiło do Rafała Drygalskiego a piąte do Marcina Ciszewskiego. Rodzynek z Warszawy – Piotr Kuźmiński był ósmy. Mianem turniejowego pechowca z pewnością można ochrzcić Arka Kiliana, który trafił w pierwszej rundzie na najmłodszego z krajowych Khanów. Na pocieszenie Arek zdobył palmę pierwszeństwa w finale pocieszenia  o 9 miejsce. Kolejny turniej w Łodzi – 10 i 11 marca Squash Challenge w IMFIT,  a później – 24 marca turniej PFS w Nowej Gdyni i 25 marca turniej B+ PFS w IMFIT, tydzień później  31 marca turniej B+ w Verze. Marzec miesiącem turniejowym w Łodzi!!! Terminarz wypełniony po brzegi.


A w nadchodzącym tygodniu poza zawodami w Łodzi – zatrzęsienie turniejów!!!
Siedem turniejów B+!!!!
W Warszawie – Turniej Jubileuszowy B+ w Squash City. Kolejne rozgrywane będą Częstochowie (Scout), Gliwicach (Squashmania),  w Poznaniu (NIKU), Szczecinie (BeneSport) i dwa turnieje jednocześnie we Wrocławiu (Redeco i Wrocław Squash Club). Jeśli przypomnę, że godnie z regułami PFS w Turnieju B+ do wygrania powinna być gotówka w ilości 1000 pln to do rozdania w tych 7 imprezach powinno być 7000 pln.
A są jeszcze 3 turnieje B (Poznań – Czwartkowy MySquash, Kraków- Atlantic i Wałbrzych); dwa turnieje C+ (poniedziałkowy w częstochowskim Scoucie i wtorkowy Turniej Artura Gałki w Gdyni) oraz turnieje rozgrywane bez namaszczenia PFS (Opole i Łódź).
Uff. Spora wyliczanka. Można się tylko cieszyć z urodzaju, ciekawe jaka będzie frekwencja na poszczególnych zawodach.


Warto też przypomnieć tym, którzy nie są zorientowani, że w majowych IMP odbędą się jednocześnie turnieje – OPEN (przez 3 dni – czwartek/piątek/sobota dla 64 zawodników), Damski (jako dwu lub trzydniowy dla 32 zawodniczek)  oraz rywalizacje juniorskie (równomiernie rozłożone). Ze względu na ilość kortów w MySquashu – turnieje juniorskie zostały odgórnie (przez Zarząd PFS) ograniczone. Wystartować będzie mogła co najwyżej najlepsza szesnastka w poszczególnych kategoriach a grupy U17 i U19 prawdopodobnie będą ograniczone jeszcze bardziej – do 8 zawodników. A wszystko to dlatego – aby upakować wszystkie mecze (392 czyli prawie 22 spotkania każdego dnia na jednym korcie) w ciągu 3 dni na 6 kortach.
Taki scenariusz oznacza, że o darmowym udziale (bo start w IMP jest w tym roku gratisowy) w IMP zadecydują przede wszystkim udział w lidze PLS oraz przede wszystkim ostatnie dwa turnieje A: w Poznaniu (Squashpark) i Lublinie (CUBE). Walczyć o nominację będzie 1400 seniorów (o 64 miejsca) i  200 seniorek (o 32). Podział juniorski jest następujący U19/8 (21 klasyfikowanych), U17/8 (45), U15/16 (74), U13/16 (51), U11/16 (51).
Konsekwencja jest dość jasna – następne IMP muszą odbywać się osobno!!!
Albo trzeba tę imprezę przeprowadzać jako czterodniową.

pozdr/wk


ENERGYM – LAID BACK OPEN  – WYNIKI

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).