2008 09 18/20 Budapeszt VI edycja ENCC

  2008-09-19 09:40:59

—————————
VI. Európai Nemzetek Kupája
/6th. European Nations Challenge Cup/
2008. szeptember 18. – 20.

Pro Squash Akadémia SE a Griff Squash & Fitness Club közreműködésével Magyarországon elsőként rendezi meg az Európai Nemzetek Kupáját (ENCC).

Az Európai Squash Szövetség (ESF) 2003-ban azért hozta létre ezt a válogatottak közötti versenyt, hogy elősegítse a squash felzárkóztatását az újonnan csatlakozott tagországaiban. Napjainkra, az igen magasra duzzadt taglétszám miatt a közeljövőben már ezen a versenyen keresztül fog zajlani a kvalifikáció a Felnőtt Csapat Európa Bajnokságra.

A rendezvényre több mint 100 versenyzőt várunk Európa különböző országaiból. Eddig 13 férfi és 9 női csapat nevezett Lengyelországból, Ukrajnából, Oroszországból, Szerbiából, Horvátországból, Litvániából, Észtországból és Magyarországról.

Hazánkat két női és négy férfi csapat éremeséllyel képviseli.

—————————
W najbliższy czwartek rozpocznie się w Budapeszcie szósta edycja turnieju ENCC. Zawody odbywają się co roku w jednym z krajów które aktywnie rozwijają squash a nie mają jeszcze wystarczającej bazy zawodników aby wystartować w regularnych drużynowych mistrzostwach Europy (czyli są poza pierwszą szesnastką). Poprzednie turnieje odbywały się na Łotwie (2007), w Polsce (2006) w Estonii (2005).
Rywalizacja odbędzie się w dwóch kategoriach: męskiej (drużyna czteroosobowa) i damskiej (drużyna trzyosobowa). Wystartują panowie reprezentujący: Rosję, Łotwę, Chorwację, Serbię Polskę. Wyspa Man, Gibraltar i Ukraina wystawiają po dwa zespoły. Gospodarze – Węgry – reprezentować będą 3 zespoły: podstawowy, juniorzy (do 19) i seniorzy (35+). Panie zgłosiły się tylko z 6 krajów – Polski, Rosji, Węgier, Wyspy Man, Łotwy i Serbii.
Impreza rozpoczyna się w czwartek i kończy w sobotę. Gospodarzem jest Griff Squash and Fitness Klub z Budy. Dyrektorem turnieju jest Colin White.

Polskę reprezentować będą ekipy: męska w składzie Łukasz Nitka (rakieta nr 1), Wojtek Nowisz (2),  Marcin Kozik (3), Maciek Maciantowicz (4) i oraz damska w składzie: Anka Jurkun (1) , Dominika Witkowska (2) i Anka Sikorska (3).
Przygotowania do wyjazdu odbyły się w trzech etapach. Pierwszy to camp w krakowskim Atlanticu, drugi camp w warszawskim Squash City, trzeci to udział w ogólnopolskim turnieju o Puchar Burmistrza Wilanowa. Jeśli ktoś jest uważnym obserwatorem to zauważył na tych trzech eventach skromną postać, która jest najprawdopodobniej koordynatorem przygotowań – to Michael Khan z Austrii.

Poniżej zdjęcia ze zgrupowania w Squash City. W szerokiej grupie byli poza zakwalifikowanymi: Tomek Abramowski, Kamil Dominiak, Sławek Połeć, Jacek Kalinowski i Agata Grygorowicz.


(c) wk

15 listopada - 6 Mistrzostwa Polski Squash Masters 2008 

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).