2008 09 13 Wyniki turniejowego weekendu

  2008-09-14 09:55:39

Witam
W sobotę 13 września odbyły się na krajowych kortach trzy turnieje squasha. W Krakowie i Gliwicach były to turnieje B, w Warszawie turniej C.
Były to kolejne turnieje rozgrywane zgodnie z nowymi regułami PFS. Nowością tych przepisów jest to, że w odróżnieniu od pozostałego sezonu nie trzeba już uruchamiać wyobraźni i skomplikowanych procedur aby dowiedzieć się ile punktów otrzymają poszczególni zawodnicy. Tym razem operacja jest bardzo prosta. Najpierw należy ustalić klasę turnieju. Zależy ona od średniego rankingu pierwszej ósemki turnieju (rozstawionej, nie końcowej). Ze średnią oraz liczbą zawodników którzy wystartowali przechodzimy do tabelki która określa czy turniej C jest C1, C2 czy C3. Od tego momentu już nic bardziej prostego. z prostej tabeli odczytujemy punktację należną za określone miejsce.
Do tego dochodzi ewentualne podwyższenie rangi turnieju, którego nie przerabialiśmy jeszcze w praktyce (pierwsza będzie poznańska Arena).
Powyższa operacja wykonana na listach startowych rozegranych turniejów mówi, że turniej w Alstarze (Kraków) ma kategorię B3 (ŚREDNIA 98), w Gliwicach (Squashball) ma B3 (ŚREDNIA 76) a warszawski Orbis Family-Frost ma rangę C2 (ŚREDNIA 28).
W efekcie warszawski turniej daje za 1 miejsce 125 punktów a krakowski i gliwicki po 175.
W zasadzie z góry można było przewidzieć kto wygra na Śląsku i w Małopolsce. Zgodnie z aktualnym rankingiem byli to Wacek Staszkiewicz i Sławek Połeć. Ale o pozostałe miejsca walka była bardzo zacięta a w Krakowie doszło nawet (chyba) do sensacji. W Warszawie rywalizacja miała dwa wymiary. Zwycięzca turnieju miał gwarantowany bonus od Sponsora (Mercure Gdańsk). Jednocześnie dwóch zawodników walczyło o pierwsze miejsce w klasyfikacji końcowej. O tym miejscu w zasadzie zdecydowało losowanie. A kto to był i jakie były wyniki wszystkich turniejów – zapraszam poniżej.

W następny weekend (20 września) najpierw przedbiegi – czyli piątkowy (19.09) Dorsz Cup w Baltic Oasis (organizuje Andrzej Gołębiowski) oraz sobotni turniej Arena Squash Cup B+ w poznańskiej Arenie. Konkurencja dodatkowa to OSW Racketlon Cup – olsztyński turniej racketlona:
Olsztyn. 20-09-2008. OSW Racketlon Cup. Otwarte Mistrzostwa Olsztyna 
A w następnym tygodniu (27.09) ostatni we wrześniu, kolejny turniej B+ – czyli atrakcyjnie zapowiadające się Urodziny warszawskiego Squash City. Sobota to turniej panów i niedziela (o ile zgłosi się szesnastka chętnych) turniej pań. Jest to unikalny eksperyment – jednocześnie (na tym samym obiekcie i w tym samym czasie) będzie rozgrywany turniej herosów dla pierwszej szesnastki krajowego rankingu z wykluczeniem zawodników zagranicznych i zawody zainteresowanych awansem do grupy najlepszych. Efekty zobaczymy na miejscu bo widzów z pewnością nie zabraknie.

Urodzinowy Turniej Squash City. 27 września 2008 

pozdr/wk

Wyniki Sobota 13 września 2008

Kraków. Alstar
Turniej B
OPEN #1 (2008/2009)

Diagramy Turniejowe

Kolejność końcowa

Gliwice. SquashBallClub
Turniej B
“Eliminacje do ligi” (2008/2009)

Diagramy Turniejowe

Kolejność końcowa

Warszawa. SquashCity
Turniej C2
Orbis Family Frost #3

Diagramy Turniejowe

Kolejność końcowa

dane spłynęły dzięki – Arturowi Smoleniowi (Gliwice), Grzegorzowi Sławińskiemu (Kraków) 
(c) wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).