2012 04 06 Wyniki Turniejowe
Turniej Wielkanocny [V OWTS] w Squash City by LUKA

Piątek 06.04.2012 (Turniej Open)
Sobota 07.04.2012 (Turnieje Juniorskie)

Warszawa Squash City

Turniej Wielkanocny [V OWTS] PFS B

W piątym stołecznym turnieju OWTS // rozegranym na raty – w piątek wieczór -> OPEN;a w sobotę rano ->Juniorski // laureatami głównymi zostali Kuba Jaworski i Karina Tyma.
Turniej Open to szybka pierwsza runda, gdzie w meczach best of 3 poległo tylko dwóch wyżej rozstawionych – niżej podpisany z Michałem Stanoszem oraz Bartek Osiniak z Piotrkiem Zagajewskim. Druga runda to też dwa przełamania ale już z wysokiej półki – Andrzej Wierzba i Maciek Lubiak pokonali odpowiednio Grześka Multana i Piotrka Bareńskiego co zaowocowało meczem przegranych o miejsce 9 wygranym w 3 secie 18/16 przez Piotra. Trzecia runda to już trzy spodziewane “niespodzianki”. Planowa wygrana Kuby nad Robertem Gogłuską nikogo nie zdziwiła. Z kolei wygrane 3/1 Andrzeja Wierzby nad Marcinem Ratigowskim, 3/0 Maćka Lubiaka nad Kubą Zajączkowskim i 3/1 Kaleema Khana z Krzyśkiem Pieńkowskim to też prawie pewniaki.
Dość liczna publiczność (a była już prawie druga w nocy) była zawiedziona tylko trzysetowym finałem. Choć zwycięstwo Kuby było bezdyskusyjne, bardziej niż on – Maćka Lubiaka pokonało zmęczenie. Po meczach kwalifikacyjnych i porannych ćwiczeniach w ramach Warszawskiej Szkoły Squasha Tomasa Hrazskiego. [Jeśli Maćkowi będzie się chciało – po plus/minus 3 startach będzie mógł się pakować na IMP].
Trzecie miejsce zdobył Andrzej Wierzba, który za jakieś 3 turnieje zdobędzie nominację do udziału w majowych IMP a jego synowie – Andrzej i Aleksander już ją mają – bo są na 10 miejscach klasyfikacji U11 i U13.

Turniej Juniorski wygrała Karina – była BEZKONKURENCYJNA. Pomimo tego, że jedenastkę młodocianych mogliśmy rozdzielić na dwie rywalizacje – postanowiliśmy dać im wszystkim szansę weryfikacji umiejętności. Po rozegraniu dwóch grup eliminacyjnych – zawodnicy rozegrali turniej pucharowy o miejsca 1-8 i grupę pocieszenia o miejsce 9.
Selekcja była bardzo rzetelna.
Mam nadzieję, że kolejne turnieje juniorskie (i OPEN) będą gromadziły więcej chętnych.
Na razie z Warszawy gwarantowany udział w juniorskich IMP mają:
w U11 – Kuba i Filip Woziwodzcy, Piotruś Penkala, Aleks Wierzba i Michał Podziewski, na 18 miejscu jest Kuba Puzio i ma duże szanse o ile przeskoczy Olę Sadowską z MySquasha, bo Michałowi Podziewskiemu chyba przeszła ochota na squasha.
w U13 – Andrzej Wierzba, Franek Kożuchowski, Artur Trębski i Kuba Fordoński. Na osiemnastym miejscu jest Marcin Hrycaj i jeśli zagra w 3 turniejach juniorskicjh – ma solidne szanse na udział w IMP.
w U15 – Janek Walczuk i Maciek Kowalski oraz Łukasz Czarnecki są już w finałowej 16-stce. Na miejscu 18 jest Jaś Uryga ale szanse na doszlusowanie do nominowanych są marne.
w U17 – Maciek Słowiński ma medalowe aspiracje i to chyba jedyny stołeczny reprezentant. Jest jeszcze Janek Rodak na 18 miejscu ale musiałby zacząć grać w turniejach juniorskich aby załapać się na bezpłatny udział w IMP.
w U19 – Paulina Krzywicka – to kandydatka do medalu, jest jeszcze na miejscu 8 Michał Kuźmiński ale chyba nie ma aspiracji do startu w imprezie o wymagającym sportowym poziomie.
Reasumując – warszawska ekipa w Mistrzostwach Polski Juniorów może liczyć 19 reprezentantów ale wiele zależy od determinacji zawodników, ich rodziców i korelacji terminu IMP z planami rodzinnymi i szkolnymi zawodników. Dla każdego z potencjalnych walczących o miejsce w krajowej klasyfikacji jest to jednodniowa wyprawa do dalekiego miasta (Poznań). Chciałbym zachęcić wszystkich rodziców zawodników, który mają szanse na udział w IMP by przemyśleli ten temat i zadeklarowali udział w tym niezwykle ważnym evencie. Ze swojej strony mogę zaoferować organizację turniejów przygotowujących do udziału w finałach oraz opiekę podczas finałowej imprezy oraz organizację wspólnego wyjazdu. Zapraszam do dyskusji na ten temat – albo na mój mail – turnieje@m2000.pl lub telefonicznej – jestem pod telefonem 501 160 522. Jestem przekonany, że jeśli w IMP (17-19 maja) wystąpi w miarę możliwości pełna reprezentacja stolicy to podczas Mistrzostw Warszawy – 2 lub 3 czerwca będziemy mogli liczyć na przyjazd licznych gości z reszty kraju – chętnych do rewanżu za wyniki w IMP 2012.

IMP 2012 – warszawiacy w OPEN i wykluczeni.
Prosta analiza rankingu PFS z 2.4.2012 pokazuje, że na IMP nie pojadą numer 3 – Kama Khan, numer 5 – Dan West oraz numer 7 – Nadav Tannen; bo żaden z nich  nie ma polskiego obywatelstwa. Ta operacja przesuwa linię zawodników dopuszczonych do IMP o 3 miejsca. Teraz lista stołecznych pewniaków:
Numer 1 – Wojtek Nowisz – na razie faworyt, numer 2 – Marcin Karwowski – obrońca tytułu, numer 9 – Kamil Dominiak [numer 5 w poprzednich IMP], numer 17 – Kuba Jaworski [25]; numer 20 – Waldek Paturej [8], numer 27 – Krzysiek Pieńkowski [15], numer 35 – Piotr Bareński [41], numer 48 – Marek Jankowski [–], numer 53 – Marcin Ratigowski [–], numer 65 – Wojtek Kaźmierowski [22]. Na dzień dzisiejszy pewniaków jest więc dziesięciu.
Spore szanse mają też: Michał Grzybowski [aktualnie 68], Grzesiek Multan [73], Robert Gogłuska [78].
Na pewno – o ile zagra w 3 turniejach – nominację uzyska Andrzej Wierzba [147]. Mógłby to też zrobić Maciek Sikorski [136].
Raczej bez szans są już natomiast: [99] Wojtek Karwowski, [105] Bartek Świerczyński, [131] Piotr Gorzelak, [137] Janek Gajl i [138] Tomek Banasiak.
Wszystkie te wyliczanki są ważne o ile do IMP przystąpią wszyscy zakwalifikowani czyli obecni na miejscach 1-67. Przypominam – w tym roku PFS funduje udział w IMP. Igrzyska są bezpłatne. Tak jak dziewięć lat temu – także w Poznaniu – w świętej pamięci klubie Dynamix. A czasu na eliminacje zostało już dość mało – obowiązywać będzie ranking z ostatniego dnia kwietnia.

pozdrawiam
waldek kobus

Lista wyników

Kolejności Turnieju Juniorskiego
Finał A

1. Karina Tyma
2. Andrzej Wierzba jr.
3. Maciek Kowalski
4. Aleksander Wierzba

Finał B

1. Marcin Hrycaj
2. Janek Adamski
3. Klaudia Marzec
4. Jędrzej Wikieł

Finał C

1. Rafał Barański
2. Kuba Puzio
3. Michał Dąbrowski

Laureaci Turnieju OPEN

1. [17] Kuba Jaworski 2. [174] Maciek Lubiak 3. [147] Andrzej Wierzba 4. [104]  Kallem Khan 5. [28] Krzysiek Pieńkowski 9. [35] Piotr Bareński 17. [274] Rafał Kozłowski [Lublin] 25. [298] Tomek Lisowiec [Lublin]

Wesołego Jajka
🙂
Waldek Kobus

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).