2008 09 06/07 IX Wilanów Squash Cup

2008-09-07 08:20:22

Już teraz można zgłaszać się na ostatnią edycję ORBIS FAMILY FROST SUMMER SQUASH
pierwszy w nowym sezonie turniej C rozliczany wg nowej (wyższej niż dotychczas) punktacji PFS

ORBIS FAMILY FROST 13 września 2008 w Squash City

IX edycja turnieju o Puchar Burmistrza Wilanowa (który osobiście i z dużym zaangażowaniem obserwował mecze i dekorował zwycięzców) to jednocześnie pierwszy turniej sezonu 2008/2009 a także co było szczególnie istotne dla uczestników – ostateczne kwalifikacje i ostatni sprawdzian przed mającym się odbyć 18/20 września Pucharem ENCC w Budapeszcie. Dwudniowa impreza była także mocnym, sportowym akcentem rozpoczynających się DNI WILANOWA. Równolegle do turnieju squasha – w sobotę odbywał się turniej tenisowy a w niedzielę dyplomowany trener squasha – Michał Dobrowolski prowadził wzorcowe zajęcia dla dziwci i młodzieży, które (podobnie jak sobotnie gry) sfilmowała ekipa kanału sportowego TVP.

Dzień Pierwszy Turnieju
W sobotę rozegrano turniej seniorski. Na starcie stanęło ostatecznie 54 chętnych. Od godziny 9 rano 30 pretendentów rozgrywało drabinkę 32 o 8 wolnych miejsc w turnieju głównym. Po dwóch rundach było już wiadomo, kto ma przerwę na dwugodzinny wypoczynek a kto może walczyć o 49, 41 i 33 miejsce. Niestety, duża zaciętość spotkań eliminacyjnych ograniczyła czas możliwy do spożytkowania na turniej pocieszenia. Zgodnie z elastycznym planem o godzinie 12:00 wystartowały pierwsze mecze turnieju głównego a zaległe mecze rozgrywano na korcie nr 5. System rozgrywek Turnieju głównego został ustawiony pod potrzeby walczących o kwalifikację potencjalnych reprezentantów Polski na ENCC. W czwartek i piątek odbywali treningi pod kierunkiem Michaela Khana – mieszkającego na stałe w Austrii trenera pełniącego obowiązki dyrektora “Coaching & Development Committee” Europejskiej Federacji Squasha. Od fazy ćwierćfinałowej mecze odbywały się na jednym korcie co spowodowało przesunięcie zakończenia z planowanej 20 na 22 przy czym ostatni półfinał, mecz o 3 miejsce i finał były jedynymi meczami rozgrywającymi się w klubie.

Wyniki rozgrywek męskich to w zasadzie prawie powtórka Mistrzostw Polski z czerwca (oczywiście z uwzględnieniem nieobecności Rafała Rykowskiego). Kolejność pokazuje kto dłużej i bardziej leniwie wypoczywał podczas wakacji. ;-)))) Wszystkie wyniki można obejrzeć na załączonych diagramach poniżej. A do tego kilka komentarzy w trakcie i po meczach.


Dzień Drugi Turnieju
Drugiego dnia na kortach spotkali się juniorzy i panie, przy czym znowu rozgrywki były elastyczne, ponieważ w dwie juniorki wystartowały jednocześnie w obu turniejach. Co ciekawsze, tak jak w Mistrzostwach Polski Juniorów na zakończenie zagrały mecz ze sobą zajmując ostatecznie dwa ostatnie miejsca. Ale w turnieju dorosłych zawodniczek nie zajęły ostatnich miejsc a wręcz ich udział można nazwać chwalebnym!!!
Finały obu turniejów były w 100% przewidywalne. Marcin Karwowski ma wśród juniorów tylko jednego równorzędnego przeciwnika, ale Konrada Tymy tym razem nie było na kortach. Pod jego nieobecność w finale dzielnie walczył Mateusz Kotra. Obydwaj liderzy polskich juniorów spotkają się w najbliższy weekend w szwedzkim MALMÖ, gdzie będa startować w tej samej kategorii BU17 turnieju NORDIC JUNIOR OPEN. Wśród pań także w zasadzie bez niespodzianek. Dominika Witkowska przez wakacje podleczyła kontuzję, która wyeliminowała ją z finału MP i dopiero w finale (a także w całym turnieju) z Anką Sikorska straciła tylko jednego seta. Trzecie miejsce pewnie zajęła Anka Jurkun. Wszystkie trzy będa za dwa tygodnie reprezentować polskie panie na ENCC w Budapeszcie.
Pełne wyniki – poniżej na diagramach turniejowych.

Diagramy Turniejowe (męskie – główny i eliminacje; damskie i juniorskie)

Kolejność końcowa turnieju męskiego


Kolejność końcowa turnieju damskiego

Kolejność końcowa turnieju juniorskiego

Osoby zaawansowane w squashu (w wieku 35 lat i ewentualnie więcej) serdecznie zapraszam na turniej Squash Masters – impreza odbędzie się 15 listopada w Warszawie. Więcej informacji – patrz link pod banerem….

15 listopada - 6 Mistrzostwa Polski Squash Masters 2008

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).