2009 09 26 (SuperA,B+)Poznań (B)Kraków (B)W-wa ()Wrocław

== turniejowe kompendium 26 i 27 września 2009 ========================

Poznań. SquashPark

W Poznaniu rozegrano w sobotę dwa turnieje – Super A i OPEN B+. Pierwszy Turniej wygrał (jak zwykle) Wojtek Nowisz przed (2) Maćkiem Maciantowiczem, (3) Kamilem Dominiakiem i (4) Marcinem Kozikiem. Jedynego seta w turnieju Wojtek stracił z Pawłem Szostkiem który zajął piąte miejsce ogrywając 3/0 (6) Łukasza Nitkę. Debiutant w <Super B> Maciek Lubiak zajął miejsce 12. Tytularne przedostatnie miejsce zajął reprezentant wybrzeża – ponieważ trudno przyjąć, że ostatni był Marcin Wiśniewski skoro nie rozegrał żadnego meczu; dla chwały Artura trzeba odnotować, że o mały włos a wyeliminowałby z dalszej walki Łukasza Nitkę, niestety w piątym secie nie wszystko potoczyło się po jego myśli, a już wszyscy czekali na jego niesamowite okrzyki tryumfu i gesty zwycięstwa znane z innych aren. Finał B (dziewiąte miejsce) wygrał Jacek Kalinowski. Jacek po przegranej 1/3 z Marcinem Kozikiem w pierwszej rundzie pokonał kolejno 3/1 Artura Gałkę i klubowego sąsiada Grześka Leśniańskiego a na koniec 3/2 Marcina Liberskiego. Jacek po wakacyjnym śnie uaktywnił się turniejowo i widać po nim głód gry o wysoką stawkę. Nawet przestał ostatnio trzymać nisko rakietę co zazwyczaj myliło nie znających go jeszcze przeciwników.

Turniej Super B wygrał Piotr Wałek przed Andrzejem Pydą (wielki powrót po dłuższej nieobecności na kortach) i Markiem Szymanowskim. Zabrakło kilku ważnych postaci z MySquash (Otwarcie klubu) i Niku (eksport Daniela do Krakowa). Za to zabawa na kortach i poza nimi była przednia. Ciąg dalszy to niedzielne zmagania juniorów i kobiet, które wygrała Paulina Krzywicka (jak ona to robi? w sobotę dwa pierwsze miejsca i w niedzielę to samo) .

Przebieg turnieju Super A

Przebieg turnieju OPEN B+Przebieg turnieju Damskiego B+


Turniej juniorski wygrała Paulina Krzywicka
kolejne miejsca zajęli:
2.  Aleksander Matuszewski
3.  Jakub Przybylski
4. Jakub Szalaty
5. Wojciech Kubiak
6. Wojciech Żołnowski
7. Jakub Kaczmarek


=========================
W cieniu turniejów w Squash Parku odbyło się Otwarcie klubu MySquash, które zbiegło się z imieninami Damiana Malińskiego i urodzinami Tomka Gałeckiego – więc świętowanie było potrójne. Największą atrakcją było nowoczesne wnętrze klubu, które wywarło wrażenie nawet na tak doświadczonych zawodnikach jak Tomas Hrazsky czy Marcin Kozik, którzy pojawili się na otwarciu. Cieszy duża ilość nowych osób w klubie , którzy oprócz zwiedzania postanowili spróbować swoich sił na korcie. Klubowa atmosfera trwająca przez cały dzień osiągnęła apogeum wieczorem podczas imprezy przy dźwiękach dj-a Hadesa. Już 10.10.2009 pierwsza impreza turniejowa – turniej B+ !!!

=========================

Kraków. Atlantic

Turniej pod wezwaniem firmy Dunlop rozegrano w całości w sobotę.
W rozgrywkach Open triumfował przyjezdny z Poznania – Daniel Jaworowicz przed (2) Szymonem Wolkiem, (3) Michałem Kasperkiem i (bardzo dobre 4 miejsce) Grzegorzem Gigoniem. Najwyższe miejsca krakowian to piąte miejsce Tomka Bolechały i dziewiąte Grześka Sławińskiego. Wśród pań najlepsza była Sylwia Borek przed (2) Kingą Rybczyńska, (3) Magdą Ryczko i (4) Lucyną Kręcichwost. Piąta była krakowianka Ola Wajman.
Wśród ośmiu juniorów wygrał Sebastian Śmietański przed Wasilewskim i Michałem Kotrą.

Przebieg turnieju OPEN B

Przebieg turnieju Damskiego B


Przebieg turnieju Juniorskiego B

=========================

Wrocław. AWF

Niestety tym razem nie dopisała frekwencja – roboty drogowe i nie wiem co jeszcze przeszkodziło w dotarciu na imprezę większej ilości zawodników. Dobrze, że zapowiada się budowa nowych 4 kortów co usprawni organizację turniejów we Wrocławiu.  Turniej wygrał(oczywiście Rafał Rykowski przed Magdą Kamińską (piąte miejsce w IMP 2009) i Zenkiem Waniakiem.

Przebieg 5 turnieju OMW

=========================

Warszawa. SquashCity

Wielki eksperyment został przeprowadzony z powodzeniem. Pierwszy turniej Premium jest za nami. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w rywalizacji OPEN startowało tylko 16 zawodników, którzy mieli do dyspozycji 4 korty. Postawiło to przed uczestnikami wysokie wymagania; po rozegranym meczu lepszy musiał sędziować, zawodnik przegrywający (w słabszej dyspozycji) w nagrodę mógł odpocząć. Ale rytm turnieju zrobił swoje. Po meczach półfinałowych czołowa czwórka potrzebowała extra czasu na odpoczynek by przystąpić do finałowej batalii. Za to pozostałe mecze zgodnie z zapowiedziami trwały dokładnie 4 godziny, ani minuty dłużej. Sprawnie, szybko i satysfakcjonująco.
Finałowy mecz to popis powracającego po kontuzji (złamanie barku w meczu z ….. organizatorem turnieju) Piotrka Bareńskiego. Piotr do tej pory udzialałsię raczej na racketlonowych turniejach. Michał Wróbel stawał dzielnie ale zabrakło mu odrobinę kondycji by zdobyć pierwsze miejsce. Michał ostatnio jest na fali. Górna fala to z pewnością udział w Turnieju  Wyborczym gdzie zajął świetne 4 miejsce wygrywając z Maćkiem Klisiem (3/0), Bartkiem Świerczyńskim (3/1) a przegrywając w półfinale z Samborem (1/3)  i Jackiem Kalinowskim (2/3) w meczu o 3 miejsce. Dolna fala to z pewnością 14 miejsce w Sinnet Squash Cup które zawdzięczał obustronnemu walkowerowi Łukasiewicza i Karwowskiego). Najbliższy turniej Nocny C pokaże, czy Michał robi stałe postępy, czy leci po sinusoidzie jak w Sinusie gdzie w turnieju A+ zaliczył 27 miejsce. Wracając do pozostałych uczestników turnieju – finał B miał świetną obsadę dzięki obecności w nim Bartka Świerczyńskiego (przegrana z Piotrkiem Bareńskim) Roberta Łuniewskiego (przegrana z Wojtkiem Skublewskim) czy Grześka Multana (po przegranej z Marcinem Wiśniewskim). Zwyciężył Grzesiek Multan, przed Bartkiem i Robertem.
Obie rywalizacje dodatkowe: juniorów i kobiet, to rozgrywki grupowe. Obie wygrała (podobnie jak turnieje w Poznaniu – Paulina Krzywicka. W przypadku turnieju kobiecego zawdzięczała to skomplikowanemu układowi pomiędzy nią a Dorotą Jargiło i Olą Krawczyk. W turnieju juniorów nie było żadnych wątpliwości.
W sumie wyszła bardzo fajna i zwarta w formie impreza, którą chcę dalej kontynuować. Terminy kolejnych zawodów są już znane i teraz tylko pozostaje liczyć na uczestników – tak by ranking grających był jak najwyższy (ale nie mniej niż 17 😉 ). Możliwe jest dopuszczenie do rywalizacji większej liczby zawodników o ile zgłosi się nadwyżka przynajmniej 8 osób. Wtedy turniej rozpocznie krótka forrunda dla 16 pretendentów a dalej zawodnicy będą grali wg ustalonej formuły (4×16), zaś pokonani zagrają o miejsca 17-24.
Następny termin Premium B to 10 października.
Do zobaczenia na kortach.

Przebieg turnieju OPEN Premium B

Przebieg turnieju Damskiego B

Przebieg turnieju Juniorskiego B

(c) wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).