Zasady Wakacyjnej Ligi Squashmasters

WARUNKI UCZESTNICTWA WYNIKI LIGOWE RANKING RANKING GALERIA

Harmonogram
1 lipca – I kolejka ligowa – ROZEGRANA
8 lipca – II kolejka ligowa – ROZEGRANA
17 lipca – III kolejka ligowa – ROZEGRANA
22 lipca – IV kolejka ligowa – ROZEGRANA
29 lipca – V kolejka ligowa – I Nocny Turniej Ligowy Squasha “PFS C”
– ROZEGRANY
5 sierpnia – VI kolejka ligowa
– ROZEGRANA
12 sierpnia – VII kolejka ligowa
– ROZEGRANA
19 sierpnia – VIII kolejka ligowa
– ROZEGRANA
26 sierpnia – IX kolejka ligowa
– ROZEGRANA
2 września – X kolejka ligowa
– ROZEGRANA
9 września – XI kolejka ligowa
– ROZEGRANA
16 września – XII kolejka ligowa
– ROZEGRANA
23 września – XIII kolejka ligowa
– ROZEGRANA
30 września – XIV kolejka ligowa – – III Nocny Turniej Ligowy Squasha “PFS C”
W PRZYGOTOWANIU
======================================================

Rozgrywki ligowe.
W każdej grupie (A, B, C, D, E1 i E2) startuje nie więcej niż 7 i nie mniej niż 5 osób. W ciągu 2 godzin każda grupa rozgrywa mecze dwusetowe każdy z każdym. Zawodnik wchodzący na kort powinien być przygotowany do gry (rozgrzany). Dłuższa rozgrzewka dotyczy pierwszych meczy lub przypadku zmiany (pęknięcia, utkwienie pod sufitem) piłeczki.
Mecze rozgrywane są do dziewięciu (grupa A, B i C) lub jedenastu punktów z nagłą śmiercią (dziewiąty lub jedenasty punkt wygrywa set).
Rozgrywane są zawsze dwa sety (możliwy wynik to remis, wygrana, przegrana), wyniki powinny być zapisywane w tabeli ligowej natychmiast po rozegraniu meczu.
Inne zasady obowiązują w przypadku, gdy nie ma pełnej obsady – ustala je za każdym razem organizator.
Nie prowadzi się zapisu poszczególnych meczy (na protokołach), punkty liczą sami zawodnicy. W szczególnych przypadkach, mecz może być sędziowany przez obserwatora (innego zawodnika), który rozstrzyga sytuacje sporne. Decyzje obserwatora są ostateczne.

Uwaga:
1. Uczestnik rozgrywek ligowych zobowiązany jest do zgłębienia przepisów gry w squash. W szczególności tępione będą metodami adminstracyjnymi zachowania niebezpieczne dla innych uczestników ligi.
2. Uczestnik wnosząc opłatę startową nabywa prawo do rozegrania wszystkich meczy w ramach odpowiedniej grupy ligowej, ale nie oznacza to prawa do wykorzystywania całego czasu rozgrywek na potrzeby zawodników. Wyłącznym dysponentem czasu na kortach wykupionego na potrzeby ligi jest ORGANIZATOR LIGI. Rozegranie dodatkowych meczy w czasie trwania ligi wymaga uzyskania zgody organizatora. Dodatkowe mecze mogą być rozgrywane (poza kortami wykupionymi przez organizatora ligi) w dodatkowym czasie wykupionym przez potencjalnych uczestników takich meczy.
3. Czas trwania rozgrywek rozpoczynających się o godzinie 19 może być wydłużony w celu dogrania zaległych meczy. W takich przypadkach (przedłużenie rozgrywek) organizator może zmienić kolejność rozgrywek grup oczekujących.

Skład grup ligowych ustala organizator na podstawie zgłoszeń oraz przyjętych opłat za udział. Pierwszeństwo udziału mają osoby, które po uzgodnieniu z organizatorem opłacą udział z góry przelewem.

REZYGNACJE
W przypadku, gdy zawodnik zgłosi ewentualną nieobecność na tyle wcześniej, że uda się znaleźć zastępcę lub takiego (na odpowiednim poziomie) zastępcę zapewni sam – opłata nie przepada. W innych przypadkach opłaty nie są zwracane.
Niezgłoszenie nieobecności (niepojawienie się) lub zgłoszenie nieobecności w dniu rozgrywek bez zapewnienia zastępstwa oznacza utratę opłaty startowej oraz możliwość obniżenia miejsca startu w kolejnych rozgrywkach.
Z każdej grupy każdorazowo awansuje 2 lub więcej uczestników, a spada minimum dwóch a nie więcej niż czterech zawodników. W przypadku, gdy zawodnik przegrywa wszystkie sety (12:0) organizator może przesunąć zawodnika o dwie grupy niżej, lub zamrozić na więcej niż jedną kolejkę.
ZAWODNIK, KTÓRY NIE POJAWIA SIĘ NA ROZGRYWKACH LIGOWYCH – W KOLEJNYCH ROZGRYWKACH MOŻE ROZPOCZĄĆ GRĘ O POZIOM GRUPOWY (lub dwa poziomy) NIŻEJ.

Zgłaszanie udziału – timing
————————————————————-
Skład ligowych grup ustalany jest na podstawie wyników ostatniej kolejki, wyników poprzednich kolejek (zawodnicy z zamrażarki) oraz zgłoszeń chętnych z zewnątrz.
Nowy zawodnik zgłaszający się po ustaleniu listy może liczyć na udział w kolejnym tygodniu, chyba, ze zwolni się miejsce a osoby z rezerwy będą nieuchwytne. Każdy nowy zawodnik rozpoczyna grę od najniższej ligi. Możliwe wyjątki to: a. rezygnacja w ostatniej chwili zawodnika regularnego i start osoby z zewnątrz w trybie awaryjnym. b. zastępstwo zawodnika regularnego uzgodnione z organizatorem. c. start gościa – zawodnika atrakcyjnego ze względów sportowych dla pozostalych uczestników.
Zgłoszenia udziału i korespondencja powinny odbywać się przez maila liga@squashmasters.pl.

Kontakt awaryjny z organizatorem – 501 160 522

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).