2012 09 21 Wyniki Turniejowe
Czwarty Piątkowy Turniej PFS C w AERO

Czwarty Turniej w AERO  – tym razem C, ale kolejne dwa będą już B – zakończony.
Zgodnie z planem pojawiło się 16 chętnych i rozegrało łączoną – grupowo-pucharową rywalizację. Mieliśmy dwóch debiutantów turniejowych – Maćka Teicherta i Kubę Wilkosa. Pozostali to albo starzy “wyjadacze” albo dopiero co sklasyfikowani w rankingu PFS zawodnicy pnący się pracowicie po każdym turnieju do góry w ogólnopolskim wyścigu “turniejowych szczurów”.
Ponieważ formuła C daje spore możliwości urozmaicenia rozgrywek rozpoczęliśmy grupową rozgrzewką w której nastąpił podstawowy podział zawodników na grających o miejsca 1-8 i 9-16. W fazie pucharowej – pełnej niespodzianek spowodowanych nietypowymi eliminacjami, które skomplikowały szansę na lepszą pozycję wyżej – mecze rozgrywane były do trzech wygranych setów (best of 5).
W finale A bezkonkurencyjny był Jacek Radosz – wygrał Turniej bez straty seta. Drogi pozostałych zawodników były co najmniej kręte. Marcin Mastykarz (miejsce drugie) to najpierw 3/2 ze mną, potem 3/1  z Michałem Teichertem. Trzeci – był Andrzej Iwan – po arcytrudnym meczu z Jackiem Domańskim biorącym wszystko i zawsze. Jacek mógł być w trójce, ale ostatecznie zakończył start na 8 miejscu.
W finale B najłatwiej mieli finaliści Marek Drabik i Czarek Kramp, co zawdzięczali trudnym grupom eliminacyjnym (ach to losowanie). Trzecie miejsce trafiło do ambitnego Artura Gustowskiego. Warto wymienić debiutantów. 14- Kuba Wilkos to import ze świata badmintona  z ogromnymi ambicjami na postęp. Oraz ostatni – ale nie bez małych sukcesów (patrz zremisowany mecz w eliminacjach) – Maciek Teichert. Pozostałe wyniki – poniżej.
Kolejne zawody w AERO – za tydzień w piątek 28 września – tym razem w formule B, co przede wszystkim oznacza turniej Pucharowy  z ewentualnym, rozbudowanym systemem  Turnieju Pocieszenia.
Chciałbym zareklamować też zaplanowany na sobotę (29.09) w łódzkim klubie IMFIT Turniej pod patronatem fimy MOBICA. Krzysiek Salwach podjął się przeprowadzenia Mistrzostw Branży IT. Ponieważ poza klasyfikacją indywidualną przeprowadzona będzie też klasyfikacja drużynowa/firmowa – Impreza zapowiada się interesująco. Zapraszam do udziału a więcej informacji jest na stronie Turniejowej klubu IMFIT.
Niestety nie mogę pochwalić PFS-u. Tradycyjnie już reguły turniejowe 2012/2013 ogłoszono dzień przed pierwszym turniejem A w sezonie. A do tego – co trochę wyprowadza z równowagi – dołączono informację, że zmian jest zaledwie kilka, ale nie wszystkie ważne i nie wiadomo do końca które są te mniej ważne. Sugerowałbym, aby wszystkie zmiany/dopiski/usunięcia zostały w tekście przepisów oznaczone innym kolorem. Reguły są kobylastym dokumentem, którego studiowanie przestaje być przyjemnością. Jak pokazuje rzeczywistość – organizatorzy traktują zasady twórczo, mam wrażenie, że zasady są wręcz martwe a ich przestrzeganie zależy od dobrej woli organizatorów imprez i ewentualnie świadomości zawodników mogących złożyć ewentualny protest. Proponuję więcej empatii w komunikacji z ewentualnymi użytkownikami.
I to by było na tyle.
Cdn. po Turnieju A w Kahunie.

Wyniki Czwartego Turnieju

======================================
Kolejność końcowa

1. [478] Jacek Radosz
2. [168] Marcin Mastykarz
3. [507] Andrzej Iwan
4. [738] Michał Teichert
5. [648] Jan Szumowski
6. [713] Radek Cyniak
7. [210] Waldek Kobus
8. [417] Jacek Domański
9. [819] Marek Drabik
10. [384] Cezary Kramp
11. [1458] Artur Gustowski
12. [1044] Bolek Gidziński
13. [1512] Adam Roś
14. [1128] Kuba Wilkos
15. [937] Oskar Wolski
16. [xxx] Maciej Teichert

pozdr/wk

Wyniki dotychczasowych turniejów można sprawdzić na stronach:


.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).