2009 10 03-04 Wyniki

Ten weekend zaczął się w środę, konferencją prasową rozpoczynającą ENCC. W czwartek rozegrano eliminacje. W piątek pozbyliśmy się części a w sobotę reszty złudzeń. Nie udało się w Turnieju, który z każdym rokiem traci uczestników (w tym roku tylko 8 krajów przysłało reprezentacje, w tym niektóre podwójne) zdobyć miejsc medalowych. Czwarte miejsce reprezentacji kobiecej (za Maltą, Cyprem i Estonią) to mniej niż oczekiwano. Męskie reprezentacje nie miały w planach zdobycia Mount Everest i siódme miejsce oraz treningowa gra drugiej reprezentacji (w grupie 9-12) to całkiem dobre miejsca, z których można się cieszyć, bo zawsze mogło być gorzej. Egzamin zdali przede wszystkim poznaniacy i poznańskie media, którzy przybywali na tyle na ile mogli. Impreza zagościła w mediach i świetnie promowała nowy klub Squash Park, którym kieruje Piotr Samborski obecny w polskim squashu prawie od zawsze.

W niedzielę odbyła się druga część Walnego Zebrania PFS na którym wybrano nowego Prezesa Stowarzyszenia PFS. Nowym sternikiem został poznaniak Adam Michańków. Na gorąco do Zarządu na funkcję członka został też dookoptowany Denis Łopatin. Jak przegłosowano, w ciągu najbliższych dwóch tygodni dotychczasowy prezes przekaże dokumentację PFS w nowe ręce. Z ważniejszych  dla dalszego funkcjonowania informacji jest ta, że biuro Zarządu powraca z Krakowa do Warszawy. Teraz wszyscy czekamy na informacje o szczegółowych planach nowych władz.

Poza Poznaniem życie turniejowe rozkwitało….
Białystok, Bielsko Biała, Kraków, Warszawa i Zgierz tętniły sportowymi dźwiękami wydawanymi przez spoconych i szczęśliwych fanów squasha. I tak będzie w kolejnych tygodniach aż do kwietnia, kiedy odbędą się kolejne IMP.

A poniżej jak zwykle wyniki z krajowych (wymienionych już aren)

 • Piaseczno/Józefosław. TUAN.
  Nocny Turniej C w Tuanie wygrał Michał Dobrowolski przed Marcinem Wiśniewskim, miejsce trzecie to Robert Łuniewski przed Kacprem Wiśniewskim. Wystartowało 12 panów i 7 dziewczyn. Wśród pań najlepsza była Ewa Chojecka przed Pauliną Krzywicką.
 • BIELSKO-BIAŁA. MODELARNIA. 1 OTWARTY TURNIEJ SQUASHA – MODELARNIA EPSON wygrał Maciek Kondziołka przed Massimo Roncuccim i Giovanni Strazzacappą.
 • ZGIERZ. STACJA NOWA GDYNIA. Turniej B w ramach IMPREZY OTWARCIA SEZONU SNG 2009/2010 wygrał miejscowy faworyt – Piotr Kijewicz po zaciętym, pięciosetowym meczu z Danielem Jaworowiczem. Trzecie miejsce zajął Marcin Ciszewski przed Marcinem Herzogiem. We wszystkich turniejach Otwarcia SNG wzięło udział 110 zawodników i zawodniczek. A oto pozostali triumfatorzy (w nawiasach):
  Bowlingowy kobiet (Sylwia Wolniak) i mężczyzn (Dariusz Piera);
  Tenis stołowy open (Piotr Zawada);
  Badminton kobiet (Agata Karbowniak) i mężczyzn (Grzegorz Włodarczyk);
  Tenis kobiet (Sylwia Wolniak), mężczyzn open (Wojciech Nowak) i mężczyzn 45+ (Paweł Pluta).
 • KRAKÓW. ALSTAR.  Drugi Turniej B – ALSTAR OPEN
  Turniej wygrał (jak było do przewidzenia Michał Kasperek przed Grześkiem Sławińskim i Tomkiem Bolechałą który pokonał w meczu o podium Kubę Żukrowskiego.
 • Turniej B+ – DR.TUSZ CUP wygrał rodowity Białostocczanin Jacek Ładny po finałowy m meczu z Marcinem Czajkowskim. Trzeci był Arek Bach przed Łukaszem Brejnakiem. Piąty był Piotr Zimoch przed Krzyśkiem Bazylem a siódmy Michał Piekarski przed Piotrkiem Sucheckim (Olsztyn). Finał B wygrał Krzysiek Polończyk.

Diagramy szczegółowe z poszczególnych turniejów:

PRZEBIEG TURNIEJU W TUANIE

PRZEBIEG  TURNIEJU W MODELARNI

PRZEBIEG  TURNIEJU W STACJI NOWA GDYNIA


PRZEBIEG TURNIEJU W ALSTARZE

PRZEBIEG  TURNIEJU W MAGIC GYM (BIAŁYSTOK)pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).