Mistrzostwa Warszawy 2013 – HISTORIA


INFOHARMONOGRAMPARTNERZYWYNIKIHISTORIA


Mistrzostwa Warszawy w Squashu – Turniej, którego historia sięga 2004 roku.
Wtedy właśnie na zakończenie cyklu turniejów OWTS rozegrano oficjalnie pierwszy czempionat stolicy.
W pierwszym Turnieju (19.06.2004) wygrał Jacek Hibner przed Jarkiem Kopytem i Jackiem Kalinowskim. Turniej odbył się w Sinusie a zagrało w nim 45 uczestników.
Drugi Turniej (11.6.2005 Sinus) wygrał Tomas Hrazsky przed Pawłem Szostkiem i Arkiem Salińskim. Wśród 8 pań najlepsza była Dominika Witkowska.
Trzeci Turniej (10.6.2006 Sinus) wygrał Wojtek Nowisz przed Łukaszem Nitką i Marcinem Wójcickim.
Kolejne Mistrzostwa to ostatni 2007 rok w Sinusie. Dziewiątego czerwca najlepszy był Mateusz Morgiewicz przed Kamilem Dominiakiem i Jackiem Kalinowskim.
Kolejny Turniej to już Squash City (7.6.2008) Tym razem wygrał Jacek Kalinowski przed Pawłem Szostkiem i Marcinem Liberskim. W damskiej rywalizacji wygrała Anka Sikorska przed Anką Jurkun i Ewą Małyszko.
W 2009 roku (06.06) wygrał Tomas Hrazsky przed Marcinem Kozikiem i Maćkiem Maciantowiczem. Wśród pań najlepsza była Anna Jurkun przed Anką Sikorską i Magdą Knapik.
W 2010 (19.06) Turniej sponsorowało O2. W Open zwyciężył Roman Svec przed Marcinem Karwowskim i Kamilem Dominiakiem. Turniej Damski wygrała Paulina Krzywicka przed Zuzą Sobierajewicz  i Justyną Cielecką.
W 2011 roku MW wyjątkowo odbyły się 30 grudnia jako Nocne Mistrzostwa Warszawy. Wygrał Mateusz Mądry przed Mateuszem Morgiewiczem i Marcinem Ratigowskim.
HOTELE.PL SQUASH OPEN 2012 to ostatnia edycja – rozegrana na 6 kortach w nowym warszawskim Klubie – Squash City Targówek – wyłoniła nowych Mistrzów Warszawy. Wśród panów najlepszy był Łukasz Stachowski z Poznania przed czeskimi Tomasami: Hanzelką (Frydek Mistek) i Hrazskym (Ostrava/Kahuna). W damskiej rywalizacji zwyciężyła Dominika Witkowska przed Pauliną Krzywicką i Ewą Polak. Wśród juniorów młodszych (U15) i starszych (U19) najlepszy był Andrzej Wierzba Junior. Na drugim i trzecim miejscu podium (na przemian) stanęli Maciek Kowalski i Olek Wierzba.

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).