2009 10 10-11 Warszawa, Gliwice, Kraków, Kołobrzeg i Poznań

Sobota 10 października to cztery turnieje. Niedziela 11 października – kolejne dwa.

Najszybciej poszło w Warszawie – w Sinusie w ekspresowym tempie rozegrano Wilson Squash Cup – 12-osobowy turniej poza klasyfikacją PFS, który wygrał Jurek Szyszak. Zawody rozegrano w podwójnym systemie grupowym.
W PREMIUM który gościł w Squash City 23 zawodników zagrało w turnieju OPEN a w drugiej konkurencji (juniorów podzielonych na dwie kategorie wiekowe) zagrało 10 adeptów w ramach podsumowania dwudniowych zajęć Juniorskiego Squash Campu prowadzonego przez Tomasa Hrazskiego, Dominikę Witkowską i Maćka Górskiego. Spośród seniorów na podium stanęli Marcin Wiśniewski (1), Adam Kowalik (2) i Marek Szymanowski (3).  Najlepszy wśród juniorów starszych był Janek Gajl przed Michałem Kotrą i Olą Krawczyk, a wśród juniorów młodszych Janek Rodak przed Jackiem Gmochem i Maćkiem Kowalskim.
W kołobrzeskim PAJAMAD (18 uczestników) Jesienny Turniej wygrał Piotrek Pakuła przed Piotrkiem Wałkiem i Arturem Gałką.  Na południu Polski krakowski turniej ROCKWOOL POLD-PLAST OPEN (organizowany po raz drugi) w klubie Racquet wygrał Sławek Połeć przed Tomkiem Bolechałą i Frankiem Peplińskim (!!! import z Wielkiej Brytanii). W wersji damskiej (7 zawodniczek) najlepsza była Sylwia Borek przed Magdą Ryczko i Karoliną Centkowską. Najlepszy wśród czterech juniorów był Szczepan Gubała.
Turniej Silesia Squash Cup w gliwickim Squashballu wygrał Szymon Wolek przed Markiem Wojnarskim i Tomkiem Bolechałą. Juniorzy nie grali a wśród 6 zawodniczek najlepsza była Magda Kamińska przed Kingą Rybczyńską i Agnieszką Gołębiowską.
Wreszcie niedziela, kiedy rozegrane zostały po raz pierwszy zawody pod egidą PFS w poznańskim MySquashu. W  turnieju damskim najlepsza była Kasia Teinert przed Ewą Buczkowską i Justyną Felbór. Turniej OPEN wygrał Tomek Gałecki przed Danielem Jaworowiczem i Pawłem Przyłuskim.

A wyniki bardziej szczegółowe poniżej.

Nadchodzący tydzień – 17 października – to (chyba) tylko turniej A DUNLOP OPEN w poznańskim NIKU.

pozdr/wk

PS:
Zapadła wstępna decyzja dotycząca terminu i miejsca organizacji Mistrzostw Polski Squash Masters.
Na 95% zapraszamy wszystkich zawodników i zawodniczki w wieku 35 lub więcej lat na 28 listopada do poznańskiego klubu MySquash. Więcej szczegółów wkrótce. Obiecująca jest informacja, że MySquash przygotowuje specjalną ofertę dla gości przyjezdnych (na dniach będzie uruchomiony część hotelowa MySquash, a miejsca w hotelu już zarezerwowane są dla uczestników MP SM).
==============================================

Przebieg turniejów w Poznaniu

OPEN


Przebieg turniejów w Warszawie (Squash City)

OPEN

JUNIORZY

Przebieg turniejów w Krakowie (Racquet)

OPEN


DAMSKI


Przebieg turniejów w Gliwicach


Przebieg turnieju OPEN w Kołobrzegu
Przebieg turnieju OPEN w Sinusie (Warszawa)

Turniej został przeprowadzony metodą grupową. W pierwszej fazie rozegrano eliminacje, w drugiej grupy finałowe i pocieszenia.  

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).