2009 10 24 Gdańsk, Kraków, Poznań, 2xW-wa + Wrocław


Zanim o turniejach – najpierw małe przypomnienie – w nocy z soboty na niedzielę nastąpiła zmiana czasu (z letniego na zimowy), dzięki której każdy będzie miał godzinę więcej by wypocząć po sobotnich harcach. A w sobotę 24 października działo się dość wiele:

  • w Gdańsku na 3 kortach nowego obiektu (Good Luck Club) pierwszy turniej (sezonu 2009/2020) Saxon Cup zorganizował Andrzej Gołębiowski.
    Pod nieobecność kontuzjowanego Artura Gałki zwyciężył Piotrek Pakuła przed Andrzejem Gołębiowskim i Darkiem Korzeniewskim; w zawodach wystartowało 13 zawodników.
  • we Wrocławiu Rafał Rykowski po raz pierwszy zdecydował się na podpięcie zawodów pod ranking PFS. Ku mojemu (wk) zaskoczeniu Rafał nie wygrał turnieju ADVATECH a zajął dopiero piąte miejsce. Najlepszy na kortach AWF był fundator – Jacek Szubert przed Norbertem Stolickim (Norbert wygrał w pierwszej rundzie z Rafałem) i (3)  Przemkiem Lewickim. Zagrało 14 uczestników.
  • w Krakowie w turnieju Harrow Cup odbyły się dwie rywalizacje. Turniej Open (32 zawodników) wygrał Matt Kotra przed Grześkiem Gigoniem oraz Tomkiem Bolechałą. W turnieju damskim – niespodzianka – wśród 10 dziewczyn najlepsza była Vanessa Geroska – juniorka z Tarnowskich Gór (import zza zachodniej granicy). Drugie miejsce zajęła Sylwia Borek a trzecie Lucyna Kręcichwost. Dopiero piąte miejsce zajęła zawodniczka polskiej reprezentacji Magda Knapik.
  • w poznańskim Squashparku turniej open (32 startujących) o BMW X1 wygrał Daniel Jaworowicz przed Pawłem Przyłuskim i Markiem Szymanowskim. Czwarty był Damian Kędziora przed Danielem Czajczyńskim i (dopiero) Samborem i Adamem Michańkowem. Wśród 8 kobiet bezkonkurencyjna była Justyna Felbór przed Zuzą Sobierajewicz i Ewą Buczkowską. Warto odnotować fakt powrotu na kort Ani Kałmuczak – zajęła piąte miejsce. O juniorskim konkursie – później.

w Warszawie odbyły się dwa autorskie turnieje:

  • Michał Dobrowolski wygrał turniej w Silvie pokonując w finale Roberta Łuniewskiego. Trzeci był Wojtek Karwowski przed Jankiem Cyronkiem. W turnieju głównym zagrało szesnastu uczestników; w grupowych eliminacjach o 8 miejsc wystartowało 13 chętnych (w tym 4 zawodniczki w osobnej grupie).
  • W Squash City w trzecim turnieju Premium triumfował Adam Kowalik przed Marcinem Ratigowskim i Kubą Jaworskim. Czwarte miejsce zajął Tomek Wawszczyk. Finał B (9) należał do Piotrka Bareńskiego a c (17) do Kuby Raniszewskiego. Dopiero dwunaste miejsce zajął Bartek Świerczyński, który z pewnością dokładniej przybliży szerokiej publiczności przebieg i dramaturgię turnieju na stronach (znanego z otwartości forum) portalu squashowego. W imprezie uczestniczyło 22 zawodników.

============================

============================

Pełny przebieg turniejów poniżej:

Gdańsk – Good Luck Club
TURNIEJ OPEN


Kraków – Atlantic

TURNIEJ DAMSKI


TURNIEJ OPENPoznań – Squash Park

TURNIEJ DAMSKI

TURNIEJ OPEN


TURNIEJ JUNIORSKI był rozegrany autorskim systemem grupowo-grupowym idealnym dla 9 zawodników. Najpierw w 3 grupach rozegrano eliminacje, później (znowu w 3 grupach) finałowe zmagania o kolejne miejsca.  
Kolejność końcowa

1.    Radosław    Sarnowski
2.    Mateusz    Szymkowiak
3.    Aleksander    Szymkowiak
4.    Adam    Michalak
5.    Maksym    Krawczyk
6.    Maksymilian    Szymański
7.    Wojciech     Kubiak
8.    Jakub     Szalaty
9.    Wojciech     Żolnowski

Wrocław – AWF

TURNIEJ OPEN


Warszawa/Ochota – Squash City
TURNIEJ OPEN


Warszawa/Pyry -Silva
TURNIEJ OPENELIMINACJE GRUPOWE
Grupa A
1. [2/0] Jan Cyronek {AWANS}
2. [1/1] Tomasz Daniluk {AWANS}
3. [0/2] Krzysztof Bazyl
Grupa B
1. [2/0] Bartek Siuchniński {AWANS}
2. [1/1] Olaf Gawryluk {AWANS}
3. [0/2] Adam Sułowski
Grupa 3
1. [3/0] Katarzyna Woziwodzka {AWANS}
2. [2/1] Agnieszka Honkisz {AWANS}
3. [1/2] Katarzyna Budzyńska
4. [0/3] Katarzyna Sułecka
Grupa 4
1. [2/0] Jan Szpetulski {AWANS}
2. [1/1] Artur Podziewski {AWANS}
3. [0/2] Piotr Kruger

(c) wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).