2013 09 21/22 Wyniki Turniejowe
Junior Zabierzów Squash Open [Juniorski PFS A]

Junior Zabierzów Squash Open

Zawody w Zabierzowie przeprowadził Przemek Atras – jedyny polski zawodnik, który trafił do elity europejskiego squasha awansując do TOP 16 Mistrzostw Europy 2013 rozgrywanych w Herentals. W pierwszych juniorskich zawodach sezonu 2013/2014 zagrało 81 juniorów – 16 dziewczynek i 65 chłopców. Po raz szósty (w historii polskiego squasha) zawody juniorów rozgrywano w innym terminie niż seniorów.
Turniej był podzielony na dwa dni co zwiększyło szansę poszczególnym zawodnikom by zagrać więcej niż w jednej kategorii. W sumie we wszystkich rywalizacjach zagrało 99 osobo/zawodników.
W poprzednim sezonie kategorie juniorskie w turniejach A rozgrywane były zbiorczo, po raz pierwszy rozdzielono kategorie na chłopców i dziewczynki na IMP 2013 w Sobocie. W tym sezonie wszystkie turnieje juniorskie rozgrywane będą osobno – co da większe szanse na rozwój sportowy dziewczynkom. Pierwszy taki turniej A rozegrano właśnie w Zabierzowie. Czy ten system się sprawdzi – zobaczymy. Na razie – aby rozegrać wszystkie kategorie juniorskie w co najmniej 8-osobowym składzie musimy poczekać przynajmniej dwa lata.
W poszczególnych kategoriach podium wyglądało następująco:
GU11 (5) wygrała Amelia Szymańska z Poznania przed Sonią Rak (Szczecin) i Wiktorią Sęk (Kraków).
W GU13 najlepsza była Dominika Lubińska (Poznań) przed Natalką Czekaj i Julią Patałąg (Kraków).
GU15 – tu zwyciężyła Ola Surdziel (Poznań) przed Natalią Czekaj (znowu srebro) i znowu Julią Patałąg.
O ostatnia i najmniej liczna rywalizacja GU17 – znowu pierwsza Dominika Lubińska tym razem przed Julią Sonik z Sosnowca i Anną Wróblewską (Żory).
Chłopcy rozegrali 5 kategorii. W BU11 wygrał Kuba Gogol z Żor przed Krzysiem Ratajczakiem z Poznania i Piotrem Penkalą z Warszawy. BU13 wygrał bezkonkurencyjny Mikołaj Korsak (Szczecin) przed Kubą Śmigórskim (Poznań) i Kubą Pytlowanym (Kraków). BU15 to wygrana Daniela Majkuta (Szczecin) przed Andrzejem Wierzbą (Warszawa) i znowu Szczecin czyli Mikołajem Korsakiem.
BU17 to triumf Maćka Słowińskiego (Warszawa) przed Filipem Szewczykiem Częstochowa) i Oskarem Borkowskim (Koszalin).
Najstarsza kategoria to wygrana Adriana Marszała przed Filipem Szewczykiem (obaj Kraków) oraz Maćkiem Słowińskim.
==================
Co warto napisać o turnieju – odbył się bardzo sprawnie co organizatorzy zawdzięczają zróżnicowanemu poziomowi uczestników, czyli dość niedużą liczbą meczy kończonych wynikiem cztero lub pięciosetowym.
Ciekawe jest porównanie z wynikami ostatnich IMP – widać nieobecności i postępy w rozwoju sportowym, kolejne turnieje A będą jeszcze  ciekawsze – pokażą w których ośrodkach pracuję się z juniorami a w których rozwoju nie ma.
Na pewno brakowało braci Woziwodzkich, Rybaczewskich, Tytusa Felbóra, Piotra Hemmerlinga, Damiana Olejnika i Adama Pełczyńskiego a także Kariny Tymy 😉 choć ona należy już do innej galaktyki.
W kategorii BU11 wygrał Kuba Gogol, który na IMP przegrał gładko pierwszy mecz z Olkiem Wierzbą i zajął wtedy tylko 19 miejsce. W BU13 zrobił się tłok, ale Mikołaj Korsak nie miał żadnych problemów i nic nie zapowiada by w tym roku miał stracić choćby seta. Olek Wierzba zajął tylko 4 miejsce przegrywając z Kubą Śmigórskim (drugie miejsce!!!) oraz Kubą Pytlowanym (3). W BU15 nie ma już Piotra Hemmerlinga ale świetnie pokazał się Daniel Majkut (znowu Szczecin!) który wgrał w finale z Andrzejem Wierzbą 3/0, a w półfinale z Mikołajem Korsakiem (co z tego, że młodszym, ale jakim zdolnym). W BU17 podobna sytuacja – pod nieobecność Hemmerlinga i Tymka Wysockiego – siłę pokazał Maciek Słowiński. Drugi był Filip Szewczyk  a trzeci Oskar Borkowski. W BU19 Adrian Marszał wziął co jego a drugi Filip i trzeci Maciek z pewnością będą niedługo rywalizować o pierwsze miejsce także w tej kategorii.
Teraz czekamy na turniej juniorski w MYSQUASH. Tam frekwencja będzie z pewnością większa i zobaczymy, czy obiecujący ośrodek szczeciński zdominuje klasyfikację ogólną.

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE ZAWODÓW

DZIEWCZYNKI


CHŁOPCYpozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).