Mistrzostwa Polski SQUASHMASTERS 2013 – ARENA TURNIEJU

2013 11 30 Zapowiedzi Turniejowe <br />XI Mistrzostwa Polski SQUASHMASTERS 2013Turniej rozegrany zostanie na największym w Polsce obiekcie – w klubie Hasta La Vista.

Hasta La Vista jest największym i najnowocześniejszym klubem squasha nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas swojej wizyty, wiceprezes Światowej Federacji Squasha – Mohamed El Manshawy przyznał, że „Centrum sportowe Hasta La Vista jest aktualnie najlepszym obiektem do gry w squasha na Świecie!”.

Obecnie, w Klubie znajduje się 19 kortów do squasha, 8 do badmintona, 5 stołów do tenisa stołowego oraz atrakcyjna strefa SPA z trzema rodzajami saun oraz jacuzzi. W obiekcie zamieszczono czujniki kontrolujące CO2, wilgotność powietrza oraz temperaturę. Precyzyjny, w pełni zautomatyzowany system sterowania dba o to, aby wszystkie parametry były utrzymane w normie. Wszystkie korty do squasha posiadają certyfikaty Światowej Federacji Squasha, co oznacza, że spełniają wszelkie rygorystyczne wymogi stawiane przez tę organizację. Wizytówką Centrum jest przeszklony kort, umożliwiający oglądanie rozgrywek z wielu różnych, ciekawych perspektyw.

Nawierzchnia kortów do badmintona jest taka sama, jak w obiekcie na którym trenuje kadra Polski. Odpowiednia wysokość i dobre oświetlenie zapewniają najlepsze warunki do gry.Walory obiektu i klimat jaki w nim panuje są regularnie doceniane przez Klientów. Dziennie przez Centrum przewija się od 500 do 1000 osób. Klub jest popularnym miejscem spotkań wielu wrocławian. Odwiedzany jest zarówno przez młodzież – dzieci, uczniów, studentów, jak i osoby w średnim wieku oraz seniorów. W Centrum często goszczą prezesi firm, dyrektorzy, managerowie a także osoby znane publicznie.

Obiekt tętni życiem, także dzięki regularnie organizowanym wydarzeniom, takim jak imprezy okolicznościowe, szkółki dla dzieci i dorosłych, czy półkolonie. Relacje z rozgrywek organizowanych w klubie często publikowane są w prasie, radiu i internecie.

Największym dotychczasowym sukcesem organizacyjnym Centrum Sportowego Hasta La Vista są Mistrzostwa Świata Juniorów w Squasha, które odbyły się w lipcu 2013 roku. Niezaprzeczalnym faktem jest, że było to najważniejsze tego typu wydarzenie sportowe przeprowadzone w Polsce. Na zawody przyjechało 150 zawodników z 37 krajów! Rozgrywki toczyły się przez 2 tygodnie. Mimo okresu wakacyjnego Mistrzostwa przyciągnęły wielu Kibiców z Polski i ze Świata. W internecie zawody oglądało w sumie ponad 36 000 osób. W prasie oraz radiu pojawiało się wiele artykułów oraz reportaży z Mistrzostw. Głównym partnerem imprezy było Miasto Wrocław, które zapewniło wsparcie finansowe oraz marketingowe, a także zapowiedziało chęć dalszej współpracę z Hasta La Vista, szczególnie w kontekście organizowanych World Games w 2017 roku, na których squash jest wiodącą dyscypliną sportu.

Dzięki Mistrzostwom Świata klub jest rozpoznawany na całym świecie. Mistrzostwa zostawiły po sobie same dobre wspomnienia. Pochwały zarówno obiektu, jak i organizacji, płynące z ust trenerów, zawodników, managerów drużyn, przedstawicieli światowych i narodowych federacji jeszcze bardziej zachęciły Nas do organizacji światowych rozgrywek i promocji Klubu.

http://hastalavista.pl/wp-content/gallery/zdjecia-obiektu/thumbs/thumbs_2.jpg http://hastalavista.pl/wp-content/gallery/zdjecia-obiektu/thumbs/thumbs_3.jpg

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).