2014 03 15/16 Wyniki Turniejowe
XI Mistrzostwa Warszawy Seniorów – Squash City Ochota

<h2>2014 03 15/16 Zapowiedzi Turniejowe<br />XI Mistrzostwa Warszawy Seniorów – Squash City Ochota</h2>

[HARMONOGRAM/LISTY STARTOWE] [WYNIKI LOSOWANIA TURNIEJÓW]

W imieniu Waldka Patureja [Grupa HRC] oraz własnym [www.squashmasters.pl] a także we współpracy z Jurkiem Barańskim [TwojaApteka.net] pragnę zaprosić wszystkich chętnych na XI Turniej o Mistrzostwo Warszawy Seniorów w Squashu.
Turniej odbywa się pod patronatem PFS i jest to przedostatnia eliminacja do Indywidualnych Mistrzostw Polski 2014.


x


Zapraszam na VII Turniej PFS A w sezonie 2013/2014.
Po turniejach w Kahunie (IX’13), MySquash (X’13), Squash City (XI’13), SoSquash (XII’13), Redeco (I’14) i Scout (II’14) nadchodzi czas znowu na Warszawę. Przedostatnia duża eliminacja do IMP odbędzie się w warszawskim Squash City Ochota. Po tych zawodach jeszcze turniej w Lublinie a potem tylko majowe IMP!!
Czekają nas stopniowane emocje. Najpierw zapisy – czyli wyczekiwanie na ostatnią chwilę ze zgłoszeniami. Potem losowanie, czyli osławiona internetowa transmisja z kulkami z Krakowa. I wreszcie same zawody, w których do walki o tytuły w jednej z najstarszych imprez squashowych w Polsce stanie (oby) 64 zawodników i (oby) 32 zawodniczki.
Turniej rozegrany zostanie w sobotę i niedzielę 15/16 marca.

A jak wygląda historia tego turnieju?
Mistrzostwa Warszawy w Squashu – to Turniej, którego historia sięga 2004 roku.
Wtedy właśnie na zakończenie cyklu turniejów OWTS rozegrano oficjalnie po pierwszy czempionat stolicy.
W pierwszym Turnieju (19.06.2004) wygrał Jacek Hibner przed Jarkiem Kopytem i Jackiem Kalinowskim. Turniej odbył się w Sinusie a zagrało w nim 45 uczestników.
Drugi Turniej (11.6.2005 Sinus) wygrał Tomas Hrazsky przed Pawłem Szostkiem i Arkiem Salińskim. Wśród 8 pań najlepsza była Dominika Witkowska. Trzeci Turniej (10.6.2006 Sinus) wygrał Wojtek Nowisz przed Łukaszem Nitką i Marcinem Wójcickim. Kolejne Mistrzostwa to ostatni 2007 rok w Sinusie. Dziewiątego czerwca najlepszy był Mateusz Morgiewicz przed Kamilem Dominiakiem i Jackiem Kalinowskim. Kolejny Turniej to już Squash City (7.6.2008) Tym razem wygrał Jacek Kalinowski przed Pawłem Szostkiem i Marcinem Liberskim. W Damskiej rywalizacji wygrała Anka Sikorska przed Anką Jurkun i Ewą Małyszko. W 2009 roku (06.06) wygrał Tomas Hrazsky przed Marcinem Kozikiem i Maćkiem Maciantowiczem. Wśród pań najlepsza była Anna Jurkun przed Anką Sikorską i Magdą Knapik.
W 2010 (19.06) Turniej sponsorowało O2. W Open zwyciężył Roman Svec przed Marcinem Karwowskim i Kamilem Dominiakiem. Turniej Damski wygrała Paulina Krzywicka przed Zuzą Sobierajewicz i Justyną Cielecką. W 2011 roku MW wyjątkowo odbyły się 30 grudnia jako Nocne Mistrzostwa Warszawy. Wygrał Mateusz Mądry przed Mateuszem Morgiewiczem i Marcinem Ratigowskim. HOTELE.PL SQUASH OPEN 2012 to przedostatnia edycja – rozegrana na 6 kortach w nowym warszawskim Klubie – Squash City Targówek – wyłoniła nowych Mistrzów Warszawy. Wśród panów najlepszy był Łukasz Stachowski z Poznania przed czeskimi Tomasami: Hanzelką (Frydek Mistek) i Hrazskym (Ostrava/Kahuna). W damskiej rywalizacji zwyciężyła Dominika Witkowska przed Pauliną Krzywicką i Ewą Polak.
W 2013 roku rozegraliśmy X MW jako turniej PFS A – to edycja, która organizacyjnie najwięcej zawdzięcza Jurkowi Barańskiemu (Twojaapteka.net). Rywalizację OPEN wygrał Karamatullah Khan przed Marcinem Karwowskim i Łukaszem Stachowskim. W Turnieju Damskim niespodzianka – po koronę mistrzyni sięgnęła Paulina Krzywicka przed Kasią Teinert i Anką Jurkun. Nie obyło się też bez specjalnych atrakcji jaką była z pewnością nieplanowana ewakuacja Centrum Handlowego w związku z pożarem w sklepie C&A. Kto wygra w tym roku? Na razie tytuł kilera turniejów A (Anno Domini 2014/2015) bezsprzecznie należy do Domagoja Spoljara (to jednocześnie zawodnik numer 4 z ostatnich Mistrzostw Europy SQUASHMASTERS w Pradze). Swój udział zapowiedział Shakeel Khan (Budapeszt), ale listy startowe jeszcze nie są zamknięte.

Ponieważ wspomniałem o tym, że jest to Turniej PFS A nr 7 – przypomnę też jakich mieliśmy do tej pory zwycięzców/medalistów na tym poziomie.
W rywalizacjach kobiecych tylko raz zagrała pełna 32-ka – na ostatnim Turnieju w Częstochowie. Trzykrotnie wygrywała Magda Kamińska (Wrocław/HastaLaVista) była też raz trzecia, ale jest bezsprzecznie liderką Turniejów A. Drugie miejsce przyznałbym Dominice Witkowskiej (jedno złoto, dwa srebra), trzecie miejsce trafia do Anki Jurkun (złoto+srebro), czwarte należy brytyjskiej juniorki Elise Lazarus. Piąta powinna być Paulina Krzywicka (srebra+2 brązy) szósta – węgierka Linda Pai (srebro+brąz); siódma powinna być Natalka Ryfa (srebro+4/6/8miejsce), ósma jest Klaudyna Zarówna (brąz i 3czwarte miejsca) a ostatnia na klasyfikowanym miejscu powinna być Alicja (z krainy czarów) Ślipczyńska (brąz + 4 punktowane miejsca).
Wśród panów faworyt (podług poprzedniego sezonu) byłby jeden, ale zapadł się pod ziemię po pierwszym turnieju. I dlatego na numer jeden wyrasta Domagoj Spoljar (2×1+1×2,4,5), na drugim miejscu exequo stanąć powinni Kama Khan, Daniel Poleszczuk, Mark Krajscak i Dan West (turniej z tymi zawodnikami to byłby cymes!!!), trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej należy się Marcinowi Karwowskiemu (2 srebra + brąz); czwarte – Łukaszowi Stachowskiemu (srebro/brąz/4/5/6/8m); piąte Shakeelowi Khanowi (srebro+brąz) i szóste – Wojtkowi Nowiszowi (srebro+2×4 i 1×5/9/12m. Kolejne miejsca w klasyfikacji to jeszcze siódmy Przemek Atras (brąz+4/5/5/7/17); ósmy Mateusz Kotra (brąz+4/5/6/7) i wreszcie dziewiąta pozycja powinna należeć do Kamila Dominiaka (1 brąz + 6/7/8m).
Było oczywiście wielu więcej solidnych zawodników ale chyba daleko im do potencjalnego podium. Warto wspomnieć, że chyba tylko czterech zawodników zagrało we wszystkich trzech turniejach – byli to Łukasz Stachowski, Wojtek Nowisz Przemek Atras i ….. Tomek Banasiak który wywalczył raz 29/34/49/42 i dwukrotnie był 39. W tym miejscu niewiele brakowało a można byłoby doliczyć Mateusza Kotrę ale pechowe losowanie odebrało mu chęć do gry w Kahunie.
Niestety decyzjom Zarządu PFS zawdzięczamy w tym roku obniżenie prestiżu turniejów A.
Ani razu nie udało się zebrać pełnej 64 w OPEN a raz (SoSquash) było ich tylko 48!!!.
Powodami tej obniżonej frekwencji były także kontuzje i kalendarz, ale możliwość organizacji w tym samym czasie turniejów B+ trochę jakby odbiera splendor przynależny najlepszym.

do zobaczenia na kortach
waldek kobus

W planach mamy: ogromną dawkę emocji, sportową atmosferę, i dobrą zabawę w gronie najlepszych zawodników z ogólnopolskiej i warszawskiej czołówki squasha.

Organizator Turnieju Waldek Kobus 501 160 522


Zgłoszenia

Zgłoszenia przyjmowane będą zgodnie z zasadami PFS.

Zainteresowanych proszę o zgłaszanie udziału w mailem na konto turnieje@m2000.pl
Bardzo proszę o przesłanie w zgłoszeniu:
– imię i nazwisko / numer telefonu / reprezentowany Klub lub/i Miasto
– aktualne zdjęcie zawodnika w bitmapie (rozdzielczość przynajmniej 150 dpi)
– numer licencji i aktualny ranking PFS (jeśli nie masz rankingu – napisz tylko “brak”);
Zgłoszenia są ważne w przypadku dokonania opłaty startowej
Opłata startowa powinna wpłynąć na podane niżej konto przed przekazaniem list do losowania do PFS
konto bankowe:
m2000 Waldemar Kobus, Włodarzewska 57E, 02-384 Warszawa
INTELIGO: 50 1020 5558 1111 1409 3980 0073
Osoby zainteresowane fakturą proszone są o przesłanie mailowo danych do wystawienia faktury


Wpisowe i pakiety startowe:

I. Pakiet standard czyli udział w turnieju

turniej Open – 130 zł (w tym 10zł na rzecz PFS)
turniej Kobiet -110 zł (w tym 10zł na rzecz PFS)

II. Pakiet rozszerzony czyli udział w turnieju + ciepły posiłek w dniu rozgrywania turnieju danej kategorii

turniej Open – 160 zł (w tym 10zł na rzecz PFS)
turniej Kobiet (a – jednodniowy) – 125 zł (w tym 10zł na rzecz PFS)
turniej Kobiet (b – dwudniowy) – 140 zł (w tym 10zł na rzecz PFS)

III. Pakiet pełny czyli Pakiet rozszerzony + (koszulka)

turniej Open – 210 zł (w tym 10zł na rzecz PFS)
turniej Kobiet (a – jednodniowy) – 175 zł (w tym 10zł na rzecz PFS)
turniej Kobiet (b – dwudniowy) – 190 zł (w tym 10zł na rzecz PFS)


Nagrody:

Do wygrania są tytuły Mistrza i Mistrzyni Warszawy A.D. 2014
Poza tym dawka sportowych emocji oraz certyfikaty/dyplomy za zajęcie miejsc eksponowanych sportowo.
Poza adrenaliną rozdawane będa skromne ekwiwalenty finansowe.

http://www.whathifi.com/sites/whathifi.com/files/images/onkyo/Onkyo_LS_T10.jpg

Nagrodę specjalną (pocieszenia) losowaną na zakończenie turnieju ufundowała grupa HRC.
Jest to soundbar (
LS-T10 – Telewizyjny system głośnikowy) marki ONKYO.

Model, który może stać się własnością uczestniczki lub uczestnika XI Mistrzostw Warszawy, można także nabyć w specjalnej cenie podczas lub po turnieju. Jest to bardzo fajne kompaktowe kino domowe z rewelacyjną jakością dźwięku w atrakcyjnie skromnych rozmiarach (ja też chciałbym to mieć!!!). więcj szczegółów na stronie ONKYO lub MAXAUDIO.PL

Pula nagród finansowych w turnieju OPEN:
1 miejsce 1400 PLN
2 miejsce 800 PLN
3 miejsce 500 PLN
4 miejsce 300 PLN
5 miejsce 200 PLN
9 miejsce 200 PLN
17 miejsce 200 PLN
25 miejsce 200 PLN
33 miejsce 150 PLN
49 miejsce 150 PLN

Pula nagród finansowych w turnieju KOBIET:
1 miejsce 600 PLN
2 miejsce 400 PLN
3 miejsce 300 PLN
4 miejsce 200 PLN
5 miejsce 150 PLN
9 miejsce 150 PLN
17 miejsce 100 PLN
25 miejsce 100 PLN

[AKTUALNE WYNIKI TURNIEJÓW]


Zobacz też ->

<h2>2014 03 22/23 Zapowiedzi Turniejowe<br />Mistrzostwa Warszawy Juniorów – Squash City </h2>

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).