2009 11 21-22 Turnieje 4xW-wa, Kołobrzeg, Białystok, Kraków, Zgierz i Poznań

PODSUMOWANIE TURNIEJOWEGO WEEKENDU 21/22 LISTOPADA
CZYLI (PRAWIE) WSZYSTKIE SZCZEGÓŁOWE  WYNIKI TURNIEJÓW W:
TUANIE (SUPER A)
SQUASH CITY (PREMIUM B)
SILVIE (B)
ATLANTICU (PRINCE OPEN B)

MAGIC GYM (B)
PAJAMAD (BAŁTYK CUP B)
MYSQUASHU (AKADEMICKI AZS)
SINUSIE (TITAN CUP C)

SOBOTA SUPER A TUAN
W Józefosławiu bez wielkich niespodzianek ale z komplikacjami. Moje prognozy w 1 rundzie były 100%-towe. W drugiej 88,5% a w kolejnych rundach już tragicznie, choć kierunek przewidywań był właściwy.  Największa (i jedyna w turnieju głównym o 1 miejsce) pomyłka to szansa którą dawałem Marcinowi Kozikowi w meczu z Maćkiem Maciantowiczem. Naturalną konsekwencją było też trzecie Marcina Karwowskiego przed Kozikiem. Turniej wygrał oczywiście Wojtek Nowisz przed Maćkiem Maciantowiczem przegrywając w całym turnieju tylko 2 sety. Pierwszego stracił w półfinale z Marcinem Karwowskim, drugiego utrącił mu Maciek Maciantowicz w finale.
Dobry, sportowy mecz o piąte miejsce rozegrali Abram z Sikorem (co chciałem zobaczyć i taki tekst znajdziecie poniżej). A zaskoczyli mnie Kamil i Paweł grając dopiero o 7 miejsce z prognozowanym wcześniej wynikiem. W tym turnieju czerwoną latarnię otrzymał na zakończenie Marek Szymanowski. Potem już nie było tak jak przewidywałem a szczegóły poniżej. Przepraszam jednocześnie urażonych a pozdrawiam rozweselonych. 😉

RESZTA SOBOTNIEGO PODSUMOWANIA
W Silwie wygrał etatowy zwycięzca – Michał Dobrowolski przed Maćkiem Górskim i Sławkiem Jurkiem (czwarty był Bartek Świerczyński). (15 startujących, turniej główny 16).
W Squash City pierwsze miejsce zajął (po raz pierwszy pierwszy! w trzecim finale) Marek Jankowski przed Adamem Kowalikiem i Kubą Jaworskim (4. Dominika). Ponieważ dwa dni wcześniej odbyła się coroczna światowa odsłona młodego francuskiego wina (Le Beaujolais Nouveau est arrivé!) miejsca 2,3,5,9 i 17 były premiowane przednimi butelkami młodego francuskiego wina, które (jak twierdzą eksperci) jest w tym roku o wiele lepsze niż ubiegłoroczne a równie mocne jak każde młode wino. Co potwierdził Wojtek Kaliski – odrobinę skacowany po degustacji z poprzedniego dnia. Miejsce pierwsze to prezent od organizatora i sklepu Protenis – czyli  para obuwia Asics Blade; a druga losowana była wśród ośmiu chętnych obecnych  na zakończenie. Los uśmiechnął się do Kacpra Wiśniewskiego. Pozostałe miejsca premiowane zgarnęli – 5 – Tomek Banasiak , (9) Grzegorz Multan i (17) Kuba Wroniecki. W turnieju (a jednocześnie w rankingu PFS) zadebiutował Charlie Wardroper – aktualnie mieszkający w Warszawie zawodnik Ligi SquashMasters oscylujący między grupą A i B. (w turnieju było 23 startujących, turniej główny grała 16stka).
W Atlanticu jak zwykle wygrał Michał Kasperek (Gliwice) przed Sławkiem Połeciem (dawno nie było go na podium) i Tomkiem Bolechałą (4. Wojtek Szczeklik) (29 startujących, turniej główny 32). Wśród pań rozgrywających sześcioosobową grupę najlepsza była Sylwia Borek przed Magdą Knapik i siostrą Klaudią.
W Białostockim Magic Gym wygrał Piotrek Kania (Olsztyn) przed Piotrkiem Bareńskim i Maćkiem Sidorowiczem (4. Krzysiek Dzieduszow) (24 startujących, turniej główny 16).
W PAJAMAD wygrał po raz drugi z rzędu Piotr Pakuła (Sopot) przed Darkiem Korzeniewskim (Gdynia) i Damianem Kędziorą (Poznań). Czwarte miejsce zgarnął Marek Szczepkowski z Sopotu. (9 startujących, turniej główny 8 )
W Zgierzu (SNG) pierwsze miejsce zajął Daniel Jaworowicz przed Piotrkiem Wałkiem (obaj Poznań), trzeci był Marcin Ciszewski. (33 startujących, turniej główny 32).
NIEDZIELA
W turnieju C rozgrywanym w Sinusie w finale nastąpiła powtórka białostockiego Turnieju B. Po raz kolejny wygrał Piotr Kania z Piotrem Bareńskim (tym razem 3/1). Trzecie miejsce zajął Kacper Wiśniewski (w sobotę grał w Premium B) a czwarte Robert Łuniewski (sobota – Tuan).
W Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski AZS (Mysquash) rywalizację męską wygrał Piotrek Wałek (a w sobotę – w PAJAMAD II miejsce) przed Hubertem Czmilem i Krzysztofem Kazimierukiem (czwarty był Grzegorz Hauska). Wśród pań najlepsza była Melania Biel przed Anią Kałmuczak i Ewą Magucką-Blandzi.
Drużynową klasyfikację studentek wygrał AWF przed Politechniką Poznańską i Wyższą Szkołą Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa. Wśród studentów najlepszy był Uniwersytet Ekonomiczny przed Politechniką i WSNHiD.


A PONIŻEJ WSZYSTKIE WYNIKI TURNIEJÓW GŁÓWNYCH Z MINIONEGO WEEKENDU

TURNIEJ DUNLOP MCWIL OPEN SUPER A TUAN

TURNIEJ B SILVA

TURNIEJ ATLANTIS CUP B+ STACJA NOWA GDYNIA


TURNIEJ PREMIUM B SQUASH CITY

TURNIEJ B MAGIC GYM


TURNIEJ BAŁTYK CUP B PAJAMAD

TURNIEJ PRINCE OPEN B Atlantic


PANIETURNIEJ TITAN CUP C – SINUS

TURNIEJ AKADEMICKI AZS MYSQUASH

RYWALIZACJA ŻEŃSKA


Kolejność końcowa [panie]
1. Melania Biel [AWF]
2. Anna Kałmuczak [AWF]
3. Ewa Magnacka-Blandzi [PP]
4. Ewelina Michalska [WSNHiD]
5. Urszula Budzińska [WSNHiD], Paulina Kraszewska [PP], Joanna Pracka [UP], Olga Dobrzykowska [UAM],
9. Katarzyna Bartoszak [WSNHiD], Julita Jaskulska [PP], Katarzyna Andrzejewska [UAM], Katarzyna Gan [UP],
13. Agnieszka Gołębiewska [WSHiU], Anna Górska [WSNHiD], Anna Faligowska [PP], Paulina Nuckowska [WSNHiD]
17. Kinga Dolata [PP], Aneta Jaros [UP], Nina Smigielska [UP], Michalina Połczyńska [WSZKDE]
21. Wioletta Łukaszewicz [WSPiA]
Klasyfikacja drużynowa panie
1. AWF
2. PP
3. WSNHiD
4. UAM/ UP
6. WSZKDE
7. WSPiA

RYWALIZACJA MĘSKA


Kolejność końcowa [panowie]
1. Piotr Wałek [UE]
2. Hubert Czmil [PWSZ Konin]
3. Krzysztof Kazimieruk [PP]
4. Grzegorz Hauska [PP]
5. Igor Jackowski [UAM], Mateusz Gieczys [WSNHiD], Rafał Nuckowski [WSNHiD], Radosław Hołubowicz [UE]
9. Michał Sobota [UE], Tomasz Szpak [PP], Paweł Frieske [UAM], Bartosz Gogolewski [PP], Mateusz Garniewicz [PP], Mateusz Chróst [PP], Sebastian Millinder [UE], Marcin Świerc [WSNHiD]
17. Marcel Kałek [UE], Kamil Graczyk [PP], Łukasz Skrzypczak [PP], Piotr Pińczak [PP], Robert Witkowski [PP], Artur Stranz [PP], Szymon Folbrycht [PP], Mateusz Frontczak [WSPiA]
25. Arthur Papsdorf [PP], Szymon Dolata [PP], Michał Przytuła [WSNHiD], Wojciech Nawrocki [UP], Krzysztof Stawniak [WSPiA], Szymon Słomiński [UP], Jarosław Dymalski [PP], Łukasz Menzel [WSNHiD]
33. Michał Szott [WSNHiD], Krzysztof Borkowski [UE], Adrian Walkowiak [WSPiA], Marcin Petschke [PP], Michał Waszak [PP], Mateusz Kryślak [PP], Maciej Jaroszewski [UP], Robert Woźniak [PP]
41. Maciej Nowicki [WSZKDE], Wojciech Wietrzyński [UP], Jacek Szymczak [WSHiU], Wojciech Paulus [PP], Mirosław Mikulski [UE]

Klasyfikacja drużynowa panowie
1. UE
2. PP
3. WSNHiD
4. UAM
5. WSPiA
6. UP
7. PWSZ Konin
8. WSZKDE/WSHiU


=========================================
===== 21/22 litopada 2009 zapowiedzi turniejowe  =====
=========================================

Przed nami bogaty squashowy weekend. Jest tego tyle, że to prawie festiwal 😉

W ostatni poniedziałek Zarząd PFS poinformował o wprowadzeniu nowej opłaty obarczając jednocześnie organizatorów imprez turniejowych poborem “podatku rankingowego . Opłata wynosi 10zl/zawodnika (juniorzy są zwolnieni).  W/w kwota ma być przeznaczona na cele statutowe – utrzymywanie rankingu, administrację nad nim, uaktualnianie wersji oprogramowania, administrację biura PFS. Należy ją doliczać do wpisowych turniejowych. Oznacza to ni mniej ni więcej, że zawodnik ma dołożyć jeszcze 10 zł do turnieju w którym chce zagrać.

Zarząd nie określił sankcji wobec osób, które nie zapłacą tej opłaty.

Za to określił kary dla organizatora, który takiej opłaty za zawodnika nie wpłaci!!!.

Taryfikator jest następujący. Opóźnienie w dokonaniu płatności Opłaty od Zawodników (termin płatności 2 dni) – 200 zł. Tabela zawiera też inne pozycje, ale największe kuriozum można znaleźć na samo zakończenie.

Cytuję:
“*Dodatkowo do kar finansowych stosowane będą sankcje organizacyjne. Sankcje organizacyjne to: zawieszenie Organizatora na określony czas, dożywotnie odebranie prawa organizacji zawodów squashowych.”

Jestem pełen uznania dla inwencji twórców Uchwały/Zarządzenia, ale chyba Zarząd Stowarzyszenia przecenił swoje możliwości. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie jak i za co można komuś zabronić dożywotnio organizacji zawodów squashowych. I do kogo właściwie można się odwołać od takiej decyzji. Czy może do Ministra Sportu RP, który figuruje jako patron PFS na głównej stronie pfs.com.pl?

Zabrakło też merytorycznego uzasadnienia takiej decyzji. Wymienione jest co prawda porządkowanie, ale może bardziej na miejscu byłoby określenie “fatalna sytuacja finansowa”; bo w celu naprawy takowej wprowadza się dodatkowe opłaty. Zastanawia też dlaczego Zarząd “połasił” się na opłatę w skali tylko 10 zł od osoby. Nie daje to kwot, które uzdrowią budżet PFS. A jeśli chodzi o koszty prowadzenia rankingu to ja chętnie deklaruję odpracowanie swoich opłat w barterze. Moja praca została wyceniona mniej więcej na takim poziomie ( ~ zero) przez Zarząd i w starym i nowym składzie.

(c) wk 18.11.2009

A teraz już przegląd imprez turniejowych

Najpierw sobota (21.11).

=================

Warszawa. Tuan. McWil Dunlop Tuan Cup 2009 Super A.

Przedstawiam projekcję wyników turnieju Super A. Oceniam, że taka właśnie będzie kolejność końcowa, jeśli będzie inna to oznaczać to będzie niespodzianki a takowe są zawsze atrakcją zawodów sportowych.
Na 99,9% zwycięzcą turnieju będzie Wojtek Nowisz, dalej prognozować jest trudniej ale chciałbym by odbył się mecz o miejsce 7 lub może 5-te w składzie określonym poniżej.


Start 10:30  na dwóch kortach.

Wpisowe 100/90 pln. + 10 zł na PFS [sankcja za niezapłacenie – 200 zł pobrane od organizatora]

=================
Warszawa. Silva Turniej B Michała Dobrowolskiego

Start: 10.00 na dwóch kortach. Termin na zgłoszenia: piątek 12.00
Wpisowe 80 pln. + 10 zł na PFS [sankcja za niezapłacenie – 200 zł pobrane od organizatora]
zgłoszenia: michal.squash@onet.eu

=================

Warszawa. Squash City. Premium B
Start 12.00 na czterech kortach.
Informacja o turnieju poniżej.

=================

Białystok. Magic Gym. 4squash.pl OPEN B
Start 9.00 na dwóch kortach. Termin na zgłoszenia: środa 24:00
Wpisowe 90 pln. + 10 zł na PFS [sankcja za niezapłacenie – 200 zł pobrane od organizatora]
zgłoszenia: turnieje@4squash.pl

=================

Kraków. Atlantic. PRINCE SQUASH OPEN B
Start 10.00 na czterech kortach. Termin na zgłoszenia środa
Wpisowe 80/60/40 pln. + 10 zł na PFS [sankcja za niezapłacenie – 200 zł pobrane od organizatora]
Zgłoszenia: squash@starekino.pl

=================

Kołobrzeg/Budzistowo. PAJAMAD. Bałtyk Cup B
Start po 12.00 na trzech kortach. Termin na zgłoszenia czwartek 21.00
Wpisowe 80/40 pln. + 10 zł na PFS [sankcja za niezapłacenie – 200 zł pobrane od organizatora]
Zgłoszenia: jagoda@pajamad.pl

=================

Zgierz. Stacja Nowa Gdynia. Atlantis Squash Cup B
Start po 9.00 na trzech kortach. Termin na zgłoszenia czwartek 17.00
Wpisowe 75 pln. + 10 zł na PFS [sankcja za niezapłacenie – 200 zł pobrane od organizatora]
Zgłoszenia: na stronie www.nowa-gdynia.pl

=================

Niedziela (22.11).

=================

Warszawa. Sinus. Titan Squash Open C
Start 11.00 na czterech kortach. Termin na zgłoszenia: piątek 22.00
Wpisowe 70/60 pln. + 10 zł na PFS [sankcja za niezapłacenie – 200 zł pobrane od organizatora]
Zgłoszenia: biuro@badsport.pl

=================

Poznań. MySquash. MySquash AZS CUP
Start w niedzielę o 9.30 na sześciu kortach; turniej tylko dla członków AZS
Zgłoszenia: b.rudnicki@mysquash.pl

=================

Warszawa  CH Blue City. SQUASH CITY
sobota 21 listopada 2009
Turniej Premium B 1/#1

Zapraszam na Kolejny Efektywny Turniej Squasha, który odbędzie się w sobotę 21 listopada w warszawskim Squash City.

Idea jest prosta – na czterech kortach zagra 16 zawodników. Turniej szesnastki  powinien zająć maksimum 4 godziny o ile na jeden mecz przeznaczyć 30 minut. Ponieważ turniej B od ćwierćfinałów powinien być rozgrywany jako Best of 5 – stąd godzinna rezerwa na spokojne dokończenie wszystkich meczy. Reasumując – impreza ma odbyć się szybko i sprawnie. Start OPEN o 12. Zakończenie o 17.

Turniej sobotni jest ostatni w pierwszej serii. Dlatego na zakończenie (około godziny 17) zapraszam wszystkich, którzy brali udział w poprzednich edycjach. Wśród obecnych zostanie wylosowana atrakcyjna nagroda rzeczowa – ostatnio obecna na turnieju. W ostatnim turnieju z obuwiem sportowym Asics wyjdzie zwycięzca turnieju oraz ktoś z obecnych – uprawnionych do losowania.

Zgłoszenia.

Chętni mogą zgłaszać się drogą mailową (na adres: turnieje@squashmasters.pl) lub SMS-ową (na numer 511 981 288).

W zgłoszeniu proszę o podanie nazwiska i aktualnego rankingu zawodnika – ta liczba jest kluczowa – bo nie przewidujemy eliminacji. W turnieju zagra 16 najwyżej sklasyfikowanych spośród zgłoszonych zawodników.

Harmonogram turnieju

środa 18.11 godzina 16:00 – deadline na zgłoszenia

czwartek 19.11

 • godzina 20:00 – weryfikacja uczestników (termin na opłacenie udziału lub dostarczenie dowodu wpłaty na konto organizatora oraz dla PFS, zawodnik może sam dokonać wpłaty na konto PFS, ponieważ jest to opłata na cele statutowe)

piątek 20.11

 • godzina 12:30 – losowanie pierwszej ósemki turnieju Głównego

sobota 21.11

 • godzina 10:45 – losowanie forrundy turnieju
 • godzina 11:00 – start forrundy turnieju OPEN na 4 kortach
 • godzina 12:00 – start turnieju OPEN na 4 kortach
 • godzina 12:00 – start turnieju pocieszenia (17/24) na dwóch kortach
 • godzina 17:30 – planowane zakończenie OPEN

Zweryfikowana Lista startowa akt. 2009 11 20 godzina 12:55

Turniej OPEN

{1/4}
[029][100] Kuba Jaworski
[034][W] Adam Kowalik
[040][100] Michał Grzybowski
[044][W] Marek Jankowski
{5/8}
[054][W] Michał Wróbel
[063][W] Kacper Wiśniewski
[066][W] Tomasz Banasiak
[078][W] Dominika Witkowska
{9/16} FORRUNDA start godzina 11:00

[059][] Marcin Ratigowski
[086][W] Grzegorz Multan
[091][W] Waldek Kobus
[096][W] Robert Grygiel
[100][100] Wojtek Skublewski
[119][90+10] Maciek Wieczorek
[127][W] Kuba Wroniecki
[xxx][W] Charles Wardroper [dzika karta]
[133][W] Arek Podziewski
[150][W] Wojtek Derda
[197][] Wojtek Kaliski
[258][100] Darek Dziewanowski
[269][W] Robert Gogłuska
[299][W] Jacek Dramiński
[564][W] Piotr Szwarc

rezygnacja
Jacek Domański
Wojtek Karwowski
Krzysiek Polonczyk
Radek Kuźmiński

LOSOWANIE OPEN
Losowali Zbigniew Mikołajczak, Waldek Kobus
cd. przed forrundą
[1] JAWORSKI
[5/8] WIŚNIEWSKI
[
5/8] WRÓBEL
[3/4]
JANKOWSKI
[3/4] GRZYBOWSKI
[
5/8] WITKOWSKA
[
5/8] BANASIAK
[2] KOWALIK

Uwaga!!!

wszyscy uczestnicy Turnieju Głównego MUSZĄ POJAWIĆ SIĘ i być gotowi do startu o godzinie 12:00

ośmiu zawodników gra, czterech sędziuje a czterech przygląda się czy wszystko jest ok.

A za chwilę kolejne mecze, Wszystkie mecze powinny się zakończyć do godziny 16, 00, ewentualnie do 16:30.

Opłata startowa:

90 PLN (OPEN) + 10 zł na PFS [sankcja za niezapłacenie – 200 zł pobrane od organizatora]

Wpłata na konto nr:

inteligo 50 1020 5558 1111 1409 3980 0073

m2000 Waldemar Kobus, Włodarzewska 57e, 02-384 Warszawa

Wpłata na konto jest jednoznaczną weryfikacją turniejową.

(c) wk

 1. waldek wystarczy, że robisz turniej dla >20 zawodników i juz Ci się nie opłaca płacić na PFS :), tzn zapłacisz tylko karę czyli tyle ile za 20 zawodników

  Comment by mg — 2009/11/19 @ 23:26

 2. Hm to jest tylko kara co nie znaczy ze frycowe bedzie odwleczone. Swoja droga czemu squash ma tak pod gorke gdy np na zawodach w golfa na nagrody sa kije za kilka tyskow a wpisowe takie samo?

  Comment by kacper — 2009/11/21 @ 00:47

 3. Waldek lej na PFS, organizuj dalej turnieje, zrób własny ranking.

  Comment by kw — 2009/11/21 @ 21:02

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).