2015 06 25/27 Wyniki Turniejowe
Kraków. Squash4You. DMP 2015

Finał Polskiej Ligii Squasha 2015 zakończony

„Finał Polskiej Ligii Squasha rozgrywany jest w Krakowie nieprzerwanie od 2010 roku ,  w tym od 4 lat (od 2012r) jako Squash&Art festiwal ze szklanym kortem przed Galerią Krakowską.

To pionierski pomysł ze szklanym kortem na zewnątrz w centrum miasta, z areną w skład której wchodzą trybuny , infrastruktura gastronomiczno-barowa a imprezie towarzyszy muzyka w przerwach, konferansjer , mnóstwo sportowych emocji sportowych i nie tylko (imprezy towarzyszące, takie jak wieczór muzyczny, after-party, etc).
Pomysł który sprawdził się w opinii osób ze środowiska squashowego (uznającego tę imprezę za najlepszą imprezę squashową w Polsce) i nie tylko – przyciąga mnóstwo osób , które ze squashem nie mają na co dzień do czynienia. Dla nich darmowe lekcje squasha , wystawy fotografii, pokazy taneczne czy pokaz magii, który miał miejsce w tym roku przed finałem męskim.

Tegoroczna edycja pokazała, że kilka rzeczy się nie zmieniło:

– odwiedzają nas gwiazdy squashowe ze ścisłej czołówki świata (w tym m.in. Gregory Gaultier, Simon Rosner, czyli zawodnicy nr 2 i 6 światowego rankingu) a wspaniała publiczność tworzy niepowtarzalną atmosferę na trybunach

– Drużynowym Mistrzem Polski kobiet ponownie Malaka Squash Team z Bielska Białej

– w rywalizacji juniorów znowu najlepszy team Lifestyles.Expert Squash4You z Krakowa

– w najciekawszej kategorii mężczyzn, ponownie wygrał zespół Simple Kahuna z Warszawy

– organizator ma niezwykłe szczęście do pogody – mimo kiepskich prognoz, było cieplej niż miało być, a deszcz zaczął padać … jak zwykle w niedzielę, czyli już po zakończeniu zawodów.

Ale to wcale nie znaczy że było nudno i monotonnie. Absolutnie nie. Organizacja imprezy co roku przysparza nam nowych wyzwań.

A tegoroczny finał męski był znacznie ciekawszy i bardziej emocjonujący niż ten rok temu.

Ponadto pojawiło się kilka nowych akcentów:

– imprezę po raz pierwszy zapowiadały spoty telewizyjne (TVP Kraków) a portal sport.pl relacjonował ją na żywo
– imprezę odwiedził reprezentant Ministerstwa Sportu i ocenił jako bardzo ciekawą i dobrze zorganizowaną

A wracając do aspektu sportowego – zwycięskie drużyny męska i damska mają prawo do reprezentowania Polski w Klubowych Mistrzostwach Europy, które wyjątkowo w tym roku odbędą się również w Krakowie, we wrześniu (16-19) , w klubie Squash4You oraz na korcie szklanym, który tym razem będzie ustawiony w środku Galerii Krakowskiej (poziom -1 przy wejściu głównym).

Zobaczymy też w rywalizacji wicemistrzów mężczyzn i kobiet – drużynę Lifestyles.Expert Squash4You Kraków, które mają prawo gry jako drużyny gospodarza imprezy.
Będzie to jesienna edycja Squash&Art., na którą już dzisiaj zapraszam!”

Maciek Maciantowicz, dyrektor festiwalu Squash&Art.

(c) Foto Paweł Dziurzyński

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).