2009 11 27-28-29 Warszawa, Kraków, Poznań ……. i Andrzejki

Nadszedł czas na podsumowanie weekendu 27/28/29 listopada.

W piątkowy wieczór Turniej B w Piasecznie wygrał oczywiście Michał Dobrowolski przed Dominiką Witkowską i Bartkiem Świerczyńskim. Minimalistyczne rozgrywki pań (6 zawodniczek) wygrała też Dominika).  Dość ciekawa sytuacja wydarzyła się w trakcie losowania. Przebieg turnieju został (dlaczego?) “zmanipulowany” poprzez wylosowanie jako rozstawionego na miejscu 5/8 Łukasza Pogorzelskiego (ranking 201) zamiast Dominiki Witkowskiej, która była losowana z miejsca 9/16 pomimo tego że ma ranking 71!!!  W efekcie Adam Kowalik w pierwszej rundzie dostał zawodniczkę – na którą (w wypadku prawidłowego losowania) miał szansę wpaść dopiero w drugiej rundzie turnieju. Ilustracja losowania poniżej na diagramie.
W  sobotnim turnieju w Tychach najlepszy był Wacek Staszkiewicz przed Szymonem Wolkiem i Tomkiem Bolechałą (4m. Grzesiek Gigoń, a wystartowało 19 uczestników). W krakowskim Racquet rozegrano Turniej Andrzejkowy w ramach lokalnej Ligi Squasha, który wygrał Przemek Atras przed Wawrzyńcem Radwanem i Kubą Żurkiem; a w Zielonej Górze turniej organizowany przez Kubę Zjawina wygrał Sebastian Świderski przed Konradem Kubiczem. Kilka słów od Kuby, który nadzorował to przedsięwzięcie jest na końcu zamiast wyników turnieju.

Odbywająca się równolegle VII edycja MP SquashMasters w poznańskim MySquashu zgromadziła zawodniczki i zawodników z całej Polski, byli uczestnicy z m.innymi z Białegostoku, Trójmiasta, Warszawy, Olsztyna, Gorzowa, Wrocławia, Śląska, Łodzi, Krakowa i oczywiście Poznania i okolic. Wyniki tych pięciu turniejów są na stronie turniejowej. Wyliczę tylko złotych medalistów: Lucyna Kręcichwost, Marcin Kozik, Jacek Szubert, Zbyszek Karpiński i Jurek Szyszak.
Także w Poznaniu ale już w niedzielę i tym razem w SquashParku odbył się turniej Sunday Challenge, który zgromadził poznańskich zawodników i gości z kilku miast w tym także z Warszawy. Turniej OPEN wygrał Andrzej Pyda przed Piotrkiem Wałkiem i Sebastianem Bernatem (4m. Karol Andrzejczak). Turniej damski oczywiście wygrała Dominika Witkowska przed Pauliną Krzywicką i Ewą Buczkowską. Juniorskie zmagania podzielone były na dwie części U13 (wygrał Wojtek Kubiak) i U19 (wygrał Janek Gajl).
A poniżej obrazki przedstawiające przebieg rywalizacji poszczególnych turniejów.

Piaseczno/TUAN (piątek)

Kraków/RACQUET (sobota)

TYCHY/U Przewoźnika (sobota)

Zielona Góra (sobota)
EUREKA ELTORE SQUASHA CUP JUŻ ZA NAMI !
W sobote 28 listopada w klubie FUN FIT stawili się zawodnicy i zawodniczki na kolejnym już turnieju squasha. Dzieki agencji reklamowej EUREKA i myjni-serwisowi opon ELTORE mogliśmy grać i powitać w światku squashowych turniejów debiutantów, którzy tak jak i starzy wyjadacze dzielnie walczyli.
Pierwsze miejsce zajął SYLWESTER ŚWIDERSKI grając w finale z KONRADEM KUBICZEM. Trzecie miejsce na podium dla ADAMA GOIŃSKIEGO ( debiutant) grającego z Filipem Kwiatkowskim (debiutant z pięknym krwiakiem na plecach po tym meczu- od czego jest let ? ). Czwarte miejsce zdobył niespodziewanie Maciej Gromiec ( debiutant) wygrywając z Januszem Kordkiem (debiutant). Ciężko trenująca Ola Kwiatkowska( grająca w turnieju męskim !) wygrała z Tomaszem Nowakowskim i zajęła miejsce 7. W eliminacjach zagrała równiez debiutująca Iwona Kordek, która przygotowuje już formę na następny turniej.
Po turnieju wszyscy bawilismy sie w klubie Słodko-Gorzka oglądając wspólnie mecze squashowe i nawadniając się po turniejowych zmaganiach. Do zobaczenia na kolejnej takiej imprezie sportowo-towarzyskiej.

Podziękowania dla sponsorów i organizatorów: ELTORE ( KONRAD KUBICZ) i EUREKA (PIOTR ROBERT), klubu FUN FIT SQUASH ASB oraz AKADEMIA-SQUASHA.PL
ps: GRZEGORZ TIGER SOWA ZAJĄŁ 13 miejsce w Turnieju Masters w Poznaniu. GRATULUJEMY!

1. SYLWESTER ŚWIDERSKI (Akademia Squasha)
2. KONRAD KUBICZ (Akademia Squasha)
3. ADAM GOIŃSKI
4. Filipem Kwiatkowski (Akademia Squasha)

=========================================
Zbliżający się weekend (27/28/29.11) to kilka ważnych wydarzeń.

Na rozgrzewkę w piątek 27.11 zainteresowani będą mogli zagrać w Nocnym Turnieju B, który odbędzie się w klubie Tuan między Warszawą a Piasecznem. W tym samym mniej więcej czasie poznański SquashPark organizuje szkolenie sędziowskie. Koszt niewielki (150 złotych) a można pozyskać sporą wiedzę lub wyjaśnić wątpliwości jakie nurtują niektórych z nas zazwyczaj podczas turniejów. Cd. kursu sędziowskiego – część praktyczna – odbędzie się w sobotę (28.11) podczas imprezy która co roku budzi namiętności w sercach zawodników liczących co najmniej 35 wiosen. W poznańskim klubie MySquash rozegrany zostanie Championat najbardziej doświadczonych w squashu i w życiu czyli VII Mistrzostwa Polski LENOVO Squash Masters. Na 6 kortach po raz siódmy wystartują zawodniczki i zawodnicy walczący o tytuły najlepszych w kraju w 5 kategoriach weteranów. W tym samym mniej więcej czasie w Tychach u Przewoźnika odbędzie się turniej B. W niedzielę chętni będą mogli zagrać w Poznaniu w SquashParku w ramach Turnieju B+ pod nazwą Sunday Challenge. Niedzielne turnieje to już prawie tradycja w Poznaniu. Poprzednie dwa turnieje w MySquash także rozgrywano w niedziele.

A teraz rekomendacje – zapraszam na weekend w Poznaniu:
Piątek  – Poznań/SquashPark – kurs sędziowski u Piotrka Samborskiego.
Sobota – Poznań/MySquash – część teoretyczna kursu sędziowskiego w trakcie VII MP LENOVO SquashMasters 2009, po turnieju balanga Andrzejkowa.
Niedziela – Poznań/SquashPark – Sunday Challenge B+

pozdr/wk

PS: A tak przy okazji czy ktoś się zastanawiał nad rozgrywkami drużynowymi w ramach Polskiej (Drużynowej) Ligi Squasha?  To reaktywacja rozgrywek, które już miały swoją premierę w 2002 roku. Wtedy Mistrzem Drużynowym została ekipa firmowana przez Olivera z siedzibą w Magnum (kto to jeszcze pamięta?).  Teraz zasady są bardziej rygorystyczne niż kiedyś. Liczba zawodników drużynie ograniczona jest do 6 (gra 4). Nie do końca wiadomo jaki będzie terminarz, bo wszystko zależy od liczby zgłoszonych drużyn. Zarząd PFS bierze pod uwagę stworzenie także ligi żeńskiej, ale na to jest chyba o rok za wcześnie – jeśli spojrzeć na frekwencję dziewczyn na turniejach. Z drugiej strony, gdyby dziewczynom zaliczały się wyniki z ligowych rozgrywek do ogólnopolskiego rankingu, byłby to skuteczny bodziec do wyjazdów na ligowe spotkania. Uwaga na temat włączenia ligowych punktów do klasyfikacji ogólnopolskiej dotyczy także OPEN, czyli rywalizacji męskiej.
Zachęcam, ostatni moment na zgłoszenia – więcej na stronie PFS – tam też niezwykle zasady i interesujący dokument pt. Regulamin Opłat PLS. Polską Ligą Squasha opiekuje się Marcin Kozik.

1. WALDEK , WALDEK KAŻDEMU SIĘ ZDARZAJĄ BŁĘDY NAWET TOBIE! MAM MIEJSCE 201 A NIE 215!!!!!!!!!!!!!