2007-06-20 Podsumowanie Forest Squash Ligi

2007-06-20 22:07:06

Turniej podsumowujący rozgrywki FOREST SQUASH LIGI sezonu 2006/2007

Turniej odbył się w klubie Forest w środę 20 czerwca.
Rozgrywki wystartowały o 17:30. I choć była to dość wczesna pora frekwencja dopisała, mało tego, była nawet nadwyżka startujących co wynikało z przemożnej chęci rywalizacji. Niestety, w finałowym podsumowaniu mogła wystartować tylko szesnastka zawodników. ;-((
Pierwsza runda nie przyniosła specjalnych niespodzianek, wszystkie mecze kończyły się wynikami 2:0 choć niektóre z setów rozgrywane były na przewagi. Podział na finał A i B wyrównał poziom grających i od tego momentu zaczęło się robić gorąco. Dodatkowo atmosferę podgrzało pojawienie się atrakcyjnego cateringu, który kusił zawodników – trzeba było wybierać – albo kalorie i procenty albo pełne sportowej pasji mecze.

Najgorętsza atmosfera panowała podczas górnych półfinałów: zarówno Jarek Glina z Krzyśkiem Pieńkowski jak i Zbyszek Karpiński z Waldkiem Kobusem grali pięciosetowe tasiemce. w porównaniu z poprzednimi meczami finał był krótki i pozostawił niedosyt – Zbyszek wygrał z Jarkiem w trzech setach (6,6,7). Za to mecz o trzecie miejsce to znów pięciosetowy horror wygrany przez Krzyśka (-10,6,-9,7,6). Marcin Liberski zajął miejsce piąte przed Arturem Łukasiewiczem a Jacek Czerwieniec zdobył miejsce siódme przed Jankiem Boboli.
Pierwsze miejsce finału B zajął Maciek Gutkowski (to był trzeci mecz ze stanem 2/1) przed Kacprem Wiśniewskim. Jako trzeci turniej zakończył Hubert Markowski przed Pawłem Jarnotem. Tomek Grzegorzewski wygrał ostatni mecz z Kubą Wronieckim a Piotrek Gątarek z Krzyśkiem Matowskim.
Na zakończenie w ramach sympatycznej uroczystości przy lampce szampana rozdaliśmy sportowe trofea. Poza uczestnikami finałowego turnieju uhonorowano też najlepszą dziesiątkę ligi. Pierwsza czwórka otrzymała puchary a kolejnych sześciu zawodników pamiątkowe statuetki squashysty.
Uroczystośc zakończyły przemowy Jarka Gliny – zwycięzcy całości, Zbyszka Karpińskiego – zwycięzcy turnieju finałowego oraz Mariusza Mazura – Prezesa Stowarzyszenia BKKK zarazem szefa klubu Forest. Padły optymistyczne zapowiedzi poprawy sytuacji na kortach i nie tylko. Padła też ciekawa propozycja by zaprosić reprezentacje innych lig squashowych w kraju do wspólnej rywalizacji w systemie drużynowym, przy czym nie chodzi tu o reaktywowanie funkcjonujących kiedyś rozgrywek a’la Mistrzostwa drużynowe kraju ale o towarzysko-sportowe meetingi dzięki którym poza sportową rywalizacją nastąpi też towarzyska integracja środowiska.

Diagramy turniejowe


Kolejność końcowa turnieju.
1. Zbyszek Karpiński
2. Jarek Glina
3. Krzysiek Pieńkowski
4. Waldek Kobus
5. Marcin Liberski
6. Artur Łukasiewicz
7. Jacek Czerwieniec
8. Janek Boboli
9. Maciek Gutkowski
10. Kacper Wiśniewski
11. Hubert Markowski
12. Paweł Jarnot
13. Tomek Grzegorzewski
14. Kuba Wroniecki
15. Piotr Gątarek
16. Krzysztof Matowski

Czołowa dziesiątka ligi po turnieju finałowym.
1. Jarek Glina
2. Zbyszek Karpiński
3. Arek Saliński
4. Waldek Kobus
5. Maciek Gutkowski
6. Bartek Gutkowski
7. Jacek Czerwieniec
8. Marcin Liberski
9. Krzysiek Pieńkowski
10. Janek Boboli

Nagrody:
Najlepsza dziesiątka ligi (wariant delta) zostanie uhonorowana trofeami sportowymi, w tym pierwsza czwórka pucharami.

(c) waldek kobus & jarek glinaAktualna klasyfikacja (przed finałem)
http://www.squashmasters.pl/cms/cms/index.php?action=read&news_id=155

Wyniki poprzedniego sezonu:
http://www.squashmasters.pl/cms/cms/index.php?action=read&news_id=26

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).