2010 01 16/17. Wyniki imprez turniejowych
MySquash LENOVO A+ (P-ń) i 4squash OPEN (B-stok)

Poznań. Grunwald.16-17.01.2010
MySquash LENOVO Open A+

Pierwszy w 2010 roku Turniej A+ rozegrany. Raczej bez niespodzianek, chociaż w eliminacjach OPEN padło kilka ciekawych wyników. W turnieju OPEN zagrało w sumie 49 uczestników. Wyjątkowo nielicznie obsadzone były turnieje damski i juniorski, co organizatorzy tłumaczą feriami zimowymi.
Turniej OPEN to sobota, a niedziela to turnieje Damski i Juniorski.

W turnieju Juniorskim najlepsza była Paulina Krzywicka (zajęła też drugie miejsce w turnieju Damskim. Drugie miejsce w turnieju juniorskim zajął Michał Szczepankiewicz przed Maćkiem Tobisem. Czwarty był Filip Woziwodzki a piąty Piotr Tomczyk. Na frekwencję w turnieju wpłynęły rozpoczynające się w Wielkopolsce ferie zimowe.

W Turnieju Damskim wystartowało sześć dziewcząt. Zawody wygrała Katarzyna Teinert, drugie miejsce zajęła wspomniana Paulina. Trzecie miejsce wywalczyła Zuza Sobierajewicz pokonując Ewę Buczkowską. Piąte miejsce to Katarzyna Szymankiewicz przed Katarzyną Woziwodzką.

Wersję OPEN wygrał Marcin Karwowski (finał 3/1) przed Marcinem Kozikiem i Maćkiem Maciantowiczem (mecz o trzecie miejsce 3/2 z Kamilem Dominiakiem. Jak przewidywało wielu analityków (anonimowych i nie) Marcin Nie miał wielkich problemów z wygraną tracąc w Turnieju tylko trzy sety (jeden w finale i dwa w półfinale z Kamilem). Zwycięzcy turnieju OPEN otrzymali okazałe puchary oraz przepisowe 1000 złotych (w układzie 500/300/200). Dodajmy, że na najlepsze dziewczyny w Turnieju Damskim (osiem uczestniczek) czekała taka sama kwota.

Kolejne finałowe miejsca zajęli:
Dziewiąte (B) Maciek Lubiak, siedemnaste (C) Piotrek Pakuła i dwudzieste piąte (D) – Krzysiek Samonek. Spośród zawodników, którzy odpadli w eliminacjach najlepsi byli – Norbert Stolicki (miejsce trzydzieste trzecie i premia od REHASPORT CLINICA) , oraz Maciek Jagielski (40).
Wieczorem po turnieju Huczne 25-te Urodziny obchodził Tomek Abramowski. Tomek zajął w turnieju miejsce piąte wygrywając po drodze 2/0 w klasyku budzącym emocje wśród widzów czyli meczu z Maćkiem Sikorskim.

Największym szczęśliwcem turnieju jest oczywiście Marcin Liberski, który wylosował netbooka od LENOVO.
Szczęśliwcem bis jest Tomek Banasiak, któremu przypadło miejsce po Pawle Przyłuskim w Turnieju Głównym pomimo przegranych eliminacji (Paweł nie pojawił się na turnieju choć został rozlosowany).

Mamy też pechowca – czyli Wojtka Karwowskiego, którego układ gwiazd tym razem strącił na przedostatnie miejsce pozwalając rozegrać tylko 3 mecze, a jego aspiracje były o wiele wyższe. Wojtek wygrał w finałowym meczu o 48 miejsce z Cezarym Kusy, który też rozegrał tylko trzy mecze. Drugim pechowcem był Michał Maliński, który miałby miejsce w Turnieju Głównym, gdyby dłużej poczekał………
W całym turnieju padły tylko 4 walkowery (w tym jeden kolejowy). W turnieju OPEN rozegrano 118 meczy 46 z nich trwało więcej niż przepisowe 2 lub 3 sety.

W niedzielę (17.01) w Białymstoku odbył się kolejny turniej z cyklu 4squash.pl OPEN którą prowadził ambitny podlaski animator squasha – Łukasz Brejnak. Znane są już wyniki. Wygrał – kontuzjowany Artur Gałka (Sopot) przed Krzyśkiem Stalewskim (Olsztyn) i Piotrem Bareńskim (Warszawa). Najlepszy białostoczczanin zajął dopiero siódme miejsce – Piotrek Zimnoch przed Łukaszem Brejnakiem (8).  Pełne wyniki  poniżej.

A już teraz zapraszam na Turnieje zaplanowane na następny tydzień (23.01) w Poznaniu (MySquash), Krakowie (Atlantic), Szczecinie (Squash Club), Wrocławiu (AWF) i Tychach (U Przewoźnika) a w szczególności na III Turniej Noworoczny, który odbędzie się w Warszawskim Squash City.

Wracając do LENOVO A+

Oto pełne wyniki Turnieju MYSQUASH OPEN

Drabinka Turnieju Damskiego

Drabinka Turnieju Juniorskiego

Drabinka Turnieju OPEN

I reminiscencje fotograficzne. Ponieważ miałem przyjemność grania w turnieju a nie organizowania (tym zajmował się Błażej Rudnicki), stąd więcej czasu, który poświęciłem na uwiecznienie  uczestników. Co wyszło to poniżej a także na moim profilu na Facebooku.