2010 01 30 WYNIKI IMPREZ TURNIEJOWYCH
KAHUNA SQUASH CUP + 2xPoznań + Gliwice

Wielka premiera ASB w warszawskiej Kahunie!!!

W sobotę (30 stycznia) w Warszawie odbyło się pięć turniejów Kahuna Cup. Zapowiadałem dwa turnieje, ale zawody B+ rozmnożyły się do czterech. Na kortach ASB (czterech zupełnie nowych) zagrali zawodnicy z ekstraklasy (Super A – i tu najlepszy był Marcin Karwowski – Mistrz Polski Juniorów, drugie miejsce trafiło do aktualnego Mistrza Polski – Wojtka Nowisza (Karwowskiego :-)) a trzecie do aktualnego Vicemistrza seniorskiego IMP – Marcina Kozika. Pozostali zawodnicy z pierwszej szesnastki to oczywiście polska elita, ale czy każdy z nich wygrałby mecz Bo5 ze zwycięzcą równoległego turnieju B+?
A w zawodach Pocieszenia czyli OPEN B+ na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Mądry (na stałe mieszkający w Wesel/Niemcy i grający w ligowej drużynie zajmującej czwarte miejsce w III Lidze Squasha Niemiec). Drugie miejsce zajął Marek Jankowski a trzecie (na raty)  Krzysiek Stalewski. Mateusz zagrał z przypadku, zgłosił się po terminie i musiał przebijać się przez eliminacje, finałem zrewanżował się Markowi za porażkę sprzed tygodnia w Squash City w turniej STAR BALM, gdzie musiał zadowolić się piątym miejscem. Być może w turnieju B+ powinien był zagrać Arek Podziewski – najwyżej notowany zawodnik eliminacji (a wolne miejsce w turnieju głownym B+ było), bo na tuniej nie dotarł rozlosowany Kamil Kuźmiński.
Wśród jedenastu dziewczyn bezkonkurencyjnie najlepsza była Paulina Krzywicka, drugie miejsce zajęła Agata Doroszkiewicz a trzecie powracająca na korty Małgorzata Solecka. Juniorzy zagrali w dwóch kategoriach, wśród młodszych triumfował Janek Walczuk przed Jankiem Rodakiem i Maćkiem Kowalskim, wśród starszych wygrał Janek Gajl przed Kubą Wasilewskim (przywiezionym z Zabrza przez Marcina Kozika) i Pauliną Krzywicką.

Poniżej, pod wynikami szczegółowymi można popatrzeć na protokół ostatniego meczu, który trwał godzinę i 2 minuty ale wzbudził sporo emocji wśród wielu kibiców zgromadzonych na widowni. Nie ma co ukrywać, że ten mecz pokazał wszystkim – do czego dążymy. W szczególności ostatni set to pokaz determinacji obydwu zawodników. Zmęczonego Wojtka, który odrobił straty z poprzednich setów a jednocześnie zdeterminowanego Marcina, który szedł po swoje. Zazwyczaj oglądaliśmy do tej pory takie przyśpieszenia podczas meczy rozgrywanych przez czeskich lub bardziej zachodnich zawodników, przy czym nie musieli się oni aż tak wysilać podczas gry z polskimi przeciwnikami. Trochę mi to przypominało gonitwy za piłką Mike’a Harrisa w finałowym meczu z Hadrianem Stiffem. Poziom finału Kahuna Super A był ewidentnie o 2 poprzeczki wyżej od tego co zazwyczaj jest rozgrywane na krajowych kortach i nie bardzo widać innych kandydató do tytułu IMP 2010. Ale osoby widujące zawody za czeską granicą stwierdziły, że u naszych sąsiadów juniorzy biegają jakby dwa razy szybciej i grają dwa razy dokładniej – co niestety przypomina fakt, jak bardzo jesteśmy Czarnym Lądem w squashowej dyscyplinie. Tym, którzy chcą jeszcze bardziej się zdołować polecam imprezę, która za trzy tygodnie odbędzie się w Krakowie. Tam zawodniczki WISPA pokażą jak trzymać rakietę i jak nią prawidłowo machać. Czy w turnieju głównym zagra ktoś z polskim paszportem?  Wątpię. Ale szanse istnieją.

W Gliwicach turniej Silesia Squash Cup wygrał (po raz pierwszy w karierze PFS!!!) Piotr Pach – ViceMistrz Gliwic z 2008 roku. Drugie miejsce zajął Grzesiek Gigoń przed Michałem Kasperkiem.  Warto popatrzeć na drabinki, bo to co się działo na kortach nazwałbym squashowym fedrunkiem. Wszystkie mecze były rozgrywane do 3 wygranych setów, ale mniejsza część z nich skończyła się wynikiem 3/0, poziom był na tyle wyrównany, że o zwycięstwie decydował raczej czwarty lub piąty set.

W Poznaniu rozegrano dwa turnieje. W Squashparku tym razem (po ankiecie) zastosowany został system kombinowany – Turniej główny oraz rozgrywki o 5, 9, i 17 miejsce rozgrywane były odo 3 wygranych setów a pozostałe do dwóch wygranych.

 • turniej PFS B+w Squash Parku – tam turniej OPEN wygrał Marcin Herzog Tomkiem Gałeckim i Tomkiem Banasiakiem (!!!); w turnieju Damskim zwyciężyła Zuza Sobierajewicz przed Kasią Teinert i Ewą Buczkowską; wśród juniorów najlepszy był Aleksander Szymkowiak przed Maksem Kierszką i Piotrem Hemmerlingiem
  oraz
 • Amatorski w MySquash – nr 1 to Bartek Napierała przed Karolem Kowalem i Pawłem Adamczakiem,
  w rozgrywanym w niedzielę turnieju juniorów wygrał Piotr Hemmerling przed Maksem Kierszką i Michałem Szczepankiewiczem.

A ja polecam zastanowienie się nad tym, jaki kierunek obrać w pierwszy lutowy weekend. Specjalistą w tej dziedzinie jest Wojtek Karwowski – znany łowca “tanich” punktów PFS. Pytanie, co on by wybrał?

 • W środę (3 lutego) w warszawskim Squash City odbędzie się Otwarty Turniej Ligowy. Start o godzinie 19.00 a rozgrywki będą się działy na ośmiu kortach z finałem na szklanym korcie ASB – czego jeszcze w Polsce nie było!!! Info o tym wydarzeniu na stronie ligowej.
 • W sobotę (6 lutego) zapraszają:
  – Łukasz Brejnak do Białegostoku na kolejny turniej B 4squash.pl
  – Klub PAJAMAD do Koszalina/Budzistowa na Walentynkowy turniej B Squasha 
  znowu Squash City na kolejny turniej Premium B w warszawskim Blue City.

Wyniki turniejów z 30/31 stycznia

WARSZAWA. KAHUNA

KAHUNA SUPER A


OPEN KAHUNA CUP B

DAMSKI KAHUNA CUP B

JUNIORSKI U19 KAHUNA CUP B

JUNIORSKI U13 KAHUNA CUP B

Gliwice. Squash BALL. Turniej Silesia Squash Cup

Poznań. Squash Park. Turniej B+

SQUASH PARK OPEN

SQUASH PARK JUNIORSKI

SQUASH PARK DAMSKI

Poznań. MySquash. Turniej Amatorski

MYSQUASH OPEN – SOBOTA

MYSQUASH JUNIORSKI – NIEDZIELA

================

================

cdn.

pozdr/wk

 1. Hmmmmm, znów to samo. To jest zastnawiające dlaczego ciągle dostaję punkty za Super A lub jestem tytułowany mistrzem Polski (tak jak powyżej w relacji Waldka). Czy to na pewno tylko zbieżność imienia z jednym a nazwiska z drugim ;-))) A może jednak zachwycający styl moich … lajnów w bezruchu, powoduje te pomyłki ;-))) Tylko niestety ciągle o wygranej w meczu decydują jakieś prymitywne punkty, a nie noty za styl :-(((((

  Comment by absolutnie anonimowy anonim — 2010/02/01 @ 11:53

 2. Waldek, mala korekta – chyba jednak to nie Arek Podziewski byl najwyzej sklasyfikowanym zawodnikiem eliminacji w Kahunie B+. Tak czy inaczej, dzieki za ciekawa (tradycyjnie) relacje z turnieju!

  Comment by PiotrG — 2010/02/01 @ 13:42

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).