1% procent dla Marysi Soleckiej

POMÓŻ MARYSI – ODDAJ SWÓJ 1%

Marysia urodziła się 23 sierpnia 2008 roku. W wyniku powikłań okołoporodowych (zespół przetoczenia matczyno-płodowego) straciła bardzo dużo krwi co spowodowało bardzo poważne niedotlenienie. Dzięki niezwykłej woli życia oraz fachowej opiece na oddziale intensywnej terapii noworodka Marysia została uratowana. Niedotlenienie spowodowało jednak zmiany w mózgu (wielotorbielowata martwica mózgu), które rozwinęły się do czterokończynowej postaci Mózgowego Porażenia Dziecięcego.

Mózgowe Porażenie Dziecięce jest chorobą powodującą zaburzenia ruchowe, zaburzenia w rozwoju umysłowym, mowy, widzenia, zachowania oraz epilepsję. To których z nich uda się uniknąć Marysi zależy w bardzo dużej mierze od wcześnie rozpoczętej i ciągłej rehabilitacji oraz leczenia.

Marysia jest poddawana rehabilitacji od pierwszych tygodni życia. Dzięki zabiegom wielu specjalistów (neurologów, fizjoterapeutów, nerologopedów, psychologów, okulistów, oligofrenopedagogów, ortopedów) oraz ciężkiej pracy swoich bliskich Marysia robi kolejne kroczki w swoim rozwoju.
Rehabilitacja jest kosztowna a jej koszty rosną wraz z rozwojem dziecka – przekracza to możliwości finansowe każdej rodziny. Pomoc w postaci darowizn, w tym przekazania 1 % podatku jest jedyną szansą na zgromadzenie wystarczających funduszy.

Marysia jest cudowną małą dziewczynką, która dostarcza bardzo wiele radości swoim bliskim. Dzielnie walczy i osiąga bardzo wiele sukcesów. Wiemy jednak, że największym dla niej wyzwaniem będzie dalszy rozwój a kiedyś start w dorosłe życie.
Marzeniem rodziców Marysi jest zapewnić jej jak największy komfort życia i jak największą samodzielność. To jednak nie będzie możliwe bez Waszej pomocy.


Dlatego w imieniu Marysi i swoim bardzo prosimy Was o wsparcie.

JAK PRZEKAZAĆ 1% MARYSI?

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami możesz przekazać 1 % swojego podatku na wybraną organizację pożytku publicznego, możesz również wskazać konkretnego podopiecznego takiej organizacji.
Wniosek o przekazanie 1% podatku znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37 czy PIT-38. Poza osobami fizycznymi możliwość przekazania 1% mają w tym roku również podatnicy podatku liniowego, ryczałtowcy oraz podatnicy inwestujący na giełdzie.

Aby przekazać 1% swojego podatku na pomoc Marysi należy wypełnić w formularzu PIT pozycje, zgodnie z
instrukcją:

(jest to fragment formularza PIT-37, w innych formularzach PIT pozycje będą wyglądały dokładnie tak samo ale mogą być oznaczone innymi literami)

Jeżeli masz możliwość, możesz również pomóc Marysi dokonując darowizny ze środków własnych.

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Fundacja Dzieciom “Zdążyć z Pomocą” , ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 1321 9362
tytułem: darowizna na leczenie i rehabilitację Solecka Maria, nr ewidencyjny: 7333.

Mamy nadzieję, że dzięki wspólnej, również Twojej, pomocy Marysia rozpocznie kiedyś samodzielne dorosłe życie.

Dziękujemy za pomoc!

Małgorzata i Aleksander Soleccy

W razie pytań prosimy o kontakt na adres:
malgorzata.solecka@wp.pl

pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).