II Wrocławski SQUASH OPEN CUP 2005/2006

rav  2005-12-12 14:19:31
W sobotę 10 grudnia na hali Sportwerk we Wrocławiu odbył się drugi z siedmiu turniejów cyklu: „SQUASH OPEN CUP 2005/2006”. Cykl Turniejów organizuje Rafał Rykowski (obok na zdjęciu). Rafał “zawodowo” i z dużymi sukcesami gra w badmintona a squash jest jego nową pasją którą skutecznie zaraża coraz to nowych fanów. Od samego początku faworytem turnieju był zawodnik z Czech Pavel Sladecek (3-cia rakieta w Czechach), który ponownie odwiedził nas we Wrocławiu. Pavel pokazał klasę i naprawdę ładną grę – wygrywając całe zawody i nie oddając rywalom ani jednego seta.

W jednym z półfinałów Jacek Szubert uległ Pavlovi Sladeckowi choć robił co tylko mógł:) , w drugim spotkali się Rav Rykowski i Łukasz Nitka – po bardzo wyrównanej grze wygrał Rav. Jednak w meczu finałowym Ravowi nie udało się obronić honoru Wrocławia 😉
Bardzo zaciętym pojedynkiem okazał się mecz o 3 miejsce, z którego zwycięsko wyszedł Łukasz.
Dobrą grą podczas drugiego Squash Open Cup wykazał się również Damian Choma(najmłodszy uczestnik turnieju). Miejmy nadzieję, że już wkrótce na Dolnym Śląsku pojawi się więcej młodzieży grającej w squasha.
W grupie B po wygraniu każdego z 6 pojedynków pierwsze miejsce zajął Rafał Stokłosa.
Na szczególne uznanie zasługuje postawa jedynej zawodniczki w turnieju – Krystyny Szwajkowskiej z Bolesławca, która dzielnie stawiała opór facetom. Wierzymy ze na kolejnych zawodach Panie stawia się w większym gronie.
Organizatorzy dziękują pobliskiej pizzerii za dowóz pizzy, która dostarczyła nowych sił zawodnikom, oraz firmie Bonart, która zaopatrzyła imprezę w wodę źródlaną.
Główny sponsor turnieju internetowy sklep
www.sklep.hp.com.pl  ufundował bardzo atrakcyjne nagrody dla czołowej trójki grupy A, natomiast firma Advatech nagrodziła zwycięzców grupy B. Oficjalna piłką turnieju była piłka firmy „Victor”  Za co również serdecznie dziękujemy.
Korzystając z okazji zapraszamy na kolejne zawody z cyklu „SQUASH OPEN CUP 2005/2006”, które odbędą się 25 lutego 2006 (szczegóły już wkrótce).Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).