2010 04 03 Wyniki Turniejowe
5 Turniej Wielkanocny Premium w Warszawie & Turniej A DUNLOP SQUASH CUP w Krakowie

WIELKA SOBOTA 3 KWIETNIA 2010

Kraków/Warszawa

Kraków Atlantic.

DUNLOP SQUASH CUP 2010

Wyniki Turnieju Damskiego
Wygrała (oczywiście) Sylwia Borek przed Magdami Knapik i Ryczko. Czwarte miejsce Basia Krzesińska a Paulina Krzywicka dopiero piąta. Kasia Teinert nie dojechała co specjalnie  nie zaburzyło obrazu sportowego zawodów.
Turniej OPEN wygrał oczywiście Marcin Kozik po meczu z Łukaszem Nitką. Marcin rozegrał turniej w stylu “sladeczkowym” czyli wszystkie mecze 3/0 a w małych punktach też blisko – najpierw stracił 5 punktów, potem 5, z Marcinem Wiśniewskim 14 a potem 13 z Abramem i 12 w finale. Trzecie miejsce zajął Abram przed Maćkiem Maciantowiczem (gdyby nie kontuzja, to kto wie jaki byłby wynik). Piąty (narzekający na kontuzje, ale walczący) Grzesiek Leśniański przed Mateuszem Kotrą. A siódmy Grzesiek Gigoń przed Marcinem Wiśniewskim. Marcin wszedł do ósemki, ale gdyby dojechał rozlosowany Artur Gałka – nie byłoby mu tak łatwo.
Kolejne miejsca finałowe zajęli: 9 – Michał Kasperek, 17 – Michał Kotra (to już trochę dzięki “pociągowym” walkowerom, 25 – Krzysiek Polończyk (już bez pomocy PKP).

Drabinki z wynikami szczegółowymi poniżej.
Na krakowski turniej zgłosiło się 34 zawodników OPEN oraz 12 zawodniczek Damskiego. Turniej juniorski został odwołany.
OPEN po losowaniu. Najciekawsze pary pierwszej rundy – moim zdaniem – to BAREŃSKI/KONDZIOŁKA, STOLICKI/W.KARWOWSKI i KASPEREK/SZUBERT.
W drugiej rundzie jestem ciekaw jakie będą rozstrzygnięcia w parach CIEMPKA/GIGOŃ, KOTRA/BANASIAK, SMOLEŃ/LEŚNIAŃSKI i WIŚNIEWSKI/GAŁKA.
Potem to już tylko dylemat, czy w finale z Marcinem Kozikiem będzie grał Łukasz Nitka, czy Maciek Maciantowicz. Ja stawiam na Maćka, ale wszystko może się zdarzyć. To tylko sport.
W turnieju Damskim mniejsza liczba zawodniczek i mniejsza liczba niewiadomych.
W półfinałach są już w zasadzie Magdy Knapik i Ryczko. Zagadką jest Agnieszka Zielińska, która zniknęła z kortów na jakiś czas a teraz może wszystkich zaskoczyć o ile wygra z Sylwią Borek. Emocjonujące będą równoległe mecze RYBCZYŃSKA/BUCZKOWSKA i SZYMANKIEWICZ/KRZESIŃSKA.

Czekamy na mecze i relacje naocznych świadków.

pozdr/wk

========================================================================

Gdybyście jednak chcieli zagrać bliżej (to do warszawskich fanów squasha) to zapraszam na

Warszawa Squash City.

Warszawa. 5 Turniej Wielkanocny [Premium]


Po bardzo ciekawych eliminacjach turniej Pocieszenia (miejsce 17) wygrał Bartek Sala.
W turnieju Głównym laureatami poszczególnych miejsc premiowanych wielkanocnymi jajami zostali (kolejność nieprzypadkowa): Krzysiek Stalewski, Grzesiek Multan, Robert Grygiel, Waldek Kobus, Bartek Knedler, Jacek Ładny. Siódme miejsce zajął młody zdolny zawodnik z bielańskiego Forestu. W każdym meczu jego zagrania budziły emocje publiczności i zawodników. Mam szczególną satysfakcję z jego pokonania co zawdzięczam trochę sobie, trochę sędziom ale najwięcej przeciwnikowi, który lekceważąc moją siwą głowę  pozwolił mi na wygranie meczu, w którym nie miałem prawa zwyciężyć.
Nie popisał się Janek Cyronek, któremu pierwsza porażka odebrała kompletnie chęć do dalszej walki, co z kolei spowodowało skrócenie czasu turnieju (kolejne 3 walkowery) .
Za to w porównaniu z poprzednim turniejem Premium postępy zrobił sponsor najzdolniejszego polskiego juniora. Tomek poprawił wynik wygrywając mecz z Markiem Kozłowskim.
Na zawodach pojawił się (dawno niewidziany) Jacek Ładny. Jacek dostarczył wszystkim swoim sparringpartnerom dużo satysfakcji, bo czy wygrywał, czy przegrywał, to żaden mecz nie kończył się wynikiem 3/0. A Jacek zapowiedział, że teraz będzie grywał częściej. I oby z lepszym skutkiem.
Pojawiło się też kilku debiutantów. Najlepszy z nich – Michał Banaszczyk  zajął drugie miejsce w Turnieju Pocieszenia, ale gdyby nie solidny przeciwnik w forrundzie – Michał namieszałby też w turnieju Głównym.

Jestem zaskoczony frekwencją, która do środy była tak niska, że odwołałem turniej, ale kiedy przedłużyłem termin zgłoszeń i zmieniłem miejsce rozgrywek okazało się, że chętnych przybyło dwa razy więcej niż było ich w pierwszym rzucie. To piąty turniej wielkanocny jaki organizowałem. Dotychczasowe odbywały się w Sinusie i cieszyły się różnym powodzeniem. W poprzednich edycjach lauretami byli:
[26.3.2005] I Wielkanocny (3 KTS) 1. Jurek Szyszak 2. Waldek Kobus 3. Przemek Gnitecki 4. Sławek Jankowski (senior) [16]
[15.4.2006] II Wielkanocny (IX OWTS) 1. Mateusz Morgiewicz 2. Jacek Ładny 3. Jarek Glina 4. Tomek Banasiak [32]
[7.4.2007] III Wielkanocny (XIV OWTS) 1. Wojtek Nowisz 2. Jacek Ładny 3. Bartek Świerczyński 4. Waldek Kobus [21]
[22.3.2008] IV Wielkanocny (X OWTS) 1. Marcin Karwowski 2. Kamil Dominiak 3. Tomek Banasiak 4. Wojtek Kaźmierowski [23]

Dodam jeszcze, że najbardziej zatwardziali fani squasha spotykają się w niedzielę i poniedziałek w Sinusie o godzinie 15.

A pełne wyniki 5 edycji poniżej.Nagrody:

Punkty PFS, sportowa satysfakcja, WIELKANOCNE JAJA hand made by LUKA Pracownia dla pierwszej trójki a także dla zawodników z miejsc 5, 9 i 17 oraz 21.

(c) wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).