2010 04 24 Wyniki Imprez Turniejowych
● Warszawa ● Wrocław ● Białystok ● Olsztyn ● Poznań
Czechy i Słowacja

sobota 24 kwietnia 2010

Przede wszystkim wystartował nowy obiekt turniejowy w centrum Polski. Krzysiek Salwach (właściciel I’mFit) zainaugurował nową Erę Squasha w Łodzi turniejem zamkniętym (wystartować mogli zawodnicy z obywatelstwem Województwa Łódzkiego). Mistrzostwa Łodzi w Squasha wygrał Piotr Kijewicz (jednocześnie organizator turnieju i budowniczy 4 nowych kortów). W pokonanym polu pozostawił 2. Jacka Hibnera (500), 3. Marcina Ciszewskiego (300) i 4. Maćka Hibnera. Dalsze miejsca zajęli 5. Michał Walicki, 6. Tomek Krzyżaniak 7. Tomek Kopiec. Zagrało 37 zawodników. Pierwsze miejsce warte było 1000 złotych. A turnieje w Łodzi z pewnością zyskują nową jakość. Dzięki nowym kortom oczywiście.

We Wrocławiu pojawił się Konrad Tyma, który wygrał w finale zawodów Advatech Squash Open z Rafałem Rykowskim. Trzecie miejsce zajął Jacek Szubert pokonując Norberta Stolickiego. Zagrało dziesięciu uczestników.
W Olsztynie było za mało chętnych aby coś rozgrywać. Krzysiek Stalewski wyruszył do Warszawy, reszta nie dojechała lub też się rozjechała.
Za to w Białymstoku było dwudziestu chętnych, ale turniej odbył się pod dyktando stałych przyjezdnych (zazwyczaj grających w środowej Lidze Squashmasters). Tym razem Grzesiek Multan (1) wygrał z Piotrkiem Bareńskim (2). W meczu o trzecie miejsce Piotrek Zimnoch wygrał z Robertem Gogłuską (także Liga Squashmasters).
W Poznaniu do pierwszego turnieju NIKU SATURDAY TOUR przystąpiło szesnastu chętnych. Wygrał Tomek Peukert przed Rafałem Nuckowskim oraz Marcinem Ganowskim. Kolejny turniej już za dwa tygodnie.

W Warszawie wygrał Michał Grzybowski po krótkim, ale zaciętym meczu z Dominiką Witkowską. Podobnie szybko spotkanie o trzecie miejsce wygrał Marek Jankowski z Krzyśkiem Stalewskim. O wiele ciekawsze były wyniki wcześniejszych meczy półfinałowych gdzie po 3/1 wygrywali: Dominika z Krzyśkiem i Michał z Markiem. Równie interesujące były ćwierćfinały (wszystkie 3/1). W pierwszej rundzie tylko jeden mecz zakończył się takim rezultatem, reszta 3/0.
Z kolei w meczach o dziewiąte miejsce uczestnicy musieli wykazać się nie lada wytrzymałością, bo nieobecność jednego zawodnika (żenujące, zgłosił się i nie przyszło mu do głowy, aby poinformować, że jest chory) zamieniła rozgrywki w round robin po 6 meczy dla każdego uczestnika.

Rozgrywany był też amatorski turniej w MySquash w Poznaniu, niestety wyniki tej rywalizacji są mi nieznane.

A tak naprawdę ciekawe rzeczy działy się za naszą południową (państwową) granicą.
Tam, przed tygodniem odbyły się Mistrzostwa Słowacji, a w ten weekend Czempionat Czech.
Zaś w następnym tygodniu – od wtorku Mistrzostwa Drużynowe EUROPY a tam nasi reprezentanci i reprezentantki…….

Mistrzem Słowacji został Tomas Toth przed Petrem Kwiecinskim i Markiem Manikiem (startowało 32 zawodników). Wśród słowackich pań tytuł wywalczyła Linda Hruzikowa w stawce sześciu zawodniczek. Wymieniona  czwórka jest aktualnie w rankingach WISPA i PSA.
W Mistrzostwach Czech rozegrano dwie pełne drabinki seniorów 32.
W konkurencji panów wygrał faworyt czyli Jan Koukal. Jan powetował sobie ubiegłoroczną wpadkę i raczej nie pozostawił wątpliwości kto był najlepszy nad Wełtawą w tym roku. Ubiegłoroczny mistrz (trenujący z Maćkiem Klisiem) Pawel Sladecek był dopiero czwarty a wyprzedzili go (2) Petr Martin (Jun.) i (3) Lukas Jelinek.
Wśród Pań najlepsza była triumfatorka pierwszego turnieju WISPA w Polsce – Lucie Fialova. Drugie miejsce zajęła Olga Ertlova a trzecie miejsce zdobyła Veronika Koukalova.

Rezultaty poniżej.

=================

2010 04 24 Warszawa SQUASH CITY Turniej Premium B [XI NEW YEAR TOUR]

Diagramy turniejowe – proszę drabinka ….

i schemat rozgrywek Round Robin dla drugiej ósemki 🙂

A poza tym:

2010-04-24 Wrocław AWFS Mistrzostwa Dolnego Śląska ADVATECH Squash Open V [PFS B]


2010-04-24 Łódź I’mFit Mistrzostwa Łodzi2010-04-24 Białystok Magic Gym Turniej B [PFS B]2010-04-24 Poznań NIKU
●  Saturday Niku Tour2010-04-23/25  Praga/Czechy
XVIII Mistrzostwa Czech

PANOWIEPANIE2010-04-15/17  Bratysława/Słowacja XIV Mistrzostwa Słowacji

PANOWIE2010-04-24 Kołobrzeg Pajamad ● brak
2010-04-24 Poznań MySquash brak

2010-04-24 Olsztyn OSW ● brak bo turnieju nie było…..


pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).