2010 06 19. Wyniki Turniejowe
o2 Squash Cup
Turniej A w Warszawie
Zakończenie sezonu PFS 2009-2010

Warszawa. Aleje Jerozolimskie 179
CH Blue City. Squash City

Sobota. 19 czerwca 2010

foto o2 Squash Cup #1
foto o2 Squash Cup #2
foto o2 Squash Cup #3
all by TurboDymoWaldek

W ostatnim turnieju A (o2 Squash Cup) sezonu 20o9/2010 rozegrano 4 konkurencje. W juniorskich zmaganiach ostatecznie zagrało 9 uczestników U15 i 17 w grupie U19. Wśród najmłodszych zwyciężył Piotr Hemmerling po pięciosetowym pojedynku z Maxem Kierszką. Trzecie miejsce zdobył Adam Pełczyński (wszyscy Poznań MySquash). Wśród juniorów starszych najlepszy był Kuba Wasilewski (Zabrze) przed Pauliną Krzywicką (Warszawa) i Nikosem Karampotisem (Modelarnia).
Turniej damski ostatecznie rozegrało 11 zawodniczek. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Krzywicka (Warszawa) przed Zuzą Sobierajewicz (Poznań) i Justyną Cielecką (Łódź). Justynie dzielnie przez cały czas sekundowała mama Teodozja – najsympatyczniejszy i prawdopodobnie najstarszy kibic turniejowy – w dodatku najbardziej wytrwały.
Turniej Open to bezdyskusyjny prymat zawodnika z Brna (Czechy) reprezentującego lokalnie klub Kahuna. Wygrał (tracąc w całym turnieju 43 punkty) Roman Svec aktualnie zawodnik numer 402 światowej listy PSA. Drugie miejsce zajął Marcin Karwowski, a trzecie Kamil Dominiak (Kahuna) przed Maćkiem Maciantowiczem (Squash4You). Kolejne premiowane miejsca zajęli: piąte – Tomek Abramowski (Squash Park), dziewiąte – Paweł Szostek (Squash City), siedemnaste – Jacek Kalinowski (Squash City) i trzydzieste trzecie Tomek Banasiak (Sinnet).
U15. Rozgrywki najmłodszych rozpoczęły eliminacje w grupach. Wątpliwości nie było. Rozlosowani osobno – Piotr i Max wygrali swoje grupy. Potem łatwo przeszli półfinały i wreszcie pełen dramaturgii finał którego miejsce przenoszone było 3 razy. Na początku plan był taki, by grali finał na szklanym korcie. Wbrew prognozom zachmurzenie w stolicy nie było wystarczające ina”glassie” było zbyt jasno. Mecz został zaplanowany na “jedynkę”. Wtedy Max jednak poprosił o szklany kort. Ale w trakcie ustaleń wyszło,że nie rozegrał tam żadnego meczu, więc by nie faworyzować Piotra, który miał już takie doświadczenie jednak powróciliśmy do jedynki aby szanse chłopców były równe. I sam mecz. Najpierw prowadzenie w pierwszym secie dla Piotra do 9. Potem Max odrabia straty i wygrywa kolejno dwa sety – do siedmiu i do trzech. A potem wyrównana walka i dwa kolejne wygrywa Piotr Hemmerling  do ośmiu i do ośmiu. Trzecie miejsce zdobył Adam Pełczyński po meczu z Kubą Czarneckim. Równie wielkie emocje budziły zmagania pozostałych zawodników. Na uwagę zasługuje dolna drabinka, gdzie Magda Hałas wygrała w meczu o miejsce piąte z Jankiem Walczukiem choć w kwalifikacjach mecz z nim przegrała przegrała 0/2 [9,4]. Z kolei Filip Woziwodzki przegrał w meczu o miejsce siódme z Maćkiem Kowalskim (po raz drugi), ale tym razem po drodze ugrał jednego seta, co jest sukcesem. Reasumując – wśród najmłodszych pierwszych pięć miejsc (w tym pierwsza trójka to powtórzenie IMP) zajęli poznaniacy – pozostałe pozostawili warszawiakom.
U19. Tę kategorię rozegrano jako drabinkę 16 z eliminacjami wśród trzech najniżej rozstawionych o dwa miejsca w turnieju głównym. Pechowcem okazał się być Mikołaj Hemmerling, który po dwóch meczach zajął zaszczytne 17-ste miejsce, ale pomimo przegranej był wszędzie i z humorem (sędziował, pocieszał lub wspierał przyjaciół z drużyny MySquasha). Losowanie drabinki U19 zostało przeprowadzone zgodnie z aktualnym rankingiem co doprowadziło do spotkania w ćwierćfinale Kuby Wasilewskiego z aktualnym V-ce Mistrzem Polski Michałem Kotrą. Ten pierwszy wygrał 2/0 (to samo zrobił ze mną, ale w turnieju Pocieszenia OPEN i 2/1). W drugim meczu pokonał Nikosa Karampotisa 3/1. A w finale było już łatwiej – Kuba zwyciężył w trzech setach do 11, 4 i 8. Trzecie miejsce trafiło do Nikosa, który łatwo wygrał [2,5,6] z Hubertem Górskim. Geograficznie: pierwsze trafiło do Zabrza, drugie do Warszawy, trzecie do Modelarni, czwarte znowu Warszawa, piąte – do Rzeszowa. Dopiero szóste miejsce trafiło do przedstawiciela Poznania – Janka Jaszewskiego.
Turniej Damski. Zjawiło się tylko 11 dziewcząt, ale naw miarę wyrównanym poziomie, niestety w forrundzie odpadła Ewa Polak, szkoda,bo jej żywiołowy charakter pewnością ubarwiłby rozgrywki o miejsca 1-8. Ewa ostatecznie zajęła miejsce dziewiąte i należą się jej brawa za pokorę z jaką przyjęła przegraną z Agatą Doroszkiewicz. Ale to wcale nie oznacza, że damski turniej był nudny.  W ćwierćfinałach wszystkie mecze miały swoją dramaturgię i żaden nie zakończył się wynikiem 3/0. Paulina wygrała 3/1 z wspomnianą Agatą – która powróciła na korty po długotrwałej kontuzji. Agnieszka Komorowska wygrała w 5 setach [-9,6,8,-7,8] z Kasią Szymankiewicz; Justyna Cielecka (Łódź) pokonała 3/2 [-8,6,-10,3,7] Ewę Buczkowską (Poznań); a druga poznanianka – Zuza Sobierajewicz wygrała 3/2 z bielszczanką [4,-6,7,-8,8] Lucyną Kręcichwost. Ewa z Lucyną zagrały jeszcze mecz o podział miejsc piątego i siódmego wygrany przez Lucynę 3/1 [3,10,-9,7]. Z kolei półfinalistki przystąpiły do dalszej rywalizacji. Paulina ograła Agnieszkę 3/1 a Zuza rozegrała kolejny maraton wygrywając 3/1 z Justyną [5,9,-11,-10,4]. W efekcie w meczu finałowym Paulina wygrała łatwo w 3 setach (a pamiętajmy, że grałą też w juniorskim U19!!!). W meczu o trzecie miejsce Justyna wygrała (a jakże!!!) 3/2 z Agnieszką Komorowską i myślę, że dały z siebie naprawdę dużo, szczególnie w dwóch pierwszych setach [-10,-12,6,8,8].
Turniej OPEN. Jest o czym pisać. (czasami się zastanawiam, czy ktoś to czyta, ale to ostatni turniej sezonu, więc pochwalmy i pogańmy, dajmy ludziom satysfakcję). Osób dramatu było 42. Byłoby 44 ale jeden Członek KR zasiedział się na zebraniu tzw. Zgromadzenia Narodowego PFS czyli połączonego Zarządu i KR (to niezwykłe, bo to przecież największy chart w Polsce na punkty rankingowe, żeby nie powiedzieć największy specjalista w ich ciułaniu i prognozowaniu losowań). Drugi nieobecny to kolega z Krakowa, niestety, zgłosił się ale  nie odwołał startu. Szkoda, bo nie zmarnowalibyśmy tak czasu na eliminacje. Ale i tak było bardzo ciekawie. Forrundy eliminacji nie przeszli: Kuba Raniszewski, Krzysiek Polończyk i Nikos Karampotis. A ich potencjał z pewnością zasługiwał na wyższe miejsca.
W drugie rundzie polegli: niżej podpisany z kulejącym Rafałem Klimczewskim, co nieco “zużyty/zmęczony” Bartek Świerczyński z Wojtkiem Skublewskim, Michał Kotra z Michałem Grzybowskim, Damian Maliński z Grześkiem Multanem, Tomek Banasiak z Grześkiem Hauską, Jurek Szyszak z Łukaszem Stachowskim (który będzie grywał w Warszawie częściej) a także Kuba Wasilewski z Marcinem Ratigowskim. Turniej Pocieszenia dla tych lepszych odpadających (jak stare wino) rozegraliśmy na szklanym korcie, który obnażył niedostatki jednych a dał szansę innym. I tak ja przegrałem z Kubą Wasilewskim ale wygrałem z Michałem Kotrą. Najlepszy w gronie outsiderów był Tomek Banasiak przed Bartkiem Świerczyńskim i Kubą Wasilewskim (czwarty był Damian z powodu uciekającego pociągu :-().
Pierwsza runda Turnieju Głównego ruszyła o 12 lub w tych okolicach. Ze względu na liczne zastępy juniorów i zaciekłe mecze kobiet uczestnicy turnieju OPEN musieli się zmieścić na 4 kortach, rozgrywając turnieje pocieszenia tylko do dwóch wygranych setów. Ale najpierw pierwsza runda. Mieliśmy w niej ośmiu eliminantów i dwóch rozstawionych zawodników. Dzikie karty dostali Jacek Kalinowski i Mantas Kociunas -gość z Litwy. Obaj polegli w meczach; odpowiednio z Wackiem Staszkiewiczem 0/3 i Marcinem Karwowskim 1/3. Wszyscy zawodnicy wchodzącyz eliminacji też przegrali swoje pierwsze mecze, największy opór stawiał Michał Grzybowski Krzyśkowi Pieńkowskiemu [-10,6,-8,8,7]. Podobny opór stawił Piotrkowi Bareńskiemu Artur Smoleń, też przegrywając w 5 setach. Jednym zawodnikiem, przełamującym wyżej rozstawionego był Marek Jankowski, który ograł w trzech setach Grześka Leśniańskiego. Grzegorz od dłuższego czasu narzeka na kontuzję kręgosłupa, ale nie może się powstrzymać gdy nadarza się okazja do rywalizacji na wysokim poziomie. Jest znany z waleczności na korcie i niekonwencjonalnych okrzyków wydobywających się z przepony po udanym zagraniu dodatkowo gnębiąc przeciwników. W drugiej rundzie Grześka pokonał po wyrównanym meczu gość z Litwy, ale potem nikt i nic nie powstrzymało instruktora ze Squash City przed zdobyciem 25 miejsca.
Druga runda turnieju głównego o2Squash Cup zdecydowanie oddzieliła ziarna od plew. W stercie odrzuconych (rzadko się mu to zdarza) znalazł się etatowy ćwierćfinalista turniejów stołecznych – Paweł Szostek. Paweł poległ w zdecydowanie najciekawszym meczu tej rundy z Wackiem Staszkiewiczem. Trzeba było zobaczyć Wacka po tym meczu. Zadowolony i dumny z rezultatu a jednocześnie zamartwiający się dalszym ciągiem a właściwie zadający sobie pytanie, czy jest jeszcze w stanie grać dalej na tym samym poziomie, bo organizm odmawia posłuszeństwa.
Poza tym meczem w czterech padał rezultat 3/1, a seta utracili: Marcin Karwowski z Jankowskim, Gałecki z Mateuszem Kotrą, Dominiak z Przyłuskim i Maciantowicz z Bareńskim. Łatwe (3/0) mecze mieli Roman Svec z Lubiakiem, Abram z Kaźmierowskim i Sikor z Pieńkowskim. Ci dwaj ostatni jak zwykle zdążali do siebie jak muchy do miodu. Ostatecznie klasyk wygrał Tomek 2/1. Ale zanim do niego doszło musieli razem przegrać lub razem wygrać. Sikora pokonał Maciek-M tracąc 15 punktów, bardziej bezlitosny był czeski Roman darowując Tomkowi tylko 5 punktów (równie mało zdobył ich Rafał Klimczewski, ale pozostałym udawało się więcej. W tej konkurencji najlepszy był Maciantowicz, który udziergał dwanaście punktów o jeden więcej niż Lubiak. Nie wspominając o naprawdę ambitnie granym finale – gdzie Marcin Karwowski dostał w prezencie aż 10 punktów. Zanim doszło jednak do finału Marcin musiał uporać się z Kamilem. Po przegranych dwóch setach (do 8 i 9) zebrał się w sobie i do finału dojechał (wygrywając kolejne 3 sety do 8, 9 i 6). Uffff.

To taki krótki opis, który można kontynuować godzinami, bo każdy mecz miał inną dramaturgię, czas trwania, czasami sędzia miał wpływ na przebieg a czasami widownia miała wiele do powiedzenia. Poza głównym turniejem OPEN zawodnicy walczyli o skromne ale wymierne gratyfikacje za miejsca: czwarte (to miejsce akurat poszło bez walki, po “kolejowym” walkowerze), piąte – Abram; dziewiąte dla Szostka (po meczu z ambitną dogrywką), siedemnaste – dla Jacka Kalinowskiego,który po drodze pokonał drugiego dzikiego zawodnika (Mantasa Kociunasa) i 33-cie miejsce z pełnym zaangażowaniem zdobyte przez Tomka Banasiaka.
Na turniejowe fotki można już polować na facebooku, wystarczy się zalogować, albo założyć konto i też się zalogować. Kto szuka nie błądzi.
Na zakończenie turnieju Piotr Samborski – przedstawiciel Zarządu PFS – opowiedział zebranym o nowościach jakie przygotowywane są na nowy Sezon. Najważniejsze nowości to: likwidacja turniejów Super A, włączenie punktów za Drużynowe Mistrzostwa Polski do rankingu PFS, zmiana w liczeniu rankingu PFS (zmiana częstotliwości na miesięczne notacje oraz zmniejszenie wagi zaliczanych turniejów do 5), umożliwienie startu wszystkim chętnych w turniejach B. Zapowiedziane zmiany są obiecujące, ale ich pełne brzmienie zostanie opublikowane przez Zarząd w późniejszym terminie po szczegółowych ustaleniach. Do 15 lipca będzie znany harmonogram turniejów nowego sezonu i poprawione zasady rozgrywek.

W loterii o wynik zwycięzcy (43 punkty Romana) wygrał Tomek Abramowski (zdjęcia szczęśliwca można zobaczyć w albumie finisaż……). Ponadto w loterii zorganizowanej na rzecz dzieci powodzian z Lubelszczyzny (sprzedano wszystkie losy) laureatami zostali: Agnieszka Komorowska, Krzysiek Pieńkowski, Robert Łuniewski, Andrzej Górski i Tomek Kawecki.  Sponsorem fantów był Jarek Duda (Prince)

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash1/hs510.ash1/30128_1378055969546_1176289891_30974157_5748313_n.jpg http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs550.snc3/30128_1378056169551_1176289891_30974160_4569959_n.jpg http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs530.snc3/30128_1378056729565_1176289891_30974169_8375508_n.jpg

Fundatorem nagród finansowych w turniejach OPEN i Damskim jest Michał Brański (Grupa o2).

Poniżej drabinki turniejowe ze szczegółowymi wynikami.

A kilka zdjęć jak zwykle na koncie facebook squashmasters

Juniorzy U15
Juniorzy U19Turniej Damski


Turniej Open


Eliminacje

Dogrywka połączona z szeregiem losowań, największym bonusem była podróż do Rzeszowa…….

Kolejności końcowe o2 Squash Cup

Juniorzy
= U15  =====================================
1. Piotr Hemmerling[ U13 ] MySquash MISTRZ POLSKI U15
2.
Max Kierszka  [ U13 ] MySquash VICEMISTRZ POLSKI U15
3. Adam Pełczyński  [ U15 ] MySquash
4. Kuba Czarnecki  [ U15 ] MySquash
5. Magda Hałas [ U15 ] MySquash
6. Janek Walczuk [U13] SquashCity
7. Maciej Kowalski [U13] SquashCity
8. Filip Woziwodzki [U13] Warszawa
9. Julian Berej [U13] SquashCity
=U 19 =====================================
1. [15] Jakub Wasilewski [U17] Zabrze
2. [03] Paulina Krzywicka [U17]
Warszawa
3. [05] Nikos Karampotis [U19] MODELARNIA
4. [09] Hubert Górski [U17] Warszawa
5. [07] Michał Kotra [U17] Rzeszów VICEMISTRZ POLSKI U19
6. [50] Jan  Jaszewski [ U17 ] MySquash
7. [23] Tomek Zawistowski [U17] SquashCity
8. [20] Maciej  Tobis  [ U17 ] MySquash
9. [41] Tomasz  Matulewicz  [ U17 ] MySquash
10. [27] Karolina  Adamczak  [ U17 ] MySquash
11. [49] Patryk Mazurek [U17] MODELARNIA
12. [28] Natalia  Ryfa  [ U17 ] MySquash
13. [17] Michał  Szczepankiewicz  [ U17 ] MySquash
14. [53] Szymona Mrózek [U17] MODELARNIA
15. [37] Jakub Jaszewski [ U17 ] MySquash
16. [53] Ania  Przybylak  [ U17 ] MySquash
17. [xx] Mikołaj  Hemmerling  [ U17 ] MySquash

Seniorki
1. [03] Paulina Krzywicka
Warszawa
2. [05] Zuza Sobierajewicz
Poznań
3. [35] Justyna Cielecka Łódź
4. [17] Agnieszka Komorowska Warszawa
5. [15] Lucyna Kręcichwost Bielsko-Biała
6. [12] Katarzyna Szymankiewicz Warszawa
7. [06] Ewa Buczkowska MySquash
8. [61] Agata Doroszkiewicz Olsztyn
9. [19] Ewa Polak SquashCity
10. [14] Katarzyna Woziwodzka Warszawa
11. [34] Sylwia Balczyńska Warszawa

Seniorzy

1. [402 PSA] Roman Svec [KAHUNA] Brno MISTRZ CZECH U19
2. [002] Marcin Karwowski
Warszawa VICEMISTRZ POLSKI
3. [005] Kamil Dominiak Kahuna
4. [004] Maciej Maciantowicz
Squash4You
5. [006] Tomek Abramowski
SQUASHPARK
6. [009] Wacław Staszkiewicz MODELARNIA
7. [010] Tomek Gałecki SQUASHPARK
8. [008] Maciej Sikorski SINNET
9. [015] Paweł Szostek
SQUASHCITY
10. [024] Wojtek Kaźmierowski SQUASHCITY
11. [020] Krzysztof Pieńkowski Warszawa
12. [012] Matt Kotra Rzeszów
13. [013] Maciek Lubiak Warszawa
14. [030] Marek Jankowski Warszawa
15. [017] Piotr Bareński Warszawa
16. [026] Paweł Przyłuski SQUASHPARK
17. [073] Jacek Kalinowski SQUASHCITY DZIKA KARTA
18. [044] Grzesiek Multan Warszawa
19. [2# LFS] Mantas Kociunas Wilno DZIKA KARTA
20. [055] Łukasz Stachowski MySquash
21. [038] Kuba Jaworski SQUASHCITY
22. [028] Szymon Wolek U Przewoźnika
23. [072] Tomek Krzyżaniak Łódź
24. [043] Marcin Ratigowski Warszawa
25. [011] Grzegorz Leśniański Warszawa
26. [056] Michał Grzybowski Warszawa
27. [029] Piotr Samborski SQUASHPARK
28. [085] Wojtek Skublewski Warszawa
29. [120] Rafał Klimczewski Warszawa
30. [036] Adam Michańków Poznań
32. [037] Artur Smoleń Gliwice
32. [341]Grzegorz Hauska MySquash
33. [046] Tomek Banasiak SINNET
34. [040] Bartek Świerczyński Warszawa
35. [154] Jakub Wasilewski Zabrze
36. [104] Damian Maliński MySquash
37. [065] Waldek Kobus Squashmasters.pl
38. [106] Michał Kotra Rzeszów
39. [164] Jurek Szyszak Warszawa
40. [163] Kuba Raniszewski Warszawa
41. [103] Nikos Karampotis MODELARNIA
42. [093] Krzysiek Polończyk Warszawa

Organizatorem Turnieju jest:

Partnerami Turnieju są:Część sportowa to:

W Turnieju o2 Squash Cup zagrali zawodnicy reprezentujący następujące kluby:
MySquash (Poznań), Modelarnia (Bielsko Biała), Squash City (Warszawa), Sinnet (Warszawa), SquashPark (Poznań), Kahuna (Warszawa), Squash 4You (Kraków).pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).