2010 06 25
Piątek godzina 20:00
II Nocny Turniej Handicapowy w SquashCity
Kraków Polska Liga Squasha – finały
Szczecin Turniej w Squash Clubie
Zielona Góra turniej Faktor w Squash Up
Poznań klubowo w MySquash i NIKUW

Warszawa. Squash City
Piątek. 25 czerwca 2010
Drugi Handicapowy Nocny Turniej

Drugi Turniej Handicapowy o nocnym zabarwieniu nie cieszył się takim powodzeniem jak poprzedni, ale decyzja o jego ogłoszeniu zapadła tak szybko, że mnie samego zaskoczyła. Na starcie stanęło 7 chętnych i ich zmagania można zobaczyć poniżej. Następny turniej już za tydzień a kolejne odbywać się już będą regularnie – w każdy piątek o 20. Oczywiście będą bardziej atrakcyjne niż teraz, o ile zainteresuje się nimi inny niż ja – fundator. Tym razem najlepszy był Michał Grzybowski, ale beczkę Heinekena wyniósł zdobywca drugiego miejsca. Do niespodzianek nie doszło a wyniki pokazują, że waga rankingowa dla Kuby lub Michała muszą być wyższe. 6 i 7 to zdecydowanie za mało.

Poznań. MySquash
Sobota. 26
czerwca 2010
STK

Turniej Klubowy wygrał Grzesiek Hauska, pozostawiając za sobą Łukasza Olkiewicza i Aleksandra Sieczkowskiego. Zagrało 16 uczestników,w tym najzdolniejsi najmłodsi – Max i Piotr.

Poznań. MySquash
Niedziela. 27 czerwca 2010
Juniorski Mysquash

W niedzielnym turnieju juniorów rozgrywanym handicapowo zagrało 29 zawodników i zawodniczek. Faworyt – Piotr Hemmerling padł przygnieciony swoim rankingiem w ćwierćfinale. Wygrał Max Kierszka. Obaj pojadą w środę na niemiecki turniej Pioneer gdzie wystąpi rekordowa ilość zawodników. Np. w kategorii U19 gdzie zgłoszeni są: J.Gajl, M.Karwowski i Konrad Tyma wystartuje 105 zawodników!!!!

Zielona Góra. Squash UP.
Sobota. 26
czerwca 2010
Faktor SquashCup

Na otwarcie nowego obiektu w Zielonej Górze zebrało się sporo chętnych, przede wszystkim z Zielonej Góry, Gorzowa i Poznania. Jak można było przewidzieć finał OPEN rozegrali między sobą poznaniacy. Tym razem (poprzedni był w Łodzi, w I’mFicie) wygrał Piotr Wałek pokonując po czterech setach Daniela Jaworowicza. Trzecie miejsce trafiło do Arka Sawczyna, a czwarte do Tigera Sowy. Piąty był organizator turnieju – Kuba Zjawin – dla którego była to premiera jego własnych kortów – pod nazwą Squash Up.
W turnieju pań kolejność była następująca:
1. Urszula Butowicz
2. Iwona Kordek
3. Zuzanna Stanglewicz
4. Agata Wortolec
5. Dorota Wnęk
6. Alicja Hołownia

Turniej OPEN

Eliminacje OPEN

Poznań. NIKU.
Sobota. 26
czerwca 2010
NST

Ostatni turniej z cyklu NIKU Saturday Tour wygrał Rafał Nuckowski. Drugie miejsce zajął organizator – Michał Przytuła, a trzecie Tomek Schefke. W klasyfikacji generalnej najlepszy był Rafał, drugi Tomek a trzecie miejsce zajął Marcin Ganowski we wszystkich turniejach NST zagrało 34 chętnych. W klasyfikacji damskiej zebrało się ostatecznie 9 zawodniczek. Najlepsza była Karolina  Napierała przed Magdą Skąpską i Pauliną Nuckowską.
Klub zapowiada kolejny cykl turniejów we wrześniu.

Szczecin. SQUASH CLUB.
Sobota. 26
czerwca 2010
Karakal Cup

Turniej w szczecińskim klubie Squash Club wygrał Jarek Terlecki z Wrocławia, drugie miejsce zajął Czarek Kusy. Dopiero piąte miejsce zajął Adam Wasik, którego w ćwierćfinale pokonał Jarek Terlecki. W  pierwszej rundzie po zaciętym meczu odpadł z walki o pierwsze miejsce Rafał Gozdur, bardziej znany z tenisowych kortów.
Wśród pań najlepsze były Marty: pierwsza – Adamczewska a druga Kłos, trzecia była Joanna Komsa.

WYNIKI TURNIEJU OPEN

WYNIKI TURNIEJU DAMSKIEGO

Kraków. Squash4You
Sobota. 26
czerwca 2010
Polska Liga Squasha

W Krakowie odbył się w sobotę finał Polskiej Ligi Squasha. To spotkanie czterech zespołów męskich i dwóch damskich reprezentujące Śląsk i Kraków. W rywalizacji męskiej wygrała ekipa Squash4You (z Clemensem Wallishauserem – austriackim gościem w składzie) przed firmowanym przez Marcina Kozika teamem QuickNick (1) ze wsparciem ze squashowej Bundesligi (Felix Gobel). Trzecie miejsce trafiło do klubu Racquet, a czwarte do QuickNick (2).
Panie miały do rozegrania jeden mecz. Pomimo Dominiki Witkowskiej w składzie ekipa śląska (QuickNick) przegrała z reprezentantkami Squash4You.
Impreza odbyła się przede wszystkim dzięki determinacji i dużemu poświęceniu wymienionego już Marcina Kozika. Brak punktów do klasyfikacji ogólnopolskiej zaowocował dużymi perturbacjami w zgłoszeniach zespołów. Jak zapowiada nowy Zarząd PFS – w nowym sezonie udział w rozgrywkach drużynowych będzie premiowany punktami do rankingu PFS, a to zapewne wystarczy by chętnych do rywalizacji było więcej.

W rozgrywkach męskich zgodnie z przewidywaniami mecze półfinałowe były jednostronne i “McWIL-Dunlop Squash4You” Kraków łatwo pokonał drużynę “Quick Nick 2” Gliwice 4-0 a Quick Nick 1 Gliwice równie łatwo poradził sobie z drużyną Racquet Squash Team z Krakowa (4-0). W meczu drużyn przegranych, krakowska drużyna “Racquet” pokonała gliwicki “Quick Nick 2”, zdobywając w ten sposób trzecie miejsce i brązowy medal!

Wyniki meczu o miejsce III teamów męskich:
“Racquet” – “Quick Nick 2” 3-1

S.Woda – A.Jaksik 3-1 [-11,3, 11, 6]
P.Atras – M.Łobos 3-0 [2, 10, 4]
T.Bolechała – K.Pach 3-1 [7, 10, -6, 10]
G.Sławiński – A.Smoleń 0-3 [6, 7, 9]

W meczu finałowym , czyli w walce o złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski również lepsi okazali się Krakowianie – “McWIL-Dunlop Squash4You” pokonał drużynę “Quick Nick 1” Gliwice 4-0.

Wynik nie oddaje tego co działo się na korcie – wszystkie pojedynki były zacięte i wyrównane, w tym zwłaszcza pojedynki Mateusza Kotry z Grzegorzem Gigoniem, szlagierowy pojedynek grających w obu drużynach obcokrajowców (w którym doświadczenie Austriaka Wallishauera zwyciężyły nad młodością Niemca Gobela) a zwłaszcza ostatni mecz aktualnej czwartej i trzeciej rakiety w Polsce czyli odpowiednio Maćka Maciantowicz i Marcina Kozika. W tym ostatnim meczu Maciantowicz przegrywał już 0-2 w setach, mimo że w każdym z setów miał piłki setowe, ale finalnie odrobił stratę i wygrał 3-2 stawiając przysłowiową “kropkę nad i” w całym meczu który dzięki temu zakończył się zwycięstwem Krakowian 4-0!

Wyniki meczu o miejsce I teamów męskich:
“McWIL-Dunlop Squash4You” – “Quick Nick 1” Gliwice 4-0
M.Kotra – G.Gigoń 3-0 [10, 9, 8]
Ł.Nitka – T.Bosakowski 3-0 [5, 6, 5]
C.Wallishauser – F.Gobel 3-0 [6, 9, 2]
M.Maciantowicz – M.Kozik 3-2 [-12, -10, 8, 5, 3]

Finał damski  rozegrały między sobą drużyny “McWIL-Dunlop Squash4You” Kraków i “Quick Nick” Gliwice.

Wyniki meczu o miejsce I teamów damskich
“McWIL-Dunlop Squash4You” – “Quick Nick” Gliwice 2-1
S.Borek – A.Gołębiowska 3-0 [4, 4, 4]
M.Knapik – D.Witkowska 0-3 [1, 2, 2]
M.Ryczko – K.Rybczyńska 3-0 [13, 7, 7]

tekst z Krakowa na podstawie info MMSPORT

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).