2010 07 01/05
Wyniki turniejowe
2010 07 01/05 Kolonia 20 Pioneer Cup
2010 07 02 Warszawa III Nocny Turniej Handicapowy w SquashCity
2010 07 03 Warszawa. Lato w Kahunie
2010 07 03. Budzistowo. Pajamad. Bałtyk Summer Cup II
Kraków. Prince Paribas Fortis Open w Racquet

Najpierw kilka słów na temat kortów.
Ostatnia powódź zabrała z mapy Warszawy 3 klatki. Przede wszystkim w Sinusie dały o sobie znać wody gruntowe i zalały tzw. “szklaną” piątkę. Większe straty poniosło Piaseczno a konkretnie klub TUAN. Tam kompletnie zalało dwa markowe korty McWil. To uwagi ku przestrodze potencjalnych inwestorów. Co prawda następny ponadwymiarowy przypływ wód rzecznych i gruntowych nastąpi dopiero za 7 lat, ale już teraz warto takie sytuacje przewidywać. Warto też pomyśleć o umowach. Bo najbardziej kuriozalny przypadek o jakim ostatnio usłyszałem to historia klubu Forest (dawniej Magnum). To kultowe miejsce, w którym najlepsi w Polsce szlifowali swoje umiejętności. Pierwsza (choć niesformalizowana) liga, pierwsze turnieje. Tu leżała lista – której uczestnicy są teraz założycielami PFS. I to miejsce zostało z dnia na dzień zamknięte przez kanclerza AWF. Razem z Forestem (a nawet przede wszystkim) za burtę wyleciał Bielański Klub Karate.  A wszystko to dlatego, że AWF i BKKK nie dogadały się w sprawie umów a ponieważ budynki wynajmowane przez BKKK są na terenie będącym własnością AWF – więc z dnia na dzień zamknięto klub na kłódkę i zlikwidowano jego działalność. Zapewne obiekty przejmie lokalny AZS, ale gdzie podziało się prawie 20 lat tradycji BKKK???

Z drugiej strony gdy już AWF (d.Forest/d.Magnum) wznowi działalność na 99% na mapie Warszawy pojawią się nowe obiekty. Wykańczane są już korty ASB (6 sztuk) w Deskach. Trwa nabór/selekcja kadry zarządzającej. Na giełdzie nazwisk krąży plotka, że obiektem będzie kierować/prowadzić tam zajęcia – Michał Dobrowolski – na stałe udzielający się w Silvie/Gymnasionie/Tuanie. Przybędzie też kilka innych klatek poza Deskami – po drugiej stronie Wisły na rogu Fieldorfa i Wału Miedzeszyńskiego ma powstać obiekt z czterema klatkami. Na przemysłowej Woli (w okolicach Jana Kazimierza na tyłach siedziby CitiHandlowego) budowane są 3 klatki. I za moment ruszy budowa kortów przy Centrum Jupiter (to miejsce między Placem Zawiszy a Muzeum Powstania Warszawskiego). Jeśli rzeczywiście będzie tam 11 klatek to będzie to największe zgromadzenie squashowych klatek położone najbliżej ścisłego centrum Warszawy. A to nie jest ostatnie słowo, bo słychać o kolejnych inwestycjach: Łomianki -3/4 klatki, Śródmieście – 8/11 klatek, Okęcie – 6/9 klatek, Białołęka – 4/6 klatek.

Niemcy. Kolonia. 20 edycja Pioneer Junior Open
W Kolonii odbywa się (piątek-poniedziałek) jeden z największych turniejów juniorskich w Europie. Lista startowa to grupa prawie 450 zawodników i zawodniczek w 8 kategoriach wiekowych. A wśród nich byli polscy reprezentanci.

Paulina Krzywicka nie dojechała ale była na liście zgłoszonych GU17.

Max Kierszka i Piotr Hemmerling wystartowali w BU13. Wyjazd po naukę zaowocował miejscami 51 – Maksa i 50 – Piotra. Obaj przegrali dwa pierwsze mecze. Max w pierwszym zagrał z Vojtechem Rybą (Czechy). Po pierwszym secie wygranym 12:10 prezgrał trzy kolejne do 5, do 8 i do 9. W drugim spotkaniu Max przegrał z Charliem Estem (USA) 0:3 [6,5,8]. Piotr najpierw zmierzył się z Davidem Zemanem (także Czechy), który przegrał 0/3. W drugim meczu także przegrał ale tym razem 1/3 z CAlvinem Caffertym (USA). Potem obaj grali w grupie o miejsca 49-53. Oczywiście mecz między nimi to już klasyk zakończony zwycięstwem Piotra 3/2.

W BU19 wystartowali:
Marcin Karwowski – dzisiaj gra o miejsce 43 z Chilversem (USA).
Wcześniej Marcin wygrał 3/1 z Robertem Daddsem (Anglia), przegrał z M.Bayumi 0:3 (Egipt), następnie wygrał 3/0 z S.Parrą(Kolumbia) i przegrał 2/3 C. Wyattem (Anglia) abywygrać zR.Soomem (Szwajcaria).
Konrad Tyma – dzisiaj gra o miejsce 53 z Ryanem Mullaneeyem (USA)
Konrad w pierwszej rundzie miał BYE. Potem przegrał 2/3 z Holendrem G. Ploem. I trafił na Roberta Downera (Anglia) z któym przegrał 1/3. Potem ograł 3/1 J.Kovacsa (Izrael) a potem przegrał z T.Andersonem(Irlandia) wygrał 3/0 z Michealem Mutschellarem (USA).
Janek Gajl – zajął miejsce 87 po wygranej z Hakonem Standalem (NORWEGIA).  przegrał 0/3 z Egipcjaninem

Pełne (choć archaiczne wizualnie wyniki są na stronach: PIONEER CUP BU13 oraz PIONEER CUP BU19.

Kolejny sprawdzian juniorski w turnieju Dutch Junior OPEN, gdzie Konrad jest rozstawiony na miejscach9/16 a Marcin 33/64. I znowu (o ile na to pozwoli losowanie) mogą się ze sobą spotkać, by wreszcie rozegrać Mistrzostwa Polski Juniorów.

Warszawa. Squash City
Piątek. 2 lipca 2010

Tym razem na wieczorne granie przybyło 9 chętnych. Wagi rankingowe zostały “podkręcone” na tyle, że faza eliminacji grupowych zakończyła się niespodziankami, teoretyczni faworyci zakończyli eliminacje na miejscach drugich, bo nie jest łatwo wygrać choćby jednego seta, gdy zaczyna się od stanu zero do czterech lub sześciu. Z drugiej  strony system się sprawdził, bo debiutant, teoretycznie skazany z góry na porażkę – w fazie eliminacyjnej ugrał trzy razy po jednym secie. Zresztą jakie wyniki były – widać poniżej.

Faza Pucharowa

ELIMINACJE


Warszawa. Kahuna
Sobota. 3 lipca 2010

W turnieju Lato w Kahunie do finału dotarł desant z Poznania. Wygrał Piotr przed Łukaszem. Trzeci był Krzysiek Pieńkowski. Zawiódł Wojtek, który przegrał w pierwszej rundzie z Michałem. Zdjęcia – mniej lub bardziej udane – do obejrzenia na facebooku. Wyniki poniżej……

DRABINKA TURNIEJU OPEN

TABELA TURNIEJU POCIESZENIA

Kraków. Racquet
Sobota. 3 lipca 2010

Turniej OPEN wygrał Sławek Połeć przed Krzysztofem Pietrasem i Bartkiem Gilem.
Wśród pań niespodzianek nie było – 1. Ryczko. 2. Wajman. 3. Kręcichwost.

TURNIEJ DAMSKI

TURNIEJ OPENBudzistowo. PAJAMAD
Sobota. 3 lipca 2010

W kurorcie wygrał Daniel z Piotrkiem. Trzeci był Jarek a czwarty Cezary. W OPEN zagrało 12 uczestników.
Najlepsza w damskiej rywalizacji była Jagoda przed Joanną i Dorotą.

TABELA ROUND ROBIN DAMSKA

DRABINKA TURNIEJU OPEN


pozdr/wk

  1. Fajne są turnieje handicapowe, bo z każdym walczy się do upadłego (prawda Waldku? 🙂 bo zawsze można wygrać albo przegrać. W normalnym turnieju zwykle mam szansę tylko przegrać 🙂

    Comment by Marcin — 2010/07/03 @ 10:33

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).