2010 08 06 Wyniki Turniejowe
VI Turniej Handicapowy w SquashCity
Zielona Góra. EUREKA Squash Cup
Sosnowiec. Dunlop Profi Squash Cup

Zielona Góra. Squash UP.

EUREKA Squash Cup

W Zielonej Górze na dwóch kortach Squash Up rozegrano dwie rywalizacje. Obie zakończyły się wygraną zawodnika o nazwisku TYMA. W turnieju OPEN zwyciężył Konrad Tyma (3/1) przed Rafałem Rykowskim  i Jarkiem Terleckim. Czwarte miejsce zajął promotor zawodów – Kuba Zjawin. Rywalizację damską w stawce 10 zawodniczek wygrała 10-letnia Karina Tyma – drugie miejsce trafiło do Małgorzaty Zasiny a trzecie do Iwony Kordek.

Wyniki Turnieju OPEN

Kolejność końcowa Turnieju Damskiego

1. Karina Tyma
2. Małgorzata Zasina
3. Iwona Kordek
4. Agata Chmiel
5. Dagmara Kublik
6. Zuzanna Stanglewicz
7. Urszula Butowicz
8. Marzena Oleksy
9. Barbara Gondek

Sosnowiec. PROFI.

Dunlop Profi Squash Cup

W Sosnowcu spotkało się 34 chętnych do sportowej rywalizacji. Turniej wygrał Jacek Hibner – ostatnio pracowicie zbierający punkty w rankingu PFS – po dwuletniej przerwie w krajowych występach. Jacek awansuje po tych zawodach w okolice 60 miejsca. Drugie miejsce zajął Przemek Atras (Kraków – Racquet). Trzecie miejsce zajął Szymon Wolek po (także) czterosetowym klasyku z Michałem Kasperkiem.

Wyniki Turnieju OPENW Szóstym Turnieju Handicapowym zagrała rekordowa liczba  21 uczestników. Wygrał Igor Grzeszczuk i to on odebrał zaproszenie do Ośrodka DARING. Drugim laureatem DARING został Michał Burzyński, który skrzętnie wykorzystał 12,5% szans na trafienie – na losowaniu zostało ośmiu uczestników. Czekamy na wrażenia obydwu wymasowanych…. Pozostali uczestnicy zawodów zyskali prawo do 15%rabatu na zabiegi masażu które mogą wykorzystać do końca roku 2010.
Miejsce drugie trafiło do Roberta Gogłuski a trzecie (walkowerem) do Maćka Sawickiego. Dalsze miejsca to (4) gehenna Marcina Mastykarza, który najpierw utknął na wyspie wodnej w drodze na turniej a potem musiał się wznieść na wyżyny i pokonać Rafała Burzyńskiego w trochę trudnym maratonie. Z jednej strony Marcin zasłużył na wysoki ranking dzięki dobrej postawie w lidze i występowi w Gdańsku. Z drugiej strony – wysoki ranking to za każdym razem ciężki start w meczu, gdy przeciwnik ma kilka punktów więcej na starcie.
Miejsce piąte to przede wszystkim efekt kontrowersyjnej oceny drugiego trafienia przeciwnika w meczu. To nieskomplikowane zdanie oznacza konieczność wprowadzenia w turniejach handicapowych obowiązkowego sędziowania. Tak więc piąty był Kuba Wroniecki, który musiał w meczach półfinałowym i finałowym rozegrać łącznie 10 setów. Miejsce szóste zajął Rafał Burzyński – tym razem miał przyznany zbyt niski ranking jak na jego możliwości. Siódme miejsce to ja, przyznam, że trzy mecze jakie rozegrałem były bardzo wyczerpujące, a ostatni byłby chyba krótszy, gdyby go nie przerwał zwycięzca turnieju w ramach poszukiwań nagrody za pierwsze miejsce. Ósmy był ambitny Krzysiek Matowski, którego stać z pewnością na więcej.
W finale B (9-16) najlepszy był Mikołaj Modrzewski który pokonał najlepszego debiutanta – Maćka Chmielewskiego z Ligi Foxa. Trzeci (jedenasty) był Hubert Brzeżawski (niezrzeszony) a czwarty Piotr Obidziński (LF). Dalsze miejsca zajęli: (13) Piotrek Kuźmiński, (14) Michał Burzyński, (15) Dominik Ludwicki i (16) Michał Eliasz – który choć przegrał wszystkie mecze w turnieju głównym – to jednak gładko przeszedł eliminacje a w meczu z Piotrkiem Kuźmińskim ugrał honorowego seta.
Po raz pierwszy w zawodach handicapowych zagrała płeć piękna w osobie Agnieszki Honkisz, która wygrała turniej pocieszenia zajmując 17 miejsce. Na drugim miejscu finału C stanął Arek Pacek – nowy import z tenisowego świata. Trzecie miejsce zajął Piotrek Budnik przed Piotrem Wyszyńskim.
Do squashowej zabawy zapraszam wszystkich chętnych, którym pasuje piątkowy wieczór.
Kolejna okazja już za tydzień (piątek – 13 sierpnia) a chciałbym przypomnieć, że tym razem listę startową chcemy zamknąć już w czwartek, więc warto się zdecydować wcześniej.

Jak wyglądały mecze – eliminacji oraz turnieju – to można zobaczyć poniżej na drabinkach.

Kolejność końcowa

1. Igor Grzeszczuk
2. Robert Gogłuska
3. Maciek Sawicki

4. Marcin Mastykarz
5. Kuba Wroniecki
6. Rafał Burzyński
7. Waldek Kobus
8. Krzysiek Matowski
9. Mikołaj Modrzewski
10. Maciek Chmielewski
11. Hubert Brzeżawski
12. Piotr Obidziński
13. Piotr Kuźmiński
14. Michał Burzyński
15. Dominik Ludwicki
16. Michał Eliasz
17.  Agnieszka Honkisz
18. Arkadiusz Pacek
19. Piotr Wyszyński
20. Piotr Budnik
21. Jarek Lipiński

pozdr/wk

———————————————
W sierpniu partnerem rozgrywek handicapowych jest
Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej „DARING”  Sp. z o. o.
DARING
jest fundatorem zabiegu masażu sportowego jako nagrody dla zwycięzcy każdego sierpniowego turnieju handicapowego oraz jednego losowanego wśród pozostałych uczestników danego turnieju na zakończenie imprezy.
Ponadto wszyscy uczestnicy turnieju mają przyznane 15 % zniżki na dowolny zabieg masażu w ośrodku DARING do końca roku.

„W masażu zaufaj ekspertom”

www.daring.pl
Ul. Zwierzyniecka 8; 00-719 Warszawa
Kontakt telefoniczny:  22 841 20 71

  1. chciałbym pogratulować Karinie Tyma za zwycięstwo w profi squash-u głównie dlatego że mam no jest w moim wieku i wygrała turniej damski a nie juniorski

    Comment by anonim — 2010/08/14 @ 18:05

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).