2009 03 28 Turnieje AA/B/C/C

  2009-03-28 15:47:54

Pięć weekendowych imprez turniejowych.

Tychy
– bez niespodzianek. Kolejny turniej super A wygrał Wojtek Nowisz. Wojtek nie wygrywa takiej imprezy jak nie nią nie przyjeżdża. Dalsza kolejność zazwyczaj odpowiada aktualnemu rankingowi. W tych imprezach trudno o niespodzianki. No może taką niespodzianką są trzy poddane mecze w ostatniej rundzie. Ale jeśli tak długi turniej rozgrywany jest tylko na dwóch kortach, i wszyscy muszą “męczyć się” do trzech wygranych setów, to w zasadzie nie powinno to nikogo dziwić. Wyniki poniżej…….
Warszawa – prawie bez niespodzianek, bo w ostatniej chwili zgłosił sie na start Andrzej Wierzba. Ponieważ było już po zamknięciu listy startowej – Andrzej musiał startować w rundzie eliminacyjnej. I tu mogła się zdarzyć niespodzianka, gdyby Maciek Lubiak po wygraniu pierwszego poszedł za ciosem i wygrał drugiego seta. Ale niespodzianki nie było do samego końca. Drugie miejsce zajął Maciek Górski przed Michałem Kasperkiem z Gliwic. Kolejne 3 miejsca to przedstawiciele Ligi Squash Masters rozgrywanej w środy w Squash City. To: Marcin Ratigowski (jak on to zrobił?), Krzysiek Pieńkowski i Grzesiek Multan. W imprezie zagrało aż 48 zawodników a chętnych do startu było jeszcze więcej. Dzięki dużemu zróżnicowaniu poziomu zawodników pierwsza runda (16 meczy) została rozegrana zgodnie z harmonogramem (15 minut na mecz) ciąg dalszy to zażarta walka o miejsca na każdym poziomie. Wygrani kolejnych małych finałów to Bartek Świerczyński (9), Maciek Lubiak (17), Zbyszek Glazer (25), Rafał Klimczewski (33) i Wojtek Laskowski (41).  Pełne wyniki i fotki z imprezy poniżej. Turniej Damski w ośmioosobowej obsadzie wygrała Ewa Polak przed Ewą Buczkowską i Magdą Rycaj. Niespodzianką była świetna postawa debiutującej na turnieju Renaty Zarzyki (4).
Kołobrzeg – bez niepodzianek. Krzysiek Tyma zawiózł nad morze kolegów i wspólnie z Arkiem Sawczynem (1) i Adamem Wasikiem (2) podzielili między siebie podium w klubie PAJAMAD.
Wrocław – w zasadzie bez niespodzianek, bo kto mógłby wygrać turniej OMW jeśli na starcie stanął Rafał Rykowski? Tym razem nie zjechała reszta racketlonowego towarzystwa i Turniej na AWF wygrał Rafał przed Jarkiem Terleckim i Piotrem Sewerynem. Zagrało 14 uczestników.
Białystok – pierwszy premierowy turniej na Podlasiu zaliczony do ogólnopolskiej punktacji. Na jednym korcie przez dwa dni zagrało aż 22 zawodników. W tej stawce najlepszy był (nieklasyfikowany wcześniej w rankingu PFS) Maciek Sidorowicz. Maciek w pierwszej rundzie pokonał potencjalnego faworyta – Piotrka Zimnocha (9). W finałowej rozgrywce wygrał kolejno z Arkiem Bachem (3) i  Łukaszem Babulewiczem (2). Już niedługo białostoczczanie będą mogli rozgrywać regularne turnieje. Jak zapowiada Wojtek Kosow – w najbliższych dniach rusza w Białymstoku budowa dwóch nowych kortów ASB. A jak pokazuje przykład Squash City – taka budowa nie musi trwać dłużej niż 4 tygodnie.
W tym miejscu warto wspomnieć, że w Bielsku Białej na dniach otwiera się nowy ośrodek Modelarnia – wyposażony w 4 korty. Z kolei w Poznaniu oddano do eksploatacji ośrodek NIKU, gdzie jest kortów sześć. Niestety – jak donoszą obserwatorzy – ośrodek ma dużo dobrych kortów, ale ma także zbyt małe (nie odpowiadające ilości kortów) zaplecze, co może być kłopotliwe w przypadku większej imprezy turniejowej a nawet codziennej eksploatacji. Jak twierdzą wielkopolanie kolejne dwa obiekty (Podolany otwierane są już za niecałe trzy tygodnie a kolejny jeszcze w tym roku!!!) mają mieć porównywalną ilość kortów i lepsze zaplecze.
==============================
W najbliższym tygodniu (04.04) zainteresowani sportową rywalizacją mogą wybierać pomiędzy turniejami B w Jankach pod Warszawą (klub naprzeciwko Centrum IKEA) a Poznaniem. Z kolei w Olsztynie rozgrywane będą IV Mistrzostwa Warmii i Mazur (C) a w Bielsku Białej – Turniej Otwarcia organizowany przez Jacka Grabowskiego na inaugurację nowego obiektu pod nazwą MODELARNIA.

pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).