2010 08 13/15 Wyniki Turniejowe
Warszawa. VII Turniej Handicapowy
Łódź. ImFIT.
Kraków. Squash4You.
Gorzów. CR Super.
Białystok. Magic GYM.
Wrocław. MatchPoint.

Piątek/Sobota/Niedziela 13/15 sierpnia 2010
Warszawa. Łódź. Kraków. Białystok. Gorzów. Wrocław.

Warszawa. SquashCity. Drugi sierpniowy (a w ogóle nr 7) turniej klubowy w SquashCity pod patronatem Ośrodka DARING zgromadził tym razem szesnastkę chętnych. Po raz drugi podjął wyzwanie Maciek Lubiak i po raz drugi nie doszedł do finału. Turniej wygrał Michał Grzybowski (7) po zaciętym finale 3/2 z Kubą Jaworskim (8). Trzeci był Maciek (9), który pokonał Rafała Burzyńskiego (4 – ale teraz będzie więcej) w tym samym stosunku. System rozgrywek został zmodyfikowany o regułę maksymalnej liczby punktów jakie może posiadać zawodnik  na starcie, co już w pierwszym spotkaniu Kuby z debiutującą Iwoną zaowocowało startowym otwarciem 7/-3 dla Iwony. Doskonała większość uczestników spędziła aktywnie czas i nikt, ale to nikt nie wyszedł bez odniesienia sportowego sukcesu. Przede wszystkim ostatni mecz dał wiele satysfakcji Iwonie, która w swoim pierwszym starcie pokazała światu, że będzie groźną rywalką nie tylko dla startujących dziewczyn – ale także mężczyźni muszą obawiać się  konfrontacji z jej umiejętnościami. O czym przekonał się Kuba Chrzanowski, który zdobył (w ostatnim, widowiskowym meczu) seta, ale był to tylko jeden set, pozostałe trzy należały do Iwony. Wszystkie wyniki sportowej rywalizacji a także kolejność końcowa są poniżej…..
Łódź. ImFIT. Drugi Summer Squash Cup w Łodzi – rozegrano w dwóch konkurencjach. Turniej damski zakończył się takim samym wynikiem jak poprzednia edycja. Paulina Krzywicka pokonała Justynę Cielecką (dwukrotnie, bo obie startowały też w OPEN) a trzecia była Monika/Wanda (bez skojarzeń z  Niemcem) Świerczyńska. Czwarte miejsce zajęła Karina Tyma, która z racji wieku (10 lat) nie miała szans na zajęcie lepszego miejsca, ale pozostawiła w pokonanym polu dwie dziewczyny z Łodzi. Za to jej brat pokazał po raz drugi, że jest kandydatem do czołowych miejsc w IMP 2011. W drodze do finału Konrad Tyma stracił tylko i aż dwa sety. Pierwszego zgubił w meczu z Piotrem Kijewiczem, który zajął ostatecznie trzecie miejsce. Drugiego seta ugrał w finale Jacek Hibner. Czwarty był Grzesiek Kwiatkowski. Poza Grześkiem bardzo dobrze pokazali się pozostali poznaniacy. Gdyby nie pierwszy mecz,  Adam Michańków z pewnością walczyłby o miejsca w ścisłej czołówce. Łukasz Stachowski (niedługo warszawiak) miał duże szanse by pokonać Piotra Kijewicza, niestety w piątym secie zawiodły akumulatory. A Krzysiek Bronikowski przełamał złą passę i tym razem wygrał na zakończenie z Justyną. Finał B wygrał Adam Karp po dobrym meczu z Rafałem Drygalskim. Gdyby nie pierwszy mecz przegrany z Krzyśkiem Pieńkowskim (miejsce piąte) Adam mógłby powalczyć  o lepszą pozycję.
Kraków. Squash4You. W lokalnym turnieju B rozgrywanym pod patronatem Harrow zwyciężył zawodnik z krakowskiego klubu Racquet, który jeszcze nie grał w turnieju A, ale od pewnego czasu pokazuje, że zasługuje na wysokie miejsce w rankingu PFS. Przemek Atras pokonał 3/2 w finale zawodów Tomka Bosakowskiego a wcześniej 3/1 zdobywcę trzeciego miejsca – Artura Smolenia. Najwyżej rozstawiony zawodnik – Marek Jankowski z Warszawy zajął tylko 4 miejsce. Wystartowało 22 zawodników.
Gorzów. CR Super. Klubowy turniej w Gorzowie wygrał  Maciek Wasylko przed Piotrkiem Czerniejewskim i Ryszardem Rachlewiczem. Zagrało dwunastu chętnych.
Białystok. Magic GYM. Do Turnieju Urodzinowego zgłosiło się piętnastu chętnych. Podium podzielili między siebie przyjezdni zgodnie z rozstawieniem. Wojtek Kaźmierowski pokonał w finale Wojtka Karwowskiego Robert Gogłuska w meczu o trzecie miejsce wygrał z organizatorem całości – Łukaszem Brejnakiem.
Wrocław. MatchPoint. Marek Wojnarski zgromadził w niedzielnych zawodach B pod patronatem ADVATECH bardzo ciekawy skład, w którym po raz ostatni w tym sezonie mógł zagrać Rafał Rykowski. Na 99 procent Rafał po wygraniu zawodów wejdzie do pierwszej szesnastki PFS i będzie musiał pauzować do pierwszego turnieju A. Będzie mógł także zagrać w turnieju C albo turniejach klubowych ale turnieje B są dla niego zamknięte. I tak nie będzie mógł zagrać w turnieju w Kahunie, choćby bardzo chciał. Takie przepisy. A może nadszedł czas na zmiany? Zarząd PFS milczy a nowy sezon nadchodzi. Oby to milczenie nie trwało zbyt długo. Wracając do wyników – drugi był Jarek Terlecki a trzeci Marek Wojnarski, który pokonał Jacka Szuberta. Warto jeszcze wymienić startujących z eliminacji Arka Benesia i Wojtka Wajdę, którzy zajęli odpowiednio piąte i siódme miejsce. Reszta wyników- poniżej.


Warszawa. Squash City
OPEN

Białystok. Magic GYM
OPEN

Kraków. Squash4You
OPENFoto (c) Squash4You

Łódź. I’mFIT
DAMSKI

OPENGorzów. CR Super
OPEN

Wrocław. Matchpoint
OPEN


===========================================
W sierpniu partnerem rozgrywek handicapowych jest
Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej „DARING”  Sp. z o. o.
DARING
jest fundatorem zabiegu masażu sportowego jako nagrody dla zwycięzcy każdego sierpniowego turnieju handicapowego oraz jednego losowanego wśród pozostałych uczestników danego turnieju na zakończenie imprezy.
Ponadto wszyscy uczestnicy turnieju mają przyznane 15 % zniżki na dowolny zabieg masażu w ośrodku DARING do końca roku.

„W masażu zaufaj ekspertom”

www.daring.pl

Ul. Zwierzyniecka 8; 00-719 Warszawa
Kontakt telefoniczny:  22 841 20 71

pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).