2010 09 10/11/12 Wyniki Turniejowe
Warszawa. DESKI OPEN XI
Warszawa. Wilanów Squash Cup PFS
Kraków. Atlantic
Zielona Góra. Squash Up
Łódź ImFIT Squash Challenge

Co za weekend pełen atrakcji…….

W piątek w Warszawie nocna impreza w DeSkach połączona z otwierającym obiekt Turniejem DESKI OPEN – pierwszą eliminacją cyklu ASB Polish Squash Tour.
W sobotę w Wilanowie II Amatorski Turniej [PFS C] o Puchar Burmistrza oraz zawody dla juniorów i pań w ramach XI edycji Wilanów Squash Cup [PFS B];
a do tego turnieje: w Krakowie – Marsa Atlantic Squash Open i w Zielonej Górze – Planeta Design Squash Open. I jeszcze rozgrywki Squash Challenge w Łodzi prowadzone przez Jacka Hibnera (kiedy on to wszystko robi???).

Przede wszystkim największe emocje wzbudził turniej w Deskach. Temperaturę i bardzo dobry (jak na ten fragment sezonu squashowego) podniosła deklaracja Wojtka Kosowa – Samochód dla najlepszego zawodnika ASB Polish Squash Tour. W efekcie – na turniej, który powinien zgromadzić maksimum 16 zawodników – wybrało się aż 37 chętnych. Formuła Turnieju PFS C – którą wymusił aktualny Zarząd PFS – (tak zapracowany, że musiał przełożyć start sezonu i w związku z tym “zamroził” dla turniejów B czołówkę polskiego squasha) – ułatwiła rozgrywki. Pierwsze mecze forrundy odbyły się o godzinie 18:00 a finał rozgrywany był o północy. Oczywiście grano o każde miejsce i nie było zawodnika, który nie miałby możliwości rozegrania przynajmniej 4 spotkań na korcie. Po turnieju impreza dopiero zaczęła się rozkręcać a dobra pogoda dała możliwość zabawy prawie do białego rana.
Sportowo nie było wielkich niespodzianek. Brak taryfy ulgowej dla Tomasa sprawił, że los wystawił go na Marcina Karwowskiego, który z rozpędu (prosto z pociągu) wygrał z nim 2/1 w pierwszej rudzie.  Do półfinału awansowali (zgodnie z przewidywaniami) Marcin Karwowski, Kamil Dominiak, Maciek Lubiak i Wojtek Nowisz. Jedyną niespodzianką była wygrana Kamila z Marcinem, choć były to tylko 4 sety, a Kamil nie musiał grać meczu ćwierć finałowego dzięki dyskwalifikacji Grześka Leśniańskiego, to w finale Wojtek był świeżutki i żwawy a Kamil z trudem dojechał do końca. Mecz o  miejsce trzecie wzbudził sporo emocji, bo Maciek Lubiak miał szczerą ochotę na puchar, ale po pierwszych dwóch wygranych setach skończyła się koncepcja a Marcin pracowicie odrobił straty i doprowadził do zasłużonej wygranej.
Pozostałe punktowane miejsca trafiły do: Krzyśka Pieńkowskiego (piąte miejsce zdobyte po pięciosetówce z Piotrkiem Bareńskim); Grześka Leśniańskiego (miejsce 9); Tomasa Hrazskego (Tomas założył, że w turnieju pocieszenia wygra z każdym przynajmniej jednego seta do zera, prawie mu się udało gdyby nie Piotrek Makowski; z kolei przeciwniczka Tomasa – Ania Jurkun – startująca na specjalne zaproszenie Wojtka Kosowa – ograła po drodze do finału B takich tuzów jak Michał Wróbel i Jacek Kalinowski); Maćka Maciejewskiego (miejsce 25) i Michała Ziemskiego (miejsce 33 z grupowego turnieju pocieszenia). Wyniki DESKI OPEN w wersji elektronicznej są na stronie http://www.squashmasters.pl/6175.

Kilka słów warto napisać o najstarszej imprezie w Polsce. W Wilanowie po raz jedenasty spotkali się miłośnicy tradycji i “taniego grania”. Większym powodzeniem cieszył się bezpłatny turniej Amatorski (19 uczestników) PFS C, niż  turniej B dla zawodowców, w którym na dzień dobry było do zdobycia dwa razy więcej punktów do rankingu PFS.
Ta impreza jest na stałe wpisana w kalendarz imprez Urzędu Dzielnicy Wilanów i dopóki ktoś nie wybuduje na terenie dzielnicy nowego obiektu z przynajmniej 6 kortami – tradycja ma swoje stałe miejsce w Sinusie. Któż zresztą nie poznał smaku tradycyjnego żurku, którym posilali się juniorzy panie i seniorzy – startujący w jednym z turniejów squasha lub tenisa.
Zwyciężali zaś:
– wśród juniorów – Janek Walczuk – równie ambitnie walczący (ach to nazwisko) w turnieju Amatorskim.
– wśród pań – Anka Sikorska przed Natalką Bouman i Kasią Woziwodzką. Warto odnotować come back Weroniki Bak (i ona i Natalka to siostry z domu Łuczyńskie).
– wśród panów – Wojtek Kaźmierowski, któremu nie było łatwo, ale wyprzedził Marka Jankowskiego i Bartka Świerczyńskiego. Dopiero piąty był Grzesiek Kwiatkowski (emigrant z Poznania) ale to szybko się zmieni, gdy Grzegorz złapie trochę punktów i będzie lepiej rozstawiany. Zawiódł na całej linii Wojtek Karwowski, zajmując dopiero czwarte miejsce. Wyjątkowego pecha miał Mikołaj Modrzewski, który dwukrotnie nie przeszedł eliminacyjnej forrundy.
W Turnieju Amatorskim swój pierwszy Triumf święcił Denis Łopatin – który po raz pierwszy wygrał turniej PFS. Czy był z tego zadowolony? Na zdjęciach (patrz facebook) Denis pokazuje to z pewną nieśmiałością.

Do Krakowa na wycieczkę krajoznawczą przyjechała ekipa z Malty. W otwartym turnieju w Atlanticu który dał szansę zmierzenia się z maltankami i maltanami najlepszy był Przemek Atras przed Sławkiem Połeciem i reprezentantem w/w Malty Carlem Camilieri. Być może będziemy mogli zaobserwować tę reprezentację podczas niedługo odbywających się Ostatnich Mistrzostw Europy dla Krajów Rozwijających Squasha czyli na ENCC w Kahunie a do imprezy zostały już tylko niecałe trzy tygodnie.
Z kolei w Zielonej Górze na gościnne występy zawitał Jacek Hibner, który tym samym pozbawił się prawa gry w następny weekend (awansował do pierwszej szesnastki PFS). Jacek wygrał w cuglach turniej organizowany przez Kubę Zjawina. Drugi był Adam Wasik a trzeci Tiger Sowa, który pokonał Damiana Kędziorę.
Jacek poprowadził też turniej grupy Masters i rozgrywki Club. Wtej pierwszej rywalizacji najlepszy był Marcin Ciszewski przed Tomkiem Winiarskim i Arkiem Kilianem. W grupie Club1 liderują po ligowych zmaganiach Szaran (1), Demczuk (2) i Drobnik (3).

A teraz pełne wyniki “analogowe”

Warszawa. DeSki
DESKI OPEN – I Turniej cyklu ASB Polish Squash Tour
1. Wojtek Nowisz,
2. Kamil Dominiak,
3. Marcin Karwowski
Warszawa. Sinus
II Amatorski Turniej o Puchar Burmistrza Wilanowa [PFS C]
1. Denis Łopatin,
2. Robert Gogłuska,
3. Kuba Wroniecki

Warszawa Sinus
XI edycja Wilanów Squash Cup
Turniej Damski
1. Anna Sikorska, 2. Natalka Bouman, 3. Kasia Woziwodzka

Zawody Juniorskie
1. Janek Walczuk,
2. Marcin Mazurek,
3. Fryderyk Pryjma
4. Filip Korczak
5. Mikołaj Kniaginin

Turniej OPEN
1. Wojtek Kaźmierowski, 2. Marek Jankowski, 3. Bartek Świerczyński

Kraków Atlantic
Marsa Atlantic Squash OpenWarszawa
1. Przemek Atras,
2. Sławek Połeć,
3. Carl Camilleri

Zielona Góra. Squash Up
1. Jacek Hibner
2. Adam Wasik
3. Damian Kędziora

Łódź. ImFIT

MASTERS
1. Marcin Ciszewski
2. Tomek Winiarski
3. Arek Kilian

CLUB1
1. Tomek Szaran
2. Grzesiek Demczuk
3. Drobnik

(c) wk

Plakat z programem DNI WILANOWA 2010

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).