2010 09 03/04/05 Wyniki Turniejowe
Warszawa. X Turniej Handicapowy
Warszawa Premium B
Łódź. IMFIT. Squash Challange

ŁÓDŹ.IMFIT

Niedziela 5 września 2010
Squash Challenge

W niedzielę w łódzkim klubie IMFIT zagrali zawodnicy zgromadzeni w grupie ELITE nowych rozgrywek ligowych – Squash Challenge – które uruchomili Jacek Hibner i Krzysiek Salwach. Udało im się zgromadzić naprawdę najlepszych grających w Łodzi w jednym miejscu a kolejne grupy (MASTERS i PRO) wystartują lada dzień. Jestem pod wrażeniem i życzę powodzenia całemu przedsięwzięciu.
Jak widać z wynikowej tabeli poniżej – najlepsi w Łodzi to nadal Wojtek Pawliszewski, Piotrek Kijewicz i Jacek Hibner. Ale po kolejnych kolejkach (jak w każdej lidze) do tej grupy dojdą kolejni aspirujący do czołówki. Szczegóły są na nowej stronie Jacka Hibnera http://www.squashpartner.pl/viewtopic.php?f=31&t=79.

Ilu trzeba zawodników aby wygrać Turniej? – jednego.
Aby zająć dwa pierwsze miejsca – potrzeba dwóch zawodników.
I tylu właśnie przyjechało do Warszawy na pierwszy Turniej Premium w nowym/starym sezonie.
Piotr Kijewicz (1) i Jacek Hibner (2) byli finalistami turnieju Premium w Squash City. Trzecie miejsce zajął Wojtek Kaźmierowski (3) a czwarte Kamil Kuźmiński.
Najdłuższy pojedynek zawodów stoczyli jednak w finale B (o bardzo dobre 9 miejsce) Wojtek Karwowski i Bartek Świerczyński. Osiem piłek meczowych jakie miał Wojtek w trzecim secie (17/19) to dość dużo i wydawało się, że po przegraniu tego seta opadnie on z sił. A jednak – Wojtek jak Feniks z popiołów podjął walkę i dokończył dzieła wygrywając ten mecz. Trzecie miejsce w finale B wywalczył Jurek Wałek po zaciętym meczu z Michałem Stanoszem (3/2).
Najbardziej zażartym zaś meczem był półfinał Wojtek/Piotr. Brzydki, choć emocjonujący, takie mecze warto nagrywać dla celów szkoleniowych (sędziowanie). Z pojedynku zwycięsko wyszedł Piotr, który dzięki temu w rankingu PFS wskoczy na setne miejsce. Z kolei drugi finalista – Jacek Hibner awansuje prawdopodobnie na miejsce 24 z 33.
Wszystkie wyniki meczów -> poniżej; a zdjęcia z turnieju są na facebooku.

Tym razem zagrało 10 chętnych. Najlepszy był Rafał Burzyński. Pozostawił za sobą Roberta Świdzińskiego i Kubę Wronieckiego. Największa niespodzianka to pierwsze miejsce w eliminacjach Krzyśka Matowskiego a potem dopiero piąte w klasyfikacji łącznej.
W następnym tygodniu przerwa – zapraszam wszystkich chętnych na Otwarcie nowego klubu i Turniej Otwarcia w Deskach. Impreza (zgodnie z tradycją) odbędzie się w piątek.
Atrakcje będą sportowe i muzyczne.
Zapraszam w imieniu klubu DESKI oraz producenta kortów – firmy ASB.

=========================

Wyniki Turniejów

Warszawa. Handicapowy nr 10

Warszawa. Premium B

Łódź. IMFIT.Squash Challenge – grupa ELITE.

pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).