21.02.2009 Turniej B+ w Warszawie

Warszawa. Squash City
Sobota 21 luty 2009

Nieoficjalna inauguracja 8 (ośmiu) kortów w SquashCity.
A teraz kilka słow opisu dla zainteresowanych. Turniej Damski się nie odbył – ponieważ wykruszyła się obsada. Zabrakło szóstej zawodniczki, a rezerwowa “obudziła” się o 11:00, kiedy rywalizacja została już odwołana. Na turniej juniorski dotarło 10 uczestników. Tylko dziesięciu albo aż dziesięciu. Tylko 10, bo udział w turnieju juniorów był bezpłatny i była to atrakcyjna zachęta, aż 10, bo turniej był bezpłatny potencjalni zawodnicy nie mieli formalnych zobowiązań z tytułu wcześniejszej opłaty startowej. Turniej Juniorski wygrał Janek Gajl, przed Pauliną Krzywicką i Hubertem Górskim. Następnym razem będzie ich więcej, tego jesteśmy pewni obserwując zadowolonych rodziców i uśmiechniętych juniorów. Turniej juniorski sponsorowali do spółki Squash City i organizator całości – Waldek Kobus.
Turniej OPEN. Tu będzie odrobinę dłużej. Zagrało 42 uczestników oraz 3 uczestniczki.
Aldona Dworakowska zajęła premiowane 45, Ewa Polak wywalczyła 40 miejsce a Ania Jurkun zakończyła turniej na miejscu 7 (!!!).
Finał C (33 miejsce) wygrał Sławek Nowisz przed Kubą Wronieckim i Piotrem Zimnochem.
Finał B (17 miejsce) wygrał Adam Michańków przed Waldkiem Kobusem i Hubertem Buśko.
Finał A (1 miejsce) wygrał Grzesiek Kwiatkowski przed Wojtkiem Kaźmierowskim i Krzyśkiem Pieńkowskim.
Poza autochtonami wystąpiły reprezentacje Poznania, Lublina i Białegostoku. Ta pierwsza przyjechała po sukces i go osiągnęła, bo tak trzeba nazwać zdobycie dwóch pierwszych miejsc w finałach A i B przez przedstawicieli Squash Maniaq Team – a zostało to docenione specjalną nagrodą dla SMT.
Ekipa Białostocka szykuje się do pierwszego oficjalnego turnieju PFS w Białymstoku. Każdy występ w oficjanie punktowanym turnieju będzie miał wpływ na rozstawienie w zawodach o Puchar firmy Superbruk. No chyba, że do zdobycia będą dwa puchary. Ten tytularny (od Superbruk) oraz ten mityczny (którego nikt nie widział i zapewne nie zobaczy; obym się mylił) – od XTB.
W najbliższy weekend (28.02) na turnieje zapraszają – Kahuna w Warszawie (osobiście bardzo chciałbym zagrać, może wygram jakiś finał C?), Rafał Rykowski we Wrocławiu, Andrzej Gołębiowski w Olsztynie. Konrad Tyma szykuje się do startu w Welsh Junior Open w Cardiff. A fani (nie ma ich aż tak wielu) turniejów PSA mogą się emocjonować albo silnymi zawodami DAVENPORT NORTH AMERICAN OPEN 2009 z obstawą walczącą o 93 750$, albo drobnymi turniejami takimi jak NSC#2 w Kuala Lumpur o 6000$,czy lokalne europejskie: Salzburg Open o 3000$; Puchar Dunlopa w Houten o 500$, VITIS CUP 2009 w Zurichu o $1500.
A poniżej – wybrane zdjęcia oraz pełne wyniki turniejowe z weekendu.