2010 11 05 WYNIKI TURNIEJOWE
Warszawa
Łódź
Poznań
Gorzów Wielkopolski
Kołobrzeg
Gliwice

Pierwszy tydzień listopada to przede wszystkim nowe przepisy regulujące rozgrywki sportowe pod patronatem PFS  i wielki eksperyment czyli nowe przeliczanie punktów rankingowych.
A przecież PFS to nie cały świat. Poza czterema turniejami PFS (Deski, SquashMania, Squash Park i Centrum Rekreacji SUPER) odbyły się turnieje amatorskie w Warszawie (Handicapowy SquashCity, Nocny w Silvie, PRO w łódzkim ImFicie, Sobotni w poznańskim NIKU i Klubowy w kołobrzeskim Pajamadzie. A do tego Mistrzostwa Agory w warszawskiej Kahunie i Mistrzostwa Polski w Racketlonie w Zgierzu (Stacja Nowa Gdynia). Działo się naprawdę dużo a doskonała większość wyników poniżej.

Ale najpierw kilka ciepłych słów o uczestnikach i organizatorach.
Przede wszystkim po raz siódmy w Zgierzu spotkali się najwszechstronniejsi “rakietkowcy”. W jeden dzień 56 zawodników rozegrało 5 kategorii RACKETLONA. I tak w turnieju Elity (Best 12) w finale spotkali sie Krzysztof Samonek i Rafał Rykowski. Wygrał Krzysztof a pokonany przez niego w półfinale obrońca tytułu – Marek Wojnarski zajął trzecie miejsce po zwycięstwie nad Norbertem Stolickim. Najlepsza wśród pań była Marta Jeż (aktualna Mistrzyni Świata) przed Magdą Kamińską i Agatą Doroszkiewicz. W pozostałych kategoriach triumfowali: wśród weteranów – Grzegorz Sylwestrzak przed Piotrem Sewerynem i Stanisławem Nowakiem; w kategorii OPEN – Wojciech Wajda przed Tomaszem Krzyżaniakiem i (ex equo): Danielem Lipowskim i Konradem Pawlakiem; wśród Amatorów Rafał Zdon pokonał Marka Rejmaka, a trzeci był Artur Nowogórski.

W turniejach klubowych (poza klasyfikacją PFS) wygrywali: Grzegorz Kwiatkowski w Silvie (Warszawa) gdzie zagrało 13 uczestników; Waldek Kobus w Squash City (w XV Turnieju Handicapowym z Afrodytą – 8 zawodników). W PAJAMAD (Budzistowo) najlepszy był Darek Rezulak przed , w NIKU Saturday Tour zagrała szesnastka amatorów a najlepszy był Mariusz Cepeniuk. Turniej grupy PRO Jacka Hibnera w ramach Squash Challenge zgromadził szesnastkę zawodników a wygrał go Marek Godula. We Wrocławiu Adam Ciempka wygrał w (inaugurujących działalność turniejową Wrocławskiego Squash Clubu) zawodach pozostawiając za sobą siedemnasto-osobową stawkę uczestników. Drugi był Marek Elsner a trzeci Marcin Zieliński. Ostatni turniej Amatorski o którym warto wspomnieć to Mistrzostwa Agory zorganizowane przez Pawła Kozłowskiego “Perkoza” w warszawskiej Kahunie. Turniej OPEN wygrał Maciek Ziólczyk z Warszawy a wśród pań najlepsza była Ola Hac z Łodzi.

A teraz turnieje PFS.

Jeden z najmniejszych – 16 uczestników (w tym część z łapanki)  – odbył się w Gorzowie (CR Super). Rywalizację wygrał Przemek Matuszyk przed Krzysztofem Tymą i Czarkiem Kusym. Turniej – zgłoszony jako B – powinien mieć przynajmniej 16 uczestników. Wydaje się, że ten przepis jest dość kłopotliwy. W mniejszych ośrodkach ciężko jest zebrać pełną szesnastkę. Ponadto większość zawodników myśli dawnymi kategoriami punktowymi – gdy za pierwsze miejsce w turnieju B3 można było zdobyć 150 punktów a za pierwsze miejsce w turnieju C było punktów 75. Stąd niewielka ilość turniejów C w ubiegłym sezonie i niechęć do udziału w nich. Ale nowe przepisy powodują, że za gorzowski turniej B dla szesnastu  zawodników do zdobycia za 1 miejsce jest punktów 140,a za analogiczny turniej C będzie ich tylko40 mniej ale 25 więcej niż poprzednio. A koszt jest niższy, bo za B trzeba zapłacić 200 a za C tylko 100 pln. Być może teraz turnieje C będą odbywać się częściej, ale jak będzie – czas i praktyka pokaże, jedno jest pewne – aby zaznaczyć swoją obecność w rankingu PFS przede wszystkim trzeba grać w turniejach A, turnieje B i C nie będą miały znaczącego wpływu na ranking zawodników.
Drugi Turniej Federacji to Squash Park, gdzie odbył się klubowy B+. W turnieju młodzieżowym zagrała czwórka juniorów wśród których najlepszy był Kuba Handschuh. W turnieju OPEN zagrało 21 uczestników. Wygrał Kamil Dominiak (tracąc 64 punktyw 12 setach) przed Jackiem Hibnerem i dopiero trzecim (!!!) Tomkiem Abramowskim który wygrał Rafałem Karolczakiem. Piąte miejsce trafiło do Karola Andrzejczaka a dziewiąte do Marcina Ciszewskiego. Pierwsze miejsce w turnieju Pocieszenia znowu (jak w turnieju A) dostało się Krzysztofowi Grzelczakowi.
Kolejny turniej B rozegrano w gliwickiej SquashManii. Artur Smoleń po raz pierwszy postanowił zrealizować turniej zamknięty dla najlepszych 16 zawodników. Wbrew pozorom nie jest to premierowy turniej zamknięty. W Warszawie od dwóch lat odbywają się takie imprezy. Najpierw jako turnieje Super B – realizowane na stołecznych dwu-kortowych obiektach każdorazowo dla 16 uczestników, a później jako turnieje Premium B – rozgrywane dla szesnastki uczestników – którzy na czterech kortach grali wszystkie mecze Best of 5.
W gliwickim eksperymencie zwycięzca był znany przed rozpoczęciem rywalizacji. Marcin Kozik stracił 60 punktów w 12 setach.  Drugi był Szymon Wolek a trzeci Piotrek Pach, który wygrał z Maćkiem Kondziołką. Piąty – Artur Smoleń a dziewiąty – Bartosz Gil z Krakowa. Dzięki licznej rezerwie zawodników turniej utrzymał kategorię B,a uczestnicy mieli komfort rozegrania czterech meczy w stosunkowo krótkim czasie.
Czwarty Turniej PFS to zorganizowany przez Michała Dobrowolskiego Turniej B+ w Deskach. Zawody odbyły się w kategoriach OPEN i juniorskiej. Dyrektorem zawodów był (po raz pierwszy) Piotr Makowski i zapewne jego brak doświadczenia spowodował dość istotne niedopatrzenie, jakim było dopuszczenie do startu juniorów bez okularów ochronnych. Można się też zastanawiać jak powinno się rozgrywać turniej dla 11 uczestników, gdy tylko jeden jest sklasyfikowany w rankingu PFS. Ale to temat dla Komisji Technicznej na przyszłość. Juniorzy (w doskonałej większości) z tenisowej szkółki klubu DESKI byli zadowoleni z imprezy a  najlepszym zawodnikiem w kategorii U11 został junior Szczęsny przed (2) juniorem Wierzchostwaskim i (3) Michałem Podziewskim.
Najciekawszy był jednak turniej OPEN. Wystartowało kilku faworytów do tej pory trzymanych na smyczy przez przepisy o dostępie do Turniejów B. I tak w walce o pierwsze miejsce polegli m.inn.: Maciek Lubiak, Grzegorz Leśniański, Piotrek Bareński, Krzysiek Pieńkowski,Grzesiek Kwiatkowski, Marek Jankowski i Wojtek Kaźmierowski. Duże szanse miała też Anka Jurkun. Ale wszystkich pozostawił w tyle Michał Dobrowolski – jednocześnie sędzia główny Turnieju. Michał postawił się w dość niezręcznej sytuacji, bo jest w tym momencie (będąc jednocześnie organizatorem) głównym pretendentem do wygranej nagrody głównej w cyklu dwóch turniejów.  Aby wygrać Michał musiał rozegrać pięć meczy w których stracił 5 setów oraz w sumie 141 małych punktów. Szczególnie energetyczne były mecze z Grześkiem Kwiatkowskim [14,3,-7,-5,2] oraz Piotrkiem Bareńskim [5,-8,-9,6,8].
Drugie miejsce w turnieju zajął Krzysiek Pieńkowski a trzecie Maciek Lubiak.  Piąte miejsce zajął gość z Krakowa – Tomek Bolechała, który pokonał w ostatnim meczu Marka Jankowskiego. Bardzo dobre ósme miejsce trafiło do Anki Jurkun, która o włos przegrała z Wojtkiem Kaźmierowskim [-13,6,11]. Dziewiąta należała do Grześka Leśniańskiego a siedemnasta do Marcina Mastykarza. Dość emocjonujące (ale głównie dla mnie) były mecze z Krzyśkiem Stalewskim i Piotrkiem Bareńskim; w tym drugim miałem 6 meczboli, niestety zabrakło umiejętności by wykorzystać okazje, które – co tu ukrywać – same się pchały, ale do tego trzeba jeszcze umieć grać w squasha….

Chciałem jeszcze przypomnieć co czeka nas w następnym tygodniu. A imprez jest kilka.
Przede wszystkim 11 listopada -w Święto Niepodległości odbędą się dwie imprezy turniejowe:
Turniej B w Tychach U Przewoźnika oraz  Niepodległościowy Memoriał im. Zenona Squashynskiego w Warszawie.

W sobotę zapowiedzianych imprez będzie więcej:

w Budzistowie [PAJAMAD] ● Turniej B  www.pajamad.sklep.pl;
w Gorzowie Wlkp. [CR SUPER]  ● Turniej C SKLEPSUPER.COM CUP
w Krakowie [Squash4You] ● Turniej B Head Squash4You Open
w Poznaniu [NIKU]
Turniej B Dwór Elizy Squash Open
w Zielonej Górze [Squash Up]  ● Turniej B SQUASH UP
i wreszcie w Warszawie [Squash City] trzeci Turniej (tym razem B) z cyklu ASB POLISH SQUASH CUP Squash City OPEN

I to by było na tyle, a poniżej pracowicie zebrane tabele wyników.


Wyniki Turniejów


Piątek 5.11.2010Warszawa. SILVA
SILVA SQUASH NIGHT

Kolejność końcowa
1. Grzesiek Kwiatkowski
2. Marcin Mastykarz
3. Bartek Rodzoś
4. Andrzej Romaniuk
5. Paweł Czerwiński
6. Michał Teichert
7. Michał Jończyk
8. Tomek Kwapis
9. Henald Kuźmicz
10. Marek Urawski
11. Robert Przybylak
12. Piotrek Ziółkowski
13. Staszek Wilk


Sobota 6.11.2010


Warszawa. KAHUNA
MISTRZOSTWA AGORY W SQUASHA

TURNIEJ DAMSKI

TURNIEJ OPEN


Kołobrzeg Budzistowo. PAJAMAD
TURNIEJ KLUBOWY PAJAMAD

1. Darek Rezulak
2. Krzysztof Matwiej
3. Marcin Siutkowski


Poznań. NIKU
NIKU Saturday Tour


Wrocław. Wrocław Squash Club

Turniej OPEN


Łódź. I’mFit
Squash Challenge PRO


Gliwice. Squashmania. Top 16 PFS B

TURNIEJ OPEN


Poznań. Squash Park
Klubowy Turniej B+ PFS

TURNIEJ JUNIORSKI

TURNIEJ OPEN


Gorzów Wlkp.CR SUPER
SKLEPSUPER.COM CUP

1. Przemek Matuszyk
2. Krzysiek Tyma
3. Czarek Kusy

podane dalej wyniki turnieju gorzowskiego są niekompletne, ale to dlatego, że “zaginęły w akcji”……


Warszawa. DESKI
Turniej ligasquasha cup PFS B+

TURNIEJ JUNIORSKI U11

TURNIEJ OPENito by było na tyle……

pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).