2010 11 27/28 WYNIKI TURNIEJOWE
Turniej Urodzinowy Squash City.
KOPYT BANASIAK PATUREJ


Dwudniowy turniej Kopyt Banasiak Paturej przeszedł do historii. Po raz piąty odbył się jako turniej A co jest niezłym kawałkiem tradycji polskiego squasha. Pierwsza (i kolejne dwie) edycje odbywały się w Sinnecie na trzech kortach. Ta pierwsza zakończyła się w Blue Cactusie – czy ktoś to jeszcze pamięta? Czy ktoś pamięta, kto wygrał pierwszy turniej Kopyt Banasiak? Ile osób ma jeszcze nietechniczne, ale bawełniane bluzy z długim rękawem z logo Sinnet Squash Cup? Teraz turniej połączony jest z urodzinami SQUASHCITY. Turniej odbywa się na 9 kortach przez dwa dni.  Wszystkie mecze od ćwierćfinałów rozgrywane były na szklanym korcie, który w 2011 roku będzie główną areną turnieju Mistrzostw Europy.
Zgodnie z przewidywaniami turniej wygrał James Snell, który w 5 setach pokonał Michaela Harrisa. Obaj wcześniej nie stracili seta, bo nie bardzo mieli z kim. Pozostałe miejsca w w pierwszej ósemce podzielili między sobą: drużyna Ukrainy – Rusłan Sorochinski (3), Denis Podvornyj (4) i Kostia Rybalchenko (7); a także niemiecki pakistańczyk Karamatullah Khan (5) no i Marcin Karwowski (6) z Wojtkiem Nowiszem (8). Dalsze pozycje to już finały pocieszenia czyli miejsce dziewiąte Kamila Dominiaka po lotniczym meczu z Maćkiem Maciantowiczem. Miejsce siedemnaste Marcina Kozika na pocieszenie po wcześniejszej przegranej z Konradem Tymą. Miejsce dwudzieste piąte Krzyśka Milera i wreszcie ciężko wywalczone trzydzieste trzecie miejsce Kuby Wasilewskiego. W turnieju OPEN zagrało 42 zawodników z 4 krajów i wielu miast polskiej ziemi. Równolegle do turnieju OPEN swoje zmagania rozgrywały panie w ogromnej liczbie 10 zawodniczek. Tu bezdyskusyjnie najlepsze były Anki – Jurkun przed Sikorką a trzecie miejsce zajęła poznanianka – Ewa Buczkowska.
Za to najciekawsze były zmagania juniorów. Było ich więcej niż uczestników turniejów seniorskich, bo w sumie dotarło na turniej 45 młodych adeptów squasha, a dodatkowo na korcie nr 8 odbywały się zabawy dla maluchów na poziomie U9 prowadzone przez Marka Jankowskiego i Michała Stanosza. Z pewnością największym bohaterem był Piotr Hemmerling, który wygrał kategorię U15, w finale 3/2 pokonując wyższego o 2 głowy Krzyśka Dobrzeleckiego. Ten mecz obserwował Hadrian Stiff, który rozegrał dodatkowy sparring ze zwycięzcą. Drugi faworyt z Poznania – Max Kierszka zagrał w kategorii U13, gdzie nie miał żadnych problemów z wygraną z Maćkiem Kowalskim. Jego siostra Olga wygrała zaś kategorię U11 pokonując w finale młodszą z sióstr OstrowskichBognę. Wśród najstarszych juniorów najlepszy był Konrad Tyma, co raczej nie było niespodzianką, Konrad bezlitośnie ograł Kubę Wasilewskiego (2), Janka Gajla (3) i Janka Jaszewskiego (4). A w U17 – jak zwykle najlepsza była Paulina Krzywicka przed robiącą stałe postępy Natalką Ryfą i Hubertem Górskim. Bezkonkurencyjnym zwycięzcą klasyfikacji drużynowej jest poznański mysquash, który zebrał 3 pierwsze, 2 drugie miejsca i jedno trzecie miejsce. Drugie miejsce przypadło reprezentantom Gorzowa (pierwsze i drugie miejsce),  a trzecie miejsce trafiło do Warszawy gdzie najwięcej zawodników reprezentowało Squash City.
Bardzo dziękuję Damianowi Malińskiemu i Przemkowi Ostrowskiemu za pomoc w prowadzeniu rozgrywek juniorskich. A pozostałych rodziców zachęcam do inicjatyw, które rozruszają federacyjny beton. Wyraźnie widać, że turnieje juniorskie powinny być organizowane jako odrębne turnieje – i zasługują na swój własny kalendarz turniejowy.

Jeszcze wspomnę, że w turnieju białostockim (rozgrywanym w piątek) Wojtek Karwowski oddał bez walki finał Łukaszowi Oleksemu a trzecie miejsce zdobył Piotrek Zimnoch.
Z kolei w w ósmym turnieju (odbywającym się w hotelu) Belvedere (kiedyś to on miał obsadę) wygrał Łukasz Nitka przed Kubą Wirowskim i Grześkiem Sławińskim.
Zaś w Klubowym Turnieju który zorganizował Marcin Janik w Tychach wygrał …. Marcin Janik przed Jarkiem Kubiakiem i Piotrem Pieprzycą.

Kolejne turnieje jakie mają się odbyć weekend 3/4/5 grudnia to najpierw piątkowe turnieje Memoriał B w Squashyńskim (Warszawa) oraz Świąteczny Turniej o Prezenty w kołobrzeskim PAJAMAD (poza PFS). W sobotę już prawdziwy wysyp turniejów. W Warszawie o zawodników zabiegać będą Zima w Kahunie i DESKI, przy czym ten drugi klub zachęca juniorów do udziału w rozgrywkach o godzinie 11 bezpłatnym udziałem!!!! .  Poza tym na turnieje B zapraszają – Atlantic w Krakowie, SquashMania w Gliwicach i SquashPark w Poznaniu.
W niedzielę zaś amatorów Racketlona zaprasza do Wrocławia Marek Wojnarski na turniej w MatchPoincie.
A w kolejnym tygodniu w Warszawie – jedenastego grudnia –  VII Otwarte Mistrzostwa Warszawy – jednocześnie czwarta odsłona cyklu ASB Polish Squash Tour w Kahunie – czyli jazda po samochód – który ufunduje Wojtek Kosow.


Medaliści poszczególnych turniejów zawodów Urodziny Squash City – KOPYT BANASIAK PATUREJ
U11
1. Olga Kierszka [Poznań – mysquash]
2. Bogna Ostrowska [Poznań – mysquash]
3. Mikołaj Szymkowiak [Poznań – mysquash]

U13
1. Maximilian Kierszka [Poznań – mysquash]
2. Maciej Kowalski [Warszawa – SQUASH CITY]
3. Stanisław Białecki [Warszawa – SQUASH CITY]

U15
1. Piotr Hemmerling [Poznań – mysquash]
2. Krzysztof Dobrzelecki [Gorzów Wielkopolski – Centrum Rekreacji SUPER]
3. Jan Rodak [Warszawa – SQUASH CITY]

U17
1. Paulina Krzywicka [Warszawa]
2. Natalia Ryfa [Poznań – mysquash]
3. Hubert Górski [Warszawa]

U19
1. Konrad Tyma [Bristol]
2. Jakub Wasilewski [Zabrze – SQUASH BALL CLUB]
3. Jan Gajl [Warszawa – SQUASH CITY]

DAMSKI
1. Anna Jurkun [Warszawa – KAHUNA]
2. Anna Sikorska [Warszawa]
3. Ewa Buczkowska [Poznań – mysquash]

OPEN
1. James Snell [elitesquash]
2. Michael Harris [elitesquash]
3. Ruslan Sorochinskiy [UKRAINA]


A teraz pełne wyniki

TURNIEJ JUNIORSKI U11 [11]

TURNIEJ JUNIORSKI U13 [12]

TURNIEJ JUNIORSKI U15 [9]

TURNIEJ JUNIORSKI U17 [9]

TURNIEJ JUNIORSKI U19 [4]

TURNIEJ DAMSKI [10]

TURNIEJ OPEN [42]

Lista partnerów Turnieju URODZINOWEGO SQUASH CITY
KOPYT ● BANASIAK ● PATUREJ


http://polki.pl/work/privateimages/formats/GALLERY_MAIN/19510.jpg

under-armour-logo

http://www.constantinos.zoomshare.com/files/prince-logo.jpeg

http://www.winowino.com/images/grafika/logo1.gif

http://warsawsquash.pl/images/sztucce.jpg

pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).