2010 12 11 Wyniki Turniejowe
Warszawa. ASB KAHUNA OPEN
Wrocław Squash Club. Turniej B
Budzistowo. Turniej Adwentowy w PAJAMADZIE
Poznań. Erasmus w Mysquashu
Poznań. Dwór Elizy Squash Open w NIKU
Wrocław Squash Club. Turniej B
Kraków. Asics Squash OPEN w Squash4You

6-12 grudnia 2010

Przegląd rozegranych turniejów

http://www.squashmasters.pl/6581.
Miejsca kolejnych turniejów eliminacyjnych okrywa mgiełka tajemnicy – wszystko zależy od postępu kolejnych prac prowadzonych przez ekipy Wojtka Kosowa. Na pewno gotowy jest Lublin. Szykuje się inwestycja w Gdańsku, Wrocławiu i Katowicach. Ale w przypadkach losowych może się zdarzyć, że spotkamy się na kortach w Białymstoku lub po raz kolejny na jednym z warszawskich obiektów. W czwartym turnieju ASB wygrał Maciek Lubiak przed Krzyśkiem Pieńkowskim i Piotrkiem Bareńskim. Zagrało 21 zawodników i zawodniczek.

Największy turniej w weekend odbył się w Krakowie. Tam też zagrała największa liczba kobiet – aż siedem!!!. Wygrała (niespodziewanie, ale czy na pewno?) Klaudia Borek – pod nieobecność starszej siostry. Mocno obsadzony Turniej OPEN po gospodarsku wygrał Maciek Maciantowicz finalnie wygrywając w finalnym piątym secie finalnego meczu z drugim finalistą – Marcinem Kozikiem. No cóż obaj grają nieźle, ale wygląda na to, że Maciek dzięki tenisowym doświadczeniom ciągle robi postępy. A u Marcina utrzymuje się stagnacja. Na poprzednim turnieju A bez większego wysiłku pokonał go Konrad Tyma. Na szczęście nowe przepisy, których współautorem jest Marcin już nie zmuszają go do zbyt częstego grania dla utrzymania wysokiej pozycji. Zapewne bardziej gwałtowne ruchy rankingowe zaobserwujemy za pół roku a może jeszcze później. Trzecie miejsce trafił w turnieju Mateusz Kotra ogrywając 3/0 Łukasza Nitkę. Dopiero piąty był etatowy zwycięzca krakowskich turniejów B – Przemek Atras. I gdyby nie zmiana przepisów dopuszczająca zawodników z 1 szesnastki – wygrałby i te zawody. Niektórzy narzekają na to zwolnienie, ale gdyby nie one – musieliby jeździć aby zagrać z najlepszymi – na turnieje A do Warszawy lub Poznania – a tak proszę – na miejscu jest kilku zawodników, z którymi kontakt – to okazja do podwyższenia umiejętności.

Rzucając okiem na zachód przypomnijmy, że samodzielny projektant i wykonawca kortów krajowej konstrukcji – Adam Ciempka zgromadził na turnieju we Wrocławiu aż 22 uczestników, a zapowiada dostawienie 3 dodatkowych klatek co ustawi go na pozycji monopolisty w tym regionie. Zawody wygrał Andrzej Borkowski przed Szymonem Szczęsnym i w/w właścicielem kortów. Zawodnikom się podobało i zapowiadają, że chętnie zagrają w kolejnych turniejach.
W Poznaniu odbyły się dwa turnieje równolegle – Damian Maliński zorganizował turniej Erasmusa dla akademików a NIKU puściło kolejny (nieźle obsadzony) Turniej “hotelowy”. Pecha miała Sonia, w której imprezie miałem też zagrać i ja, ale falująca frekwencja spowodowała, że zawody zostały odwołane. Teraz bardzo ważna uwaga – świetny występ zaliczył (po raz kolejny) Tomek Gałecki, który pokazał, że jest w świetnej formie, o czym świadczy po pierwsze to, że ograł w finale (czyli “zrobił”) Wałka, ale także to, że tydzień wcześniej nie pozwolił na to, aby wygrana w SquashParku wymknęła mu się z rąk, pomimo obecności takich gigantów jak Kamil Dominiak (no może nie był w życiowej formie, ale co nazwisko, to nazwisko!!!) i wielu solidnych poznańskich grajków. Tomek – tak trzymaj!!!

W NIKU najlepszy był gość z Lubuskiego – Adam Wasik. Adam w turnieju stracił tylko dwa sety z Samborem a w finale pokonał Sebastiana Bernata 3/0. A przecież Bernat ograł Marka Szymanowskiego, który ograł z kolei Grześka Kwiatkowskiego. A był jeszcze Karolczak, Sowa i Chocholski. To nie był słabo obsadzony turniej.
W Budzistowie najlepsi byli goście ze Szczecina Gajewski (1) i Peter Robb (2) za którymi uplasowała się Jagoda. Ale największym sukcesem tego turnieju było rozegranie klasyfikacji juniorskiej – na dobry początek.

A teraz zapowiedzi – przed nami kolejny turniej A.
Tym razem dla odmiany w Warszawie
. Niezbyt trafiony termin (kto je ustalał w PFS???) spowodował, że chętni na drogie punkty klasyfikacyjne, po raz kolejny muszą wybrać się do Warszawy, w dodatku w ostatni weekend przed świętami.  Zapraszam ja, bo przy okazji udało się upchnąć przełożone z czerwca Mistrzostwa Warszawy. To już po raz siódmy. Mam nadzieję, że dopiszą juniorzy, dla których nagrody funduje Grupa CARRYWATER. Byłbym szczęśliwy,  gdyby udało się zebrać wszystkie kategorie wiekowe. Dlatego zapraszam wszystkich chętnych do rywalizacji i przypominam, że w przypadku juniorów mają oni wybór – start za 30 pln albo za 70 pln ale z koszulką UNDER ARMOUR. Dorośli tego wyboru nie mają – jak grać, to tylko w “mundurku” :-). Turniej odbędzie się hangarze dawnego lotniska Aeroklubu Gocławiu – dojazd Wałem Miedzeszyńskim pod numerem 646. A info na stronie turniejowej.

pozdr/wk

ps1: poniżej mniej lub bardziej przybliżone wyniki ww turniejów
ps2: w daleko położonym kraju Bliskiego Wschodu odbyły się Mistrzostwa Świata z rekordową pulą nagród finansowych. Turniej wygrał Anglik a jego drogę do celu udatnie opisywał Bartek Świerczyński którego bardzo cenię jako sportowca, pisarza i kolegę. Bartku, powodzenia i oby tak dalej.
ps3: taka okazja to skorzystam, zapraszam wszystkich chętnych do sportowej rywalizacji przebywających w Warszawie w środę wieczorem do udziału w Lidze, którą nazwałem roboczo SQUASHMASTERS i taka nazwa się utrzymuje od dłuższego czasu. Można zagrać o 19 (dwie godziny na dwóch kortach w siedem osób każdy z każdym po 2 sety) albo o 21 – na trochę niższym poziomie sportowym ale z tą samą satysfakcją. Oczywiście o ile będą wolne miejsca.
Więcej na stronie ligowej.

WYNIKI TURNIEJÓW

Warszawa. ASB Kahuna OPENBudzistowo. Turniej Adwentowy w PAJAMADZIE


Poznań. Erasmus w Mysquashu

Poznań. Dwór Elizy Squash Open w NIKU

Wrocław Squash Club. Turniej B


Kraków. Asics Squash OPEN w Squash 4 You

Turniej Damski

Turniej OPEN


pozdr/wk

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

RSS feed komentarzy.

Komentarze są wyłączone.

Strona główna Kontakt
Copyright © 2009 Squashmasters.pl   WordPress  Artykuły (RSS) and Komentarze (RSS).