2009 01 24 Praga, Wrocław, Kraków, NY

2009-01-24 11:41:53

2009-01-24. Prince B Turniej  w Krakowie

Turniej w Krakowie, to jak zwykle niezwykle wysoka frekwencja (jak widać zasada wykluczająca zawodników 1-16 z turniejów B dobrze służy małopolskim i śląskim zawodnikom). Jeśli zastanowić się czyj był to turniej to przede wszystkim Tomka Żmudy – prowadzącego rozgrywki – menedżera klubu Atlantic. Dawno już nie spotkałem się z tak pozytywnym podejściem osoby która jest animatorem Turnieju. Wielkie brawa dla Tomka i jego pracowitej postawy. Chylę czoła i biję brawo, już dawno nie współpracowałem z tak pozytywnie nastawioną osobą.
Drugą osobą która zdominowała sportową  częśc turnieju jest….. Anka Jurkun. Jednego dnia rozegrała 8 meczy z czego przegrała tylko jeden (zresztą ze Sławkiem Połeciem – zwycięzcą turnieju OPEN). Mało kto wie, że formalnie Anka rozegrała także trzy poddane walkowerem mecze w Pradze, gdzie polskich barw broniła Dominika Witkowska. To razem daje 13 meczy jednego dnia.
Wracając do turniejów krakowskich. W turnieju damskim “zawiodła” Magda Knapik, zawiodła – bo w finałowym meczu z Anką nie ugrała ani jednego seta. A jest jedną z tych dziewczyn, które mają szansę dołączyć do ekskluzywnej pierwszej trójki (Dominika, Anka, Anka). Jak zwykle mocnymi punktam iturnieju były (4) Ola Wajman i (3) Magda Ryczko. Rewelacyjne piąte miejsce zdobyła energetycznie nabuzowana Ewa Polak, która tym razem kontrolowała rozpierającą ją energię (a może radość życia?!?). Warto zwrócić uwagę na wszystkie mecze rozgrywane z przewagami (kolor różowy). Niejednoznaczne wyniki sygnalizują wyrównany poziom i są wskażnikiem trendu pokazującego przyszłe zwyciężczynie.
W turnieju OPEN najłatwiej miał czwarty Giovanni Strazzacappa. Jak wygrywał – to 3/0, jak przegrywał to też 3/0. Pozostali półfinaliści nie mieli tak łatwo. Zwycięzca turnieju – Sławek Połeć stracił 2 sety z (miejsce trzecie) Mateuszem Kotrą i jeden Denisem Łopatinem; Miejsce drugie – Maciek Kondziołka (Czy pamiętasz Maćku, nasz mecz w Gliwicach w styczniu 2008?) stracił 2 sety z Arturem Smoleniem, dwa z Maćkiem Górskim i dwa z Piotrem Pachem; wreszcie Mateuszowi Kotrze (brąz) jednego seta wyrwał Karwowski senior – czyli Wojtek.
Pozostałe wyniki są do obejrzenia poniżej na diagramach. Sporo się działo…….